To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - Planowany miot A SunRat's Dolly x Zodiak

marhef - Śro Wrz 09, 2009 09:14

OMG, rexowe kapturki, jedno z moich marzeń, a ja zamierzam kończyć ze szczurami ;(

Miot się zapowiada przepiękny.

gratis - Śro Wrz 09, 2009 15:16

Marhef... nie kończyc.... :twisted:

przypominamy o sobie
parę zdjątek Matrixa z dziś.

Zapisy [z tego co wiem, a wiem sporo :twisted: ] jeszcze trwają, więc Ci co się wahają niech przestaną i wysyłają CV :DD
W końcu miot nie byle jaki - klasyka w najlepszym wydaniu, pro'ludzkie puszki :)


emileczka - Śro Wrz 09, 2009 16:25

och miziu pyziu mój słodki :mrgreen: i lizawka nieziemska :P
Badoha - Śro Wrz 09, 2009 17:52

Matrix jest piękny :serducho: Będą cudowne maluchy :mrgreen:
Azi - Śro Wrz 09, 2009 21:56

A ja powiem tak - rex Matrixa jest cu-do-wny. Prawdopodobnie skażony velveteenem, no ale to i tak połowa rexów przynajmniej powinna byc taka jak on.

Nawet mój TŻ do tej pory pamięta, że Matrix to Matrix i zaraz po Sasce i Dafne jest dla niego najładniejszym szczurem, a uwierzcie - to znaczy wiele :D

heniok - Wto Wrz 15, 2009 17:53

Lista powoli się zapełnia, ale są jeszcze wolne miejsca, a krycie już za niecałe 2 tygodnie.

Dolly ma się znakomicie, jest ciągle rozbrykana i zrobić jej zdjęcie to nie lada wyzwanie :evil:
Rujki ma dość często więc nie powinno być problemu z pokryciem, a Matrix jest tak śliczny że powinna chcieć takiego męża. Aktualna jej waga to 360 g.

Kilka aktualnych fotek Dolly :



I drzemka z jej ciocią Opal RT.


Oli - Wto Wrz 15, 2009 19:01

heniok napisał/a:
a krycie już za niecałe 2 tygodnie.
to nie czekacie na wyniki histo Miętki, czy może już je znacie?
gratis - Wto Wrz 15, 2009 19:45

Oli, oczywiście, że czekamy, ale wyniki powinny byc do tego czasu już dawno, dawno znane :)
Oli - Wto Wrz 15, 2009 19:48

gratis napisał/a:
ale wyniki powinny byc do tego czasu już dawno, dawno znane :)
z własnego doświadczenia wiem, że z tym różnie bywa :wink:
gratis - Wto Wrz 15, 2009 20:22

Oli, to w takim razie mogę zapewnic, że dopóki ich nie będzie, nie będzie i krycia, bo od tego uzależniony jest mój wyjazd z Matrixem do Warszawy :)
Oli - Wto Wrz 15, 2009 20:26

w takim razie trzymam kciuki, by wszystko było szybko, sprawnie i pomyślnie :kciuki:
heniok - Pon Wrz 28, 2009 11:28

W związku z pozytywnym wynikiem histopatologii informuję że krycie odbędzie w najbliższy weekend, jak tylko Gratis dowiezie kawalera do Dolly.

Wycinek stwierdził trichoblastome - guz łagodny.

Oli wielkie dzięki za pomoc :DD

quagmire - Pon Wrz 28, 2009 12:00

je je je - ja tylko żałuję, że wyniki nie były szybciej, bo w ten weekend nie będę mogła poznać Matrisia :(
Ale trzymam kciuki, żeby wszytsko było jak najlepiej :kciuki:
Mój Miluś zostanie wujkiem :mrgreen:

Oli - Pon Wrz 28, 2009 12:04

no dobra, po raz ostatni :lol:

wklejam info z artykułu specjalisty ;)
Cytat:
Nabłoniaki z mieszków włosowych to grupa nowotworów, które wywodzą się z nabłonka tworzącego osłonki mieszka włosowego, zalicza się do nich: nabłoniak gruczolakowaty torbielowy (trichoepithelioma), znamię mieszkowe (trichofolliculoma), tricholemmoma oraz trichoblastoma. Nabłoniaki gruczolakowate torbielowe to zazwyczaj zmiany niezłośliwe, jedynie wyjątkowo wykazują cechy naciekania sąsiednich tkanek lub mogą dawać przerzuty (3). Stwierdza się je najczęściej spośród wszystkich nowotworów tej grupy u psów i kotów. W dużym badaniu przeglądowym dotyczącym guzów skóry stanowiły one 3,9% spośród nowotworów mieszków włosowych u psów i 4% u kotów (1), a według innych autorów stanowiły 4,5% spośród wszystkich nowotworów pochodzenia nabłonkowego u psów (cyt. za 4). Predyspozycje do ich występowania stwierdzono u bassetów, cocker spanieli, angielskich springer spanieli, owczarków niemieckich, golden retrieverów, sznaucerów miniaturowych oraz pudli standardowych (3). Stwierdza się je najczęściej u zwierząt młodszych niż 5-letnie, ale opisywano je także u osobników starszych.


Cytat:
Trichoblastoma to rzadki, zazwyczaj łagodny guz, wywodzący się z prymitywnych komórek zawiązka włosów występujący zarówno u psów, jak i u kotów (2). Guzy zbudowane są z układających się we wstęgi, beleczki lub układy przypominające gruczoły komórek o wyglądzie komórek warstwy podstawnej naskórka. Predyspozycje rasowe do ich występowania stwierdzono u pudli i cocker spanieli (3).



http://www.vetpol.org.pl/..._psow_kotow.pdf

gratis - Pon Wrz 28, 2009 15:25

Dzięki Oli dzięki Henioku :DD
dumnam, bladam i wciąż niedowierzająca, w weekend odstawiam kawalera :)

mieliśmy ostatnio rewolucję w hierarchii stada i jego zachowanie mnie parę razy zdziwiło, ale teraz wiem, że to była kwestia stresu i terroru jego przyjaciół :]
Hierarchia się ustawiła i Matrix "wrócił" do siebie [w chwilach kryzysu bywał pyskaty do młodego, co było do niego niepodobne], tak, że nie będę się bała powierzyć Kulka Heniokom.
Mam nadzieję, że nie wróci 100g cięższy :mrgreen: a na pewno będzie miał genialne "wakacje"
nom :twisted: tak więc byle do weekendu



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group