To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Kalkulator szczurzych klatek

Cegriiz - Czw Cze 27, 2013 15:42

Edyta820917, wpisz w wymiarach klatki - drugi dymek- 100 x 54 x 100. W pierwszym rzędzie, gdzie pisze cm3.

Wynik jest w pierwszym dymku "Pojemność szczurów" w środkowym prostokącie.

Edyta820917 - Czw Cze 27, 2013 16:14

wyszedł mi max 1 szczur :( ((
Cegriiz - Czw Cze 27, 2013 16:21

Jeszcze raz zrób tak jak napisałam.

Wpisz szerokość/ długosć/ wysokość klatki i spójrz na górny dymek w środkowym prostokącie, a nie na duży napis z prawej.

hekatomba - Czw Cze 27, 2013 16:22

Edyta820917, uzupełniłaś informacje o wyposażeniu klatki?
Cegriiz - Czw Cze 27, 2013 16:24

hekatomba napisał/a:
uzupełniłaś informacje o wyposażeniu klatki?


Edyta na razie chce sprawdzić na ile będzie klatka, którą chce kupić ;)
Wyposażenie później.

smeg - Czw Cze 27, 2013 16:28

Edyta820917, wychodzi ok. 14 średnich szczurów na tę objętość (umeblowanej) klatki. Max 1 szczur wychodzi przy pustej klatce - bo w polach niżej jeszcze możesz dopisać jej wyposażenie ;)

Off-Topic:
Chociaż ja bym tam nie pchała aż tylu szczurów, według "starego kalkulatora" ta klatka jest objętościowo na 9 - licząc 0,06 m3 na szczura ;)

Edyta820917 - Czw Cze 27, 2013 17:46

Ja nie chcę pchać tylu szczurów bo 9-14 mi się nie śni :) Ogólnie patrzę na ile szczurów jest klatka z ciekawośći i czy w przyszłości 6 wejdzie :) Bo jak patrzę na takie drogie np Furet tower to tam wejdzie z 10 i tu sie okazuje ze np.9 a furet strasznie droga a ta naprawde tanio wychodzi :) A jak popatrzę na moją w domu i na tą na fotce to się duzo nie roznia...ciekawe jak ją zamówię jaka bedzie duza :)
smeg - Czw Cze 27, 2013 18:21

Edyta820917, ja miałam kiedyś tę klatkę, jest bardzo fajna, jak na tę cenę :) Jest tylko trochę "miękka" i chwiejąca - trzeba dogiąć kombinerkami zaczepy i przyczepić sporo półek albo tarasów, żeby usztywnić konstrukcję.

http://imageshack.us/phot...7/img5469p.jpg/
http://imageshack.us/phot...2/img5471q.jpg/
http://imageshack.us/phot.../img5470xg.jpg/
- tutaj zdjęcia mojej, masz porównanie wysokości w stosunku do biurka i łóżka.

mmarcioszka - Nie Lis 17, 2013 02:28

Doszłam ostatnio do wniosku, że bardzo brakuje w Asaurusowym kalkulatorze sputnika do wyboru w wyposażeniu. Już kilka osób, którym przesyłałam link do kalkulatora chwaliło, że jest ferplastowy taras, ale też pytało jak przeliczyć powierzchnię sputników, które są jednak dość popularne i nietypowe jeśli chodzi o wymiary.
Dałoby się coś z tym zrobić :) ?

Asaurus - Nie Lis 17, 2013 09:32

mmarcioszka, dałoby radę bez problemu, tylko nie wiem kiedy znajdę na to czas. Ale jak będziesz przypominać, to jest większa szansa, że dorobię sputnika.
mmarcioszka - Nie Lis 17, 2013 19:52

Asaurus, byłoby super, dzięki.
Nikky - Nie Lis 17, 2013 21:26

A jak to możliwe, że na dole było napisane, że mam za dużo wyposażenia :shock:
AngelsDream - Pon Lis 18, 2013 01:26

Nikky, jeśli wyposażenia jest dużo, zmniejsza się wyliczona między nim wysokość, wtedy wyskakuje taka informacja.
Alive - Pon Lis 09, 2015 18:04

Czy ten kalkulator jest nadal aktualny?
W każdym razie, mam klatkę o wymiarach 80x48x80. Obecnie posiadam 3 szczurki, samice, 2x 4 i 6 miesięcy. Znajomy hodowca stwierdził, że klatka jest wystarczająca, by pomieścić do 6 szczurów. Szczerze mówiąc, nie chce mi się bawić z wpisywaniem tysiąca wartości, męczy mnie już samo patrzenie na ten schemat. I jeszcze jedno... "głębokość". Czyż nie prościej by było postrzegać klatkę jako bryłę i wymiary podawać na długość x szerokość x wysokość?
Jeśli niepotrzebnie odgrzewam temat, to wybaczcie, ale pytam z amatorskiej ciekawości. ;>

Karena - Pon Lis 09, 2015 18:15

Alive, myślę, że maksymalnie 5 samic. Samców nie wciskałabym tam więcej niż czterech.
Off-Topic:
Ale ja ogólnie zawsze wolę dać szczurom więcej miejsca i 4 samice trzymam w klatce o wymiarach 79 x 52 x 143 cm


Tu masz inny kalkulator http://www.rattycorner.com/odds/calc.shtml
Tylko, że on nie obejmuje wyposażenia. A wyposażeniem da się nieco zwiększyć powierzchnię użytkową.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group