To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - [Ruda Śląska] 30 szczurów do oddania

pszczoła - Pon Lis 11, 2013 19:27

Powiedzcie mi, jaki jest sens wyciągania tych szczurów? Bo jeśli tylko taki, aby odciążyć właściciela i zrobić mu dobrze, a on za jakiś czas znowu będzie rozmnażać, to trochę walka z wiatrakami.
Justka1 - Wto Lis 12, 2013 02:34

Zadaję masę pytań osobie ,u której są szczury.Czekam na odpowiedź na kolejne pytania.
Za to mnie spytano o termin odbioru szczurów.Czy ktoś może na dniach odebrać część samic?

Pyl - Wto Lis 12, 2013 08:03

Justka1, jak będzie znana odpowiedź na pytanie pszczoły o sens interwencji to łatwiej będzie znaleźć chętnych. Przyłączam się do pytania.
Katarzyna1991 - Śro Lis 13, 2013 14:04

Jak coś ustalicie to może będę w stanie pomóc. Obecnie mieszkam w Katowicach.
Akiś - Pią Lis 15, 2013 02:19

Mogę być ewentualnie DT dla dwóch spokojnych szczurzyc. Ale ostrzegam, że nie będzie mnie stać na ich badania u weterynarza czy ewentualne aborcje / uśpienia, więc ktoś musiałby być na tyle miły by to w moim wypadku sponsorować.
No i przede wszystkim musi być transport do Warszawy.

Trzynastka - Pią Lis 15, 2013 12:33

Nic się nie ruszyło?
ziew - Pią Lis 15, 2013 21:16

Sorrki, nie ogarniam tej kuwety. Są jakieś szczury, czy nie, i skąd?
Ktoś chce je oddać, czy nie?
???

Justka1 - Sob Lis 16, 2013 16:32

Terrarysta chce pozbyć się jedynie nadmiaru szczurów.Napisałam mu,że nie pomogę(on zagroził o wystawieniu ich na tcp jako karma) skoro nie zamierza oddać wszystkich szczurów i dalej rozmnażać je bez kontroli(poza tym co to ma być,takie niekontrolowane rozmnażanie,to chyba nie tak powinno wyglądać? ).
Zatem przepraszam za zajmowanie czasu,chciałam pomóc szczurom :( (ale skoro to sensu większego nie ma...) :(

quagmire - Sob Lis 16, 2013 18:12

Szkoda zwierzaków, zwłaszcza, że gość nie brzmi nawet jak terrarysta tylko jakiś bezsensowny rozmnażacz. Raczej bez sensu mu pomagać :(
Akiś - Sob Lis 16, 2013 18:33

Ale... szkoda ogonków. Bez sensu cierpią. Nie da się czegoś z tym zrobić? Gdzieś zgłosić?
cornflakegirl - Sob Lis 16, 2013 19:58

Justka1, wydaje mi się, że dobrą decyzję podjęłaś, chociaż była trudna. Facetowi tylko rozwiązałby się problem i mógłby dalej robić to samo :/
Justka1 - Sob Lis 16, 2013 20:41

Uświadomiłam chłopaka jaki popełnił błąd.Mam nadzieję,że zacznie postępować prawidłowo.
Pozbył się części gadów,dlatego redukuje ilość szczurów,którym pozwolił na niekontrolowane rozmnożenie się(co nie jest prawidłowe w hodowli "karmy").

sylwia9993 - Pon Lis 18, 2013 23:54

To może jednak warto spróbować, jeśli pozbywa się szczurów dlatego, że zredukował ilość gadów. Jak zrozumiałam, nie będzie ich teraz rozmnażał w tak dużej ilości? A skoro tej trzydziestki i tak się pozbędzie w taki czy inny sposób, to może warto chociaż im pomóc??
noovaa - Wto Lis 19, 2013 08:39

sylwia9993, ogólnie na dłuższą metę, zazwyczaj wygląda to tak:

My pomagamy pozbyć się problemu.
Osoba która oddaje szczury czuje się bezkarna, a jej postępowanie wydaje się nie mieć konsekwencji ( zawsze można oddać jeszcze raz, przecież szczuroluby wezmą zawsze i każdą ilość ).
Historia się powtarza.

Jeśli będzie miał problem z pozbyciem się nadmiaru szczurów, drugi raz zastanowi się zanim pozwoli sobie na tak "wydajną produkcję".

sylwia9993 - Wto Lis 19, 2013 11:39

OK, rozumiem. Myślałam tylko,że skoro równie dobrze bez problemu może je sprzedać jako karmę i pozbyć się "problemu",a w przyszłości znów rozmnażać bezkarnie, to warto byłoby im pomóc.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group