To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Lista osób które nie dostaną od nas szczura

Nakasha - Śro Lut 03, 2010 15:58

My już mamy taką listę na podforum i skrupulatnie gromadzimy na niej niepolecane domki. Sądzę, że nie będzie problemu, aby udostępnić bardzo podstawowe dane typu nick, nr GG i powód, dla którego domek nie jest godny zaufania.

Wydaje mi się, że stworzenie listy na tym forum, na podforum moderacji to dobry pomysł. :) Z tym, że modzi musieliby sami uważnie śledzić działy adopcyjne i wychwytywać oferty od takich osób. ;)

kociarnia - Śro Lut 03, 2010 20:21

runa napisał/a:

Nie każdy też w ogole utrzymuje kontakt po adopcji - dla mnie jest to problem. Bo niesamowicie dobija mnie kiedy muszę się dopraszac o wieści "co tam u szczurka" po kilku miesiącach od adopcji. Albo piszą do mnie " sorry że się nie odzywałam tyle, szczurek po długim leczeniu odszedł" .. nic tylko bic głową w mur. A miewam takie sytuacje...i to one powodują że wątpię w to co robię..
Ludzie adoptujący od nas szczurki powinni zrozumieć naszą stronę, ale też i my ich...żeby to nie wyglądała jak wchodzenie z buciorami w czyjeś życie.

Runa a tak dokładnie jak ma wyglądać taki kontakt? Znaczy jak rozumiem,oczekujesz że ludzie będą Ci pisać o chorobach szczurów od Ciebie? Nie czepiam się,tylko jestem ciekawa.

A ja tu widzę pewien problem-> osoba nowa zobaczywszy coś takiego może się przestraszyć, co gorsza jak z powodu braku wiedzy (a nie złej woli) trafi na taką listę bądź zostanie oburczana przez jakiegoś użytkownika, nie będzie szukać wiedzy ani szczurów na forum, tylko pójdzie do pseudo hodowcy....

Nakasha - Śro Lut 03, 2010 20:30

kociarnia, nie sądzę aby ktoś trafił na "czarną listę" tylko z braku wiedzy, a nie złej woli. ;) Zazwyczaj trzeba się postarać, aby zostać skreślonym jako potencjalny domek.

Przeciętny user forum powinien zrozumieć powody tworzenia takich list - mają je hodowcy wszystkich zwierząt i prawie każde większe forum adopcyjne - i nie powinien "bać się" umieszczenia na liście.

A jeśli jednak ktoś z powodu swojego zachowania i podejścia zostanie na liście umieszczony, a potem obrazi się i kupi sobie szczury w sklepie/na giełdzie/ u rozmnażacza, to jawny sygnał, że dobrym domkiem raczej nie będzie i na liście jak najbardziej być powinien. :]


Co do dalszego kontaktu: jest on z reguły wymagany. Chcemy wiedzieć co się dzieje ze szczurkami, jak się mają, czy chorują, itp. To nic strasznego, wystarczy raz na jakiś czas podesłać maila lub Pw. ;)

Cola - Śro Lut 03, 2010 20:43

Ale co wam po nicku i numerze gg.
Wiadomo, że w znakomitej ilości takie osoby to dzieciaki, ale niektóre są na tyle sprytne, żeby za każdym razem na kontakt zakładać sobie kolejnego maila.
i tak na liście mielibyście 20 nicków, pod którymi byłyby 3 osoby...
lista to dobry pomysł. ale taka niepubliczna.
i z poważniejszymi danymi. ip czy coś (nie wiem co jest legalne, a co nie :P )

Nakasha - Śro Lut 03, 2010 22:01

Cola, właśnie nie jest legalne. I można ponieść bardzo duże konsekwencje. ;)
Cola - Śro Lut 03, 2010 22:11

Nakasha, a chociażby imię i nazwisko?
no i btw, to przy każdej okazji oddawania szczura konieczna umowa z kopią dowodu osoby dorosłej.
i problem z głowy :P (tylko mniej adopcji by bylo...) :roll:

EpKee - Śro Lut 03, 2010 22:13

upublicznienie nie jest legalne, jeśli w regulaminie forum jest (a jest) info o tym, że nie można mieć multi, to w razie zaistnienia takie podejrzenia admin może sprawdzić po IP nicki i ew. podać do wiadomości, że pan/pani X to tak na prawdę również pan/pani K, M i Z
Nakasha - Śro Lut 03, 2010 22:34

EpKee, ale udostępnianie takich danych na "czarnej liście" KAŻDEMU użytkownikowi raczej nie jest dozwolone ;) . Czarna lista to nie to samo co multikonto.

