To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Przyjme 2 samiczki

suchotnik - Sob Lis 02, 2013 22:36

............
smeg - Pon Lis 04, 2013 07:40

Ja jeszcze dopiszę, że kolby z ziarnami i suchy chlebek to smakołyki, ale nie powinny być podstawą żywienia. To trochę jak słodycze dla dzieci ;) Większość posiłków szczura powinna stanowić podstawowa karma odpowiedniej jakości, np. VL Rat Nature, Beaphar XtraVital, Vitapol Premium Line lub inne, ale raczej nie te najtańsze w tekturowych opakowaniach. Dobra karma będzie miała odpowiednią ilość białka, tłuszczów i zróżnicowany skład, co jest niezbędne, żeby maluchy zdrowo rosły :)
suchotnik - Pon Lis 04, 2013 08:26

...................
AngelsDream - Pon Lis 04, 2013 08:55

suchotnik, a jak ma narzekać, jeśli nie zna ludzkiego języka?

Nie mam cierpliwości, by po raz tysięczny z takim podejściem radzić sobie długim, argumentacyjnym wywodem, napiszę więc inaczej: a niektórym z nas, którzy o swoje szczury dbają, dożywają one trzech lat i więcej. Szczury nie narzekają, że jedzą to, co powinny.

suchotnik - Pon Lis 04, 2013 09:06

....................
AngelsDream - Pon Lis 04, 2013 09:13

suchotnik, karmienie rzeczami przyprawionymi, tłustymi, solonymi to jest w istocie niewłaściwie karmienie, niezgodne z wymogami dla gatunku. To, czy zwierzę jest wybredne, zależy od tego, jak nim pokieruje człowiek, jakich nauczy go smaków za młodu, jak wychowa.

Jeśli jako niemożność rozmowy oceniasz to, że forum o szczurach i dla ich opiekunów wskazuje nieprawidłowości w opiece nad szczurami, zamiast się z Tobą zgadzać, to faktycznie nie ma sensu rozmawiać, bo my możemy napisać jeszcze cztery strony argumentów, a Ty i tak skwitujesz to tym, że Ty robisz dobrze, a my się czepiamy.

Ignorancja i arogancja są zgranym duetem, niestety. Póki sam nie przyznasz przed sobą, że możesz nie mieć racji, a my nie robimy Ci na złość, tylko piszemy rzeczy wynikające z wieloletnich doświadczeń, nie ma miejsca na rozmowę, jest tylko na pisanie w przestrzeń.

suchotnik - Pon Lis 04, 2013 09:28

................
smeg - Pon Lis 04, 2013 09:48

A czy Twój szczur nie jest rozpieszczony, skoro wybrzydza i zajada się ziemniakiem w sosie i wędliną, zamiast zwykłą karmą? ;) Ja wybieram dla swoich szczurów karmę, która jest zdrowa i odpowiednio zbilansowana, a one mają za zadanie ją jeść. Nie dostaną nic innego, póki miska nie będzie opróżniona. Moim zdaniem to nie jest rozpieszczanie, ale rozsądne żywienie. Nie można się kierować tym, co szczur lubi - one nie będą wybierać dla siebie najbardziej odpowiedniego pokarmu, tylko najsmaczniejszy. Tak jak dzieci lubią chipsy, co nie znaczy, że powinny je ciągle jeść. Karmienie ludzkim przyprawionym jedzeniem fatalnie wpływa na wątrobę szczura. Możesz podawać mu warzywa i owoce, czasem ziemniaka bez soli, ale na pewno nie w sosie. Wędlina ma pełno soli i przypraw, również nigdy bym jej nie podała szczurowi. Mimo wszystko szczury potrzebują białka, zwłaszcza zwierzęcego i karma złożona z samych ziaren też nie będzie odpowiednia.

Tak z ciekawości - jak tam z wagą i tuszą Twojego szczurka przy takim sposobie żywienia? Nie ma problemów z otyłością?

PACZEK - Pon Lis 04, 2013 09:52

"Wracajac do karm chodze do "Artykuły Dla Zwierząt DIEGO" i jest tam czlowiek, ktory kocha zwierzaki. NIe wydaje mi sie, aby on zle doradzal."
A w jakim to mieście jest? :)

suchotnik - Pon Lis 04, 2013 09:57

............
suchotnik - Pon Lis 04, 2013 11:01

.....................
Cegriiz - Pon Lis 04, 2013 11:11

Myślę, że jest za gruby.
suchotnik - Wto Lis 05, 2013 01:08

..............
FaerielDeVille - Wto Lis 05, 2013 01:15

Ja też uważam, że jest otyły. Mam 10 własnych samców i żaden nie jest upasiony, nie ma nawet mowy o tym, żeby któreś wybrzydzało przy jedzeniu - dlatego mają zdrowe wątroby i biegają, a nie się toczą.
suchotnik - Wto Lis 05, 2013 09:56

Dobra, temat do zamkniecia. Szczury kupie w zoologicznym. Przejzalem temat nasze szczury i masa z nich jest grubsza. Hipokryci!!!!!! Jakbym pisal, a przepraszam, nie wiedzialem, jestem nowy, by bylo ale slodki ogonek.Admina prosze o skasowanie mnie z forum.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group