To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Szczurek do oddania (Puławy/Lublin)

robalka - Pon Lut 10, 2014 20:52

Jak biorę je w obce, neutralne miejsce to jest raczej w porządku. Nelson ignoruje młodego i biega sobie, albo wskakuje od razu na mnie, a Janusz łazi ciągle za nim i próbuje na niego wejść, albo pod niego. Dopiero w klatce zaczyna się rzeź...
wilczek777 - Pon Lut 10, 2014 20:56

Umyj klatkę, zabierz domki i inne cudaki, klatkę zanieś w to obce miejsce i delektuj się ciszą i spokojem ;)
robalka - Pon Lut 10, 2014 21:16

A po jakim czasie wstawić miseczki, domki i inne cudaki? Dać im jedną wspólną michę, czy dla Janusza oddzielna? ;)
FaerielDeVille - Pon Lut 10, 2014 21:36

Po jakimś czasie tak. :) Spróbuj wspólnej miski, ale gdyby większy nie dopuszczał mniejszego do jedzenia, to możesz spróbować dawać im karmę bezpośrednio na ściółkę.
robalka - Pon Lut 10, 2014 21:44

W czwartek wyjeżdżam na stancję, gdzie mam przeogromną klatkę, więc może nie będzie tak wielkiego problemu jeśli do czwartku się odrobinę chociaż do siebie przyzwyczają. Dziéki wielkie za rady :)
FaerielDeVille - Pon Lut 10, 2014 23:26

Właśnie na czas łączenia klatka powinna być mniejsza, żeby żaden szczur nie miał gdzie zwiać. W ten sposób szybciej się podocierają i ustalą hierarchię. Później już bez problemu będą mogli mieszkać w dużej klatce. ;)
robalka - Pon Lut 10, 2014 23:29

Dobra, to postaram się jakoś przewieźć mniejszą klatkę by do końca tygodnia mogły w niej posiedzieć. Boję się tego ich ustalania hierarchii, jak widzę jak Nelson, który przy Januszu jest ogromny, skacze na niego, a młody potem piszczy i się wije, to aż mi się coś robi :) za słaba psychika na dwa szczury, lamusek ze mnie!
FaerielDeVille - Pon Lut 10, 2014 23:35

Maluchy mają często tendencję do nadmiernego panikowania i piszczenia z byle powodu. Dopóki krew się nie leje, to nie ma się czym martwić. Serio. :)
Layla - Nie Mar 09, 2014 21:12

robalka, aktualne?
mmarcioszka - Wto Mar 18, 2014 00:59

Brak odzewu, zamykam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group