Zapraszam:

http://www.bip.gov.pl/fil...h_osobowych.pdf

Licho - Czw Lut 04, 2010 11:03

a może dało by sie zrobić tak, żeby tylko część danych była dostepna dla każdego użytkownika (nic, powód), a dane wrażliwe jak adres, imię i nazwisko tylko dla moderatorów?
Mangusta - Czw Lut 04, 2010 12:07

ja nadal jestem za tym, by na forum publicznym była tylko informacja o istnieniu takiej listy i o możliwości dopisania kogoś poprzez zgłoszenie na priv do moderatora. sama lista byłaby dostępna tylko moderacji i udostępniana tylko hodowcy/osobie wydającej szczury do adopcji o ile zajdzie podejrzenie, że osoba z czarnej listy może chcieć wyłudzić kolejne zwierzę.
Anonymous - Czw Lut 04, 2010 12:24

dokładnie, nie wiem po co taka lista ma być dostępna dla ludzi, którzy z oddawaniem/sprzedażą szczurów nie mają nic wspólnego. chyba tylko po to, żeby komuś wpadło do głowy męczenie i nawracanie takich osób.
runa - Czw Lut 04, 2010 22:47

no i myslę,że pomysł się dotarł do wersji najbardziej praktycznej logicznej i bezpiecznej dla wszystkich.
kociarnia, tak jak pisze Nakasha, bardzo bym chciała wiedzieć co się dzieje ze szczurami które wybyły z mojego DT, uważam że napisanie maila z informacją jaki jest stan zdrowia szczura, czy wszystko okej, chocby kilka zdjęć, to nie tylko miły gest ale też udowodnienie że oddałam szczura we własciwe ręce. To wszystko. Jesli ktoś jest "nieforumowy", nie prowadzi własnego wątku...to takie coś pozwala mi mieć satysfkację z tego co robię.

baradwys - Sob Mar 13, 2010 13:38

Śledzę ten temat aż w końcu postanowiłam się wypowiedzieć.
Mnie pomysł z listą na podforum się podoba :) to bardzo trafiony pomysł :) dzięki niemu już nie popełnię takiego błędu jak niecały rok temu ^^
Rozumiem że przed każdą adopcją osoba wydająca szczura pisze do moda i pyta czy taka i taka osoba jest na tej liście?
A modzi muszą sami wyłapywać czy można też im donosić?

sikoreczka - Sob Mar 13, 2010 14:03

ja mam tylko takie pytanie: czy osoba, która będzie się znajdować na takiej liście zostanie o tym poinformowana?czy będzie żyć w słodkiej niewiedzy?
Oli - Wto Mar 16, 2010 03:40

Shy_Lady napisał/a:
Rozumiem że przed każdą adopcją osoba wydająca szczura pisze do moda i pyta czy taka i taka osoba jest na tej liście?
Wydaje mi się to bardzo sensowne. Lista na podforum z jak największą ilością danych i powodem, dla którego dana osoba nie powinna dostać ogona.

Shy_Lady napisał/a:
A modzi muszą sami wyłapywać czy można też im donosić?
To raczej osoby wydające szczury do adopcji i "szarzy" użytkownicy powinni wyłapywać takie coś i zgłaszać. Z resztą każdy kto chce wydać zwierzaka do adopcji powinien mieć świadomość o co zapytać potencjalny dom, jakie informacje są istotne, jakie niezbędne i na co należy uważać. Może w dziale adopcyjnym możnaby założyć taki temat konieczny do przeczytania zanim się założy ogłoszenie? Nie każdy kto chce swoje np. wpadkowe kluski wydać wie o co pytać i co jest istotne, jak. np. umowa adopcyjna.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group