To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - [POZNAŃ] Likwidacja sklepu zoologicznego

Willow - Pon Paź 21, 2013 09:55

To które zwierzęta nie mają jeszcze choćby dt?
nff - Pon Paź 21, 2013 10:37

część myszy, nie jestem w stanie podać dokładnej liczby,
matki z miotami mają dt,
samczyk bez uszu, samiczka z niedowładem i 3 inne samiczki w weekend pojadą do klim, dzisiaj trafią do dt w Poznaniu, gdzie bezpiecznie przeczekają,
co do reszty - nadal nie wiemy
chomiczek szuka tdt w Poznaniu,
kosze prawdopodobnie sprzedadzą do innego sklepu, ale jeszcze nie wiadomo

wszystkie szczury i myszy kolczaste są bezpieczne :serducho:

nimka - Pon Paź 21, 2013 12:37

a ten królik?

Przyznam, że trochę niestety chaos tutaj panuje :( Wiem, niczyja wina. Stwierdzam tylko fakt.
Trudno się doczytać jakie zwierzęta nie mają żadnego DT zapewnionego, a które poszukują tylko TDT, a które np. są "zarezerwowane" przez fundację i tylko czekają na odbiór. Czyli którym grozi utrata bezpieczeństwa i życia, a którym już nic nie grozi.

No i moje główne pytanie:
czy sprawa jest rozgłośniona na forum myszowym, chomikowym oraz czy o króliku wiedzą stowarzyrzenia/fundacje królicze (forum.kroliki.net)???

Maszka - Wto Paź 22, 2013 08:58

Poszukiwanie dt/ds chomikowi i królikowi niestety nieaktualne. 3 ciężarnych koszatniczek pani nie wydała (edycja - usuwam, bo sprostowane). O myszach poinformujemy później.
Bernadeta - Wto Paź 22, 2013 11:46

nimka napisał/a:
czy sprawa jest rozgłośniona na forum myszowym

jest informacja na myszy info

balbi - Wto Paź 22, 2013 20:24

Sprostowanie!
Wszystkie zwierzęta zostały wydane za darmo w dobre ręce .Komentarz o koszatniczkach i zarobku jest karygodny!!! Informuję ,że koszatniczki trafiły dzisiaj do odpowiedzialnych ludzi i mają odpowiednie warunki .

nimka - Wto Paź 22, 2013 20:26

balbi napisał/a:
Sprostowanie!
Wszystkie zwierzęta zostały wydane za darmo w dobre ręce .Komentarz o koszatniczkach i zarobku jest karygodny!!! Informuję ,że koszatniczki trafiły dzisiaj do odpowiedzialnych ludzi i mają odpowiednie warunki .

a można prosić o przedstawienie się? chociażby opisem (jestem stąd, mam powiązanie takie i takie z tą akcją)? ;)

bo na razie, to jednak bardziej wierzę założycielce wątku.

Starsza Pani - Wto Paź 22, 2013 20:45

balbi napisał/a:
Sprostowanie!
Wszystkie zwierzęta zostały wydane za darmo w dobre ręce .Komentarz o koszatniczkach i zarobku jest karygodny!!! Informuję ,że koszatniczki trafiły dzisiaj do odpowiedzialnych ludzi i mają odpowiednie warunki .

balbi, to super.
Przekaż, proszę tym ludziom (jeśli masz do nich kontakt), żeby natychmiast udali się do weta. Starsze szczurzyce są strasznie zawszone i mają rany od drapania się, wiec inne gryzonie też pewnie pasożyty mają.

nimka - Wto Paź 22, 2013 21:06

Starsza Pani napisał/a:
Starsze szczurzyce są strasznie zawszone i mają rany od drapania się, wiec inne gryzonie też pewnie pasożyty mają.

Typowe niespodzianki :P

Maszka - Wto Paź 22, 2013 22:12

Dobry wieczór :) balbi, jeśli jest Pani osobą pracującą w tym sklepie, a tak podejrzewam, to dalsza wypowiedź jest skierowana właśnie do Pani.

Ze względu na dobro zwierzaków, proszę o zwrócenie uwagi osobom które brały jakiekolwiek zwierzęta od Państwa aby je koniecznie zbadali u zaufanego weterynarza. Bo jeśli trafiły do sprawdzonych domów z dobrymi warunkami, pewnie jakiś kontakt Pani ma. Jeśli jest to faktycznie dom stały, z odpowiednimi warunkami, to bardzo mnie to cieszy. Mam nadzieję, że z potomstwem tych 3 koszy, nowy dom sobie również poradzi.
3 starsze szczury są chore, problemem są głównie nieleczone drogi oddechowe, ale także inne problemy zdrowotne (tutaj mam na myśli dwie starsze samiczki). Poza tym zwierzęta są powiedziałabym oblepione pasożytami, podrapane, z przerzedzoną sierścią - na tym polu najgorzej "wypada" chyba samiczka husky.
O tyle dobrze, że najmłodsze szczury poza niewyrośnięciem jak na swój wiek, są całe i zdrowe, pasożytów nie złapały.

I dla ogółu:
Jeden z kajtków - samiec - jest już w zaufanym domu, który zajmie się jego dokarmieniem. Miejmy nadzieję, że nadrobi stracone we wczesnym dzieciństwie gramy, ma tam zapewnione DS i o miesiąc starszego kolegę :)
Z kajtków w DT przebywają jeszcze dwie samiczki, będą szukać DS. Mile widziany taki, który przygarnie obie siostrzyczki.

chłopiec.

Starsza Pani - Czw Paź 24, 2013 12:58

Dziewczyny są na DT u Susu – czyli mają zapewnioną świetną opiekę medyczną i szybki transport do Pulsvetu, gdyby się coś działo. Dzięki, Susu, za przejęcie dziewczyn :kwiatek: .
Panny na razie prawie bez leków, obie dostały stronghold i Husky dostaje borgal w zastrzykach). Badanie krwi Kapturki wyszło nadspodziewanie dobrze, krwi Husky niestety było za mało na analizę (Susu mnie poprawiła, że krwi husky czyli Chudej było za mało na całą morfologię, obie panny mają niezłe wyniki).
Przez tydzień są na obserwacji i w najbliższy poniedziałek kolejna wizyta i decyzja o sterylizacji. Husky sterylizację mieć musi ze względu na podejrzenie zapalenia macicy.

Opis badania 21/10/2013
Gruba (kapturka) waga 510g,
nie stwierdzam ciąży w badaniu palpacyjnym, lekko powieksozne nerki, reszta bez zmian, mały guzek sutka w lewej
pachwinie. Szczur przełysiały, liczne strupki na skórze- pasozyty, nakraplam na skóre karku 0,025 ml strongholdu
120mg/ml (z otwartej), osłuchowo delikatnie wzmożony odsłuch nad płucami, serce bije miarowo, nie słysze szmerów. w uszach czysto. Przykładam sondę do brzucha, żeby wykluczyć cioąże- macica w szyjce powiekszona .do 6mm, w rogach bez zmian około 2,5 mm średnicy, brak płynnej zawartości i cech przerostowych, brak ciazy. nerki o zatartej lekko strukturze miaższu, lekko powiekszone do 2,2 x 1,3-1,4 cm. Ze wzgledu na ew sterylizajce pobieram krew
Chuda (husky), waga 220g,
lekka dusznosć, pasozyty- daję strong-hold 0,01 ml 120mg /ml z otwartej, ołuchowo serce mi sie nie podoba, lekki szmer? W uszach zmienione przewlekle, zółtawe bł. bebenkowe, palpacyjnie delikatnie powiększona macica. przykładam sondę: macica powieksozna w szyjce do w roacga , z niewielką ilościa p[łynu. sutki powiększone lekko, mozliwe ze szczurka rodziła dosyć niedawno- jednak podejrzenie zapalenia macicy, wskazana OH.
pobieram krew. wieczorem rtg kl. piersiowej i dalsze decyzje co do leczenia
Diagnoza: Chuda - w lewym uchu ropny nalot na błonie bębenkowej , więc ze względu na ew sterylkę za tydzień daję antybiotyk borgal 1 U 1 raz dzienie

Koszt wizyty (rtg, badanie krwi+ leki) 228 zł.
Badanie USG dziewczyny dostały w prezencie od firmy

Maszka - Pon Paź 28, 2013 15:17

Jeśli ktoś chce wspomóc leczenie szczurów z tej interwencji, serdecznie zapraszam do odwiedzenia tego wątku http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15426 :)
Starsza Pani - Śro Paź 30, 2013 21:37

U kapturki niestety pojawił się guz (gruczolak), tydzień temu go nie było.
Ponieważ rośnie szybko, mała będzie miała jutro operację. Jeśli będzie dobrze reagować na narkozę, zostanie przy okazji wysterylizowana.

Maszka - Czw Lis 07, 2013 16:52

Myślę, że ten temat można już zamknąć.


Jeśli chodzi o szczury - jeszcze dwa maluszki szukają DS. To jest temat dziewczynek http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15442

3 najstarsze szczury są chore, bardzo potrzebują pomocy finansowej http://forum.szczury.biz/...p=921579#921579

W sprawie adopcji myszek prosimy o kontakt z Fundacją Animal Security https://www.facebook.com/...&type=1&theater (w komentarzach jest kontakt do nich)

A to temat dwóch myszek kolczastych z tej akcji, samiczki przebywają w Warszawie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15409


Wszystkim zaangażowanym w pomoc zwierzakom z tej akcji bardzo dziękuję :kwiatek:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group