To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Potrzebna pomoc dla szczurków na DT.

Trzynastka - Wto Lis 05, 2013 15:49

Justka1 napisał/a:
Chcę nadmienić aby nie wciskać na siłę oseskom ssącym stałego pokarmu(takim nie jedzącym jeszcze samodzielnie, w wieku do 2 -2,5 tyg.) w formie żadnych royalów czy gerberków.
Maluchy można dokarmiać dopiero kiedy samodzielnie zaczną ciamkać z miseczki,po otwarciu oczek.Do tego czasu to matkę należy dokarmiać obficie,zdrowo i mądrze(może nutridrinkami również ? ).Przekaże ona maluchom z mlekiem bardziej bogaty pokarm.
Maluszkom próbującym jeść samodzielnie można zacząć podawać kaszki ryżowe(te bez dodatku mleka,ze względu na zmianę pokarmu na stały,dla dobra ich jelitek) oraz gerbery,które zawierają naturalne witaminy.


Starsze wsuwają już wszystko co tylko dostaną. Młodszych oczywiście nie dokarmiam w żaden sposób. Staram się tuczyć mamki, bo wyglądają dosyć biednie a dodatkowo wszystko wyciągają z nich maluchy.

Justka1 - Wto Lis 05, 2013 16:09

Czy otrzymałaś wystarczającą pomoc czy wciąż czegoś Ci dla szczurków brak?
Trzynastka - Wto Lis 05, 2013 16:18

Justka1 napisał/a:
Czy otrzymałaś wystarczającą pomoc czy wciąż czegoś Ci dla szczurków brak?


Jak na razie otrzymaliśmy tylko trochę suchego pokarmu od smeg. Wiadomo, ciągle nam brakuje a to żwirku, a to dodatków dla maluchów.
Potrzebna też będzie wizyta u weta z mamkami i starszym miotem. Nie wiem czy nie mają jakiś pasożytów. Pilnie też muszę zorganizować jakąś klatkę, aby rozdzielić samców od samiczek, nie mam ochoty na kolejne ciąże i maluchy przez dłuuuższy czas.

smeg - Wto Lis 05, 2013 16:44

Mam do pożyczenia klatkę-wiewiórkę (60x36x55), maluchy nie powinny z niej wyjść, bo odstępy są dość wąskie :)
Justka1 - Wto Lis 05, 2013 17:51

Podaj proszę na pw numer konta,wpłacę chociaż na gerberki.Podaj również adres do wysyłki ziarna (własnej kompozycji z soją,kaszą gryczaną niepaloną i innymi podstawowymi ziarnami).Postaram się trochę pomóc.Jak moja sytuacja finansowa zmieni się na lepsze(niebawem) to pomogę więcej.
Starsza Pani - Wto Lis 05, 2013 19:25

Trzynastka, poproś modów o przesunięcie tematu do Interwencji - tam będzie go widać i więcej ludzi pomoże
Tez poprosze o nr konta na pw.
Wrzuć do tematu zdjęcia szczurów - niedługo będą do adopcji, więc warto już je użytkownikom pokazać.

Trzynastka - Wto Lis 05, 2013 19:27

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15395 tu jest wątek starszych maluchów (prawdopodobnie wszystkie mają domy)

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15453 tu młodszych.

AngelsDream - Wto Lis 05, 2013 19:40

Trzynastka, wątek przesunięty zgodnie z prośbą.

AD

Trzynastka - Wto Lis 05, 2013 19:42

AngelsDream napisał/a:
Trzynastka, wątek przesunięty zgodnie z prośbą.

AD


Dziękuję!

barbus - Śro Lis 06, 2013 08:19

Ja też poproszę o nr konta.
Zizollo - Śro Lis 06, 2013 08:36

dla mnie również nr konta ;)
Selldine - Śro Lis 06, 2013 08:57

W poniedziałek wysłałam karmę, więc mam nadzieję, że w tym tygodniu dotrze ;)
Trzynastka - Śro Lis 06, 2013 13:08

Selldine napisał/a:
W poniedziałek wysłałam karmę, więc mam nadzieję, że w tym tygodniu dotrze ;)


Dam znać jak tylko dojdzie.

Dziękuję wszystkim za pomoc! Wysłałam także wiadomości na priv, do tych osób co chciały.

Zizollo - Śro Lis 06, 2013 13:45

poszło ;)
Trzynastka - Śro Lis 06, 2013 16:01

Dotarła pierwsza wpłata od Jolanty K. (nie mam pojęcia jaki nick :D ). Nadal czekamy na paczki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group