To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - Planowany miot V Valhalla- w oczekiwaniu na poród! :)

sachma - Nie Paź 25, 2009 09:43

heniok, im szybciej się wyprowadzę tym szybciej zmienię zdanie :P no ale dwa lata pewnie będzie.. bo tyle mam do magisterki :P o ile nie znajdę kogoś kto samice weźmie na współwłasność to co najmniej 1.5 roku - chyba że jakiś hodowca zdecyduje się na wykorzystanie moich samców.

Roth napisał/a:
Znowu jest szansa na moją wymarzoną burmkę ;(


kup większą klatkę ;)

sachma - Wto Paź 27, 2009 10:11

w tym miocie mamy inbred na Asterixin ERINOMAINEN i Asterixin EKSOOTTINEN, ale spokojnie.
Dla tego miotu współczynnik Inbredu wynosi : 0.03125 (3.125%), a współczynnik utraty przodków (AVK) : 87.096774193548% - Obliczenia zostały wykonane dla 5 pokoleń.

Cytat:
Optymalne wartości współczynnika inbredu Wrighta (IC) oraz współczynnika utraty przodków (AVK) wynoszą IC=0 a AVK=100. W praktyce wartości IC poniżej 3% w danym skojarzeniu oraz współczynnika AVK powyżej 85% są wynikiem bardzo dobrym.

czarnaeve - Pią Gru 11, 2009 12:00

Zaczelam sie powaznie zastanawiac... :P
Maluchy na pewno beda cudowne.. ! :serducho:

sachma - Pią Sty 08, 2010 18:15

miot dojdzie do skutku tylko jeśli zbiorę 10 osób (po 5 na płeć) - osoby czynnie udzielające się na forum, wystawcy i hodowcy - innych zgłoszeń nie przyjmuję, to będzie mój ostatni miot, nie chce mieć takich kłopotów z domkami jak obecnie, nie obchodzą mnie warunki - są ważne ale nie będą przeważać - liczy się dla mnie przede wszystkim bardzo dobry kontakt z osobami które wezmą maluchy z tego miotu - nie mam czasu na szukanie osób które na forum zaczęły się udzielać w czasie zbierania zapisów i znikają z forum kiedy maluch już jest u nich, nie mam zamiaru znosić kolejnych naruszeń umów słownych - maluchy wystawowe będą tylko i wyłącznie dla wystawców - kilka pięknych malców trafiło do domów które obiecały wystawianie i ani razu nie pokazały się na wystawie.
Nie zależnie od kolejności zgłoszeń, najpierw wybieram ja samca na współwłasność i daję go po za kolejnościom wybranej osobie za darmo, później wybierają hodowcy, następnie wystawcy, później reszta, chodzi o to żeby naprawdę wartościowe osobniki poszły w ręce w których się przydadzą i chcę mieć pewność że za kilka lat będę mogla znaleźć w Polsce ich potomków, chce tez mieć możliwość obserwowania chociaż kilku osobników na wystawach, bo to jednak mój konik i mimo braku czasu na życie, na wystawy zawsze będę go miała.

Przykro mi że muszę posuwać się do takich restrykcji, niestety te kilka miotów nauczyło mnie ze ludziom których sie słabo zna nie warto dawać kredytu zaufania, bo zawodzą.

CV przyjmuję od dziś. Kiedy zbiorę komplet dam znać, miotu nie będzie do póki kompletu nie zbiorę.

maluszki będą za 70zł nie ważne co i w jakich ilościach się urodzi - możliwość rozłożenia płatności na raty - dla hodowców za 60zl.

gratis - Pią Sty 08, 2010 19:49

sachma napisał/a:
to będzie mój ostatni miot

ej...
chyba muszę pogadac z mamą.
Obie kochamy szczury wychowane przez Ciebie, nade wszystko.

baradwys - Pią Sty 08, 2010 20:00

mój chłop powiedział że jestem dzika... ale się zgodził :D teraz zostało mi tylko czekać na akceptacje sachmy...
sachma - Sob Sty 09, 2010 11:44

gratis, ty wiesz, że ode mnie malca na współwłasność dostaniesz ;) więc gadaj z mamą ;) bardzo bym się cieszyła gdyby się zgodziła :)

Shy_Lady, witam na liście, napisz tylko na PM jaka płeć ;)

w sumie to piszcie na PM - dane kontaktowe będę zbierać jak już miot się urodzi :)

Proszę się dobrze zastanowić, żeby się później zaraz po urodzeniu malców nie wycofywać ;)


jestem w szoku.. właśnie sprawdziłam maila... o.O ... odpowiem w miarę możliwości jak najszybciej.

baradwys - Sob Sty 09, 2010 12:00

Off-Topic:
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :DD

sachma - Sob Sty 09, 2010 12:45

na razie jest 6 osób, muszę jeszcze rozpisać listę i zobaczyć ile jest na samce a ile na samice.
gratis - Nie Sty 10, 2010 15:07

sachma napisał/a:
ty wiesz


:zakochany:

'a Matrix?'
i wszystko jasne :lol:

susurrement - Wto Sty 12, 2010 19:34

obiecałam. sobie i wszystkim dookoła. że będzie maksymalnie 10 szczurków.
jutro przyjeżdża dziesiąty.

przesadziłabym gdybym się zgłosiła..
ale velvetowy himalayan.. :(

nie, nie. dobrze, że już 6 chętnych. zgłaszajcie się szybciej, żebym nie zdążyła.

sachma - Czw Sty 21, 2010 09:29

Przyjmę jeszcze rezerwacje na 2-3 samce i 1-2 samice.

Jeśli zaczniemy krycie od 30.01 to malce będą do odbioru na wystawie w Toruniu.

Jednak jeśli do 10. lutego nie uda się zebrać listy, krycie zostanie przesunięte na początek kwietnia - pod koniec lutego Breezer jedzie na krycie do Henioka, a nie chce żeby ode mnie wyjechał świeżo po kryciu (hormony szaleją i chodzi nabuzowany..) nie chce też żeby dzieciarnia urodziła się kiedy będę na wystawie bądź w szale wystawowych przygotowań ;)

Roth - Czw Sty 21, 2010 15:35

Super byłoby gdyby były na wystawie do odbioru :)

Zapisywać się ludzie! :-P

gratis - Czw Sty 21, 2010 15:45

Roth ?
Czyżbyś kupiła większą klatkę? :DD

Roth - Czw Sty 21, 2010 17:12

gratis klatkę to ja od dawna wielką i pojemną mam :P Burmka się spokojnie zmieści :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group