To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2012 - Miot W SunRat's - rezerwacje str.14, MAMY ROCZEK!

babyduck - Pon Sty 16, 2012 10:52

A fenotypowo jaka jest różnica?
quagmire napisał/a:
Cinnamon to przecież mink agouti
ja pierdziu, a niech was diabli z tymi wszystkimi genami ;( ;( ;(
quagmire - Pon Sty 16, 2012 11:01

Mock mink ma oczy dark ruby, gdy mink ma czarne.
I chyba mock jest ciut jaśniejszy - a przynajmniej mock cinnamon jest jaśniejszy niż cinnamon.
Za Azi i tym co napisała na stronie: http://www.happyfeet-rattery.pl/pl/colour.php
Cytat:
Według większości standardów z którymi się spotkałam:
- mock mink pochodzi z USA, mink pochodzi z UK
- mock mink ma kolor oczu dark ruby, mink ma kolor oczu black
- mock mink ma kolor sierści cieplejszy niż mink

Niamey - Pon Sty 16, 2012 11:10

babyduck, na hawthornie znalazłam taką informację:
Cytat:
Generally American mink rats have a warmer tone to their colour and don’t have the blue sheen.
, ale tam nie ma nic o inny kolorze oczu.
Azi - Pon Sty 16, 2012 11:11

czy ten agutek po lewej ( :P ) najbardziej ma spotteda, czy to jakaś "packa"?

Off-Topic:
Niamey, ale Hawthorn to nie jedyna wyrocznia, zresztą tam był bardzo fajny artykuł na temat minków,a teraz znikł :(

niemniej o oczach jest tu też: http://www.dreameyce.com/.../AussieCinn.htm

zresztą to są też zwykle obserwacje. Oczywiście, że mock minki też mogą mieć czarne oczy, ale generalnie mink (UK mink) nie powinien mieć nie-czarnych oczu, w dodatku mink jako mink jest bardziej chłodny, to mock minki (US minki) są cieplejsze.

A co do samego "mock" - to nie jest oznaka żadnego konkretnego, dodatkowego genu. Nie wiem jaka jest etymologia, sądzę, że oznaczało to cos na zasadzie "fałszywego" w tym wypadku minka. Przypomnę miot Abraxas po Cynce i Wookiem, gdzie Cynka była opisana jako havana, Wookie był opisany jako cinnamon, a w miocie urodziły się także blacki i agouty, co przy dwóch minkach było zwyczajnie nie możliwe. Jeden z nich musi być więc mock.Pewnie tak stało sie też, gdy UK i US minki po raz pierwszy sie ze soba skrzyżowały. I stąd taka nazwa ;)
Przeprowadziłam na ten temat (mock minka) dowód logiczny (nie upieram się, że poprawny, jesli ktos wykaże błąd, będę zobowiązana) - na mojej stronie - co wykazało, ze mock mink nie jest kolejnym allelem, a odpowiada za niego zupełnie inny locus. Ponieważ jednak minki (ujmuje tu zarówno minki jak i mock minki) są ze sobą rozmnażane na prawo i lewo (bo np. havana jest przyjmowana często jako wadliwy mink lub mock mink), to często minki są nosicielami mock minków i odwrotnie.

heniok - Pon Sty 16, 2012 11:16

Azi napisał/a:
czy ten agutek po prawej najbardziej ma spotteda
Ma :wink:
quagmire - Pon Sty 16, 2012 11:18

Ooo, widzę, że nie tylko ja nie rozróżniam stron ;P
No chyba, że patrzymy z punktu widzenia szczura :lol:

heniok - Pon Sty 16, 2012 11:25

quagmire, co za różnica, prawa czy lewa, jeden ma więc nawet na stronę nie zwróciłem uwagi :-P
quagmire - Pon Sty 16, 2012 12:05

ale ja się zastanawiałam, jak u tego po prawej można się dopatrzeć, skoro on bokiem się ustawił :lol:
Azi - Pon Sty 16, 2012 13:22

quagmire, pfffff przestań się czepiać... :(
heniok - Pon Sty 16, 2012 22:30

Jeszcze jesteśmy ślepe, ale biegamy już na tyle szybko żeby zwiać z kadru :twisted:


Jesteśmy duzi, ale jeszcze mieścimy się w garści :serducho:



Uwielbiamy rządki i uwielbiamy jak dziadkowie wpatrują się w nasze kolory próbując wymyślić kim tak naprawdę jesteśmy :lol:



mama_duszka - Pon Sty 16, 2012 22:31

:serducho: :serducho: :serducho: :serducho: :serducho:
przecież to są cuda z ogonkiem! :mysza:

kartofel - Pon Sty 16, 2012 22:47

:serducho: :serducho: :serducho: o boziu! Piękności!
Karena - Pon Sty 16, 2012 22:57

momentalnie dostałam ślinotoku i zrobiłam takie 'awwww' że szczury pobudziłam :mrgreen: :serducho:
Majszczur - Pon Sty 16, 2012 23:02

miałam iść jutro do ortopedy, a powinnam raczej do okulisty, bo mam po tych fotach oczopląs :woow: :serducho: :woow: :serducho:
Manta - Pon Sty 16, 2012 23:03

cudaaaki :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group