To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Szczur prosi o pomoc!

Nikky - Wto Lip 02, 2013 16:55

To przejmujemy go? Mogę komuś użyczyć klatkę na DT w Warszawie, może ktoś go tam przejąć na miejscu?
FaerielDeVille - Wto Lip 02, 2013 16:59

Ja go mogę wziąć na DT w Warszawie (klatka się przyda, Nikky :) ), ale wpierw musi zostać przejęty i przebadany, żeby nam nie wykończył się w transporcie...
FaerielDeVille - Wto Lip 02, 2013 18:00

Dobra, z góry przepraszam, że nowy post, ale tu są newsy, jakich się dowiedziałam bezpośrednio od właścicielki ogona. Pisałam to już na shoutboxie, ale nie wszyscy go czytają. :wink:

Ogonek ma 3 lata na karku, właścicielka się tłumaczy, że nastroszony, bo się akurat mył (średnio w to wierzę, no ale na razie odpuśćmy :wink: ), podobno zawsze był zdrowy, jeździła z nim do kilku weterynarzy w Bielsku i Katowicach. Mówi, że nie zgadza się na żadne DT, bo szczurek już wiekowy i taki stres związany z wędrowaniem z rąk do rąk i kilkukrotnym zmienianiem miejsca nie byłby dla niego korzystny. W efekcie szukamy dla ogonka DS i kogoś, kto będzie mógł ogonka w miarę szybko odebrać z Bielska, albo transportu bezpośrednio z Bielska do DS. :)

Jakieś inne rozwiązania?

angelus - Wto Lip 02, 2013 18:50

Hmm no tak. To wiele wyjaśnia. Spotykałam już lepszych i gorszych weterynarzy, ale z takim tekstem jeszcze nie miałam do czynienia... Na pierwszy rzut oka widać jednak, że maluchowi coś dolega.

Off-Topic:
koszulki cudne! Szkoda, że tylko białe :(

Nikky - Wto Lip 02, 2013 19:01

Powiedzmy jej może, że bierzemy na DT? Sądzę, że i tak cokolwiek (stres) będzie lepsze niż to ... A to samiec czy samica?
szaganka - Wto Lip 02, 2013 19:15

A może powiedzieć, że bierzemy na DS i sami się nim zajmiemy? Tak mi go ogromnie szkoda, serce mnie zabolało jak go zobaczyłam... bez jedzenia, miseczka wywrócona, brudne trociny, TROCINY w akwarium, z płucami na pewno musi mieć nie ciekawie... Po za tym... obcinanie zębów?! Wybaczcie, ale nigdy nie obcinałam zębów szczurom ;-) Sporo czasu mam futrzaki, ale z takim czymś się jeszcze nie spotkałam, same sobie świetnie radzą... Gdyby nie to, ze mieszkam na drugim końcu polski to już bym po niego jechała, niestety nie stać mnie teraz na leczenie... Napisałam do niej maila, ale żadnej odpowiedzi...
FaerielDeVille - Wto Lip 02, 2013 19:15

A może niech ktoś z forum napisze, że jest gotowy go przygarnąć już-teraz-zaraz? ;) Ja na odległość mam tę trudność, że osobiście nic zrobić nie mogę. Babeczka powiedziała, że wiele osób pisze w sprawie tego szczurka, to pokażmy jej, że my tutaj znamy się na rzeczy i tylko u nas znajdzie naprawdę odpowiednie dla szczura warunki? :P No i przestrzegłam ją przed terrarystami...

Off-Topic:
Białe, żeby więcej pieniążków było na szczurki, a mniej na samą koszulkę - czarne są niestety droższe. :wink:

Nikky - Wto Lip 02, 2013 19:22

Dobra dziewczyny ja proponuