To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - [Warszawa] Samiczka i dwa samce ok.roku

nimka - Pią Sie 09, 2013 17:39

Cegriiz napisał/a:
Off-Topic:
nimka, tylko gorzej jak ktoś nie zauważy, albo nie będzie miał tych pieniędzy na kastrację. To niestety tak hop siup nie jest.


Ej, ale jak to "nie zauważy"? Szczur przeniknie przez pręty klatki, zapłodni samicę i znów przeniknie do swojej klatki? Nie bardzo rozumiem jak można tego nie zauważyć. Albo się zdesperowany samiec/samica wygryzie z klatki/drzwiczki otworzy i wtedy mamy podejrzenie ciąży. Albo nie.

Nie rozumiem, serio ;)

Jak ktoś mówi że "ojej, nie zauważyłem jak to się stało, że zaszła w ciążę" to znaczy że moim zdaniem był świadomy i wiedział. I zrobił to celowo.

Poza tym jak się obserwuje swoje szczury to można wybadać czy dane osobniki są na tyle "napalone" że mogą chcieć uciec czy nie. Wtedy chyba wystarczy klatki ustawić w osobnych pokojach. Inaczej (jeśli ktoś nie ma możliwości awaryjnie ustawić klatek w innych pomieszczeniach) to nie rozumiem jak można się decydować na stada przeciwnych płci, jeśli się nie może dopilnować. Ale zakładam, że jeśli dobry, świadomy "domek" ma obie płcie w domu, to wie co robi.

nimka - Pią Sie 09, 2013 17:42

Murzyn022 napisał/a:
Spokojnie moi kochani dla Boby jest już gotowa całkiem oddzielna trzecia klatka:)

A jak jutro będę dzwoniła do weta z informacjami o poprawie w oddychaniu Akiro od razu dowiemy się gdzie i kiedy możemy zbadać serduszko Boby bo chcemy wiedzieć jak najszybciej w jaki sposób jej pomóc.

A tak wygląda urządzona już klatka dla Bobinki
http://imageshack.us/photo/my-images/819/vw1n.jpg/

a będzie miała koleżankę? 8)
(czy np. w planie kastracja samców i łączenie?)


Serce można zbadać w vet-cardii przy Kijowskiej 11
tzn. porządne echo serca tam się robi, będą też ocenione wymiary serca i w ogóle ;)

Cegriiz - Pią Sie 09, 2013 17:51

Off-Topic:
nimka, nie ważne. Ze swojego życia wiem, że są ludzi i ludzie. Nie każdy potrafi rozpoznać, ze samica jest w ciąży, nie każdy jest przygotowany na kastrację i dużo innych. Poza tym nie wiem czemu, ale dyskusja tutaj tego typu jest niepotrzebna.

O dziwo też miałam 8 samic niekastrowanych i w tym samym pokoju samca jajcarza. Żaden wyczyn.
Poza tym wystarczy aby jedna strona uciekła. Nie muszą dostawać się przez pręty aby samica zaszła zaciążyła. Jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi, ale to możliwe.

FaerielDeVille - Sob Sie 10, 2013 12:03

Boba już w nowym domku, można zamknąć. :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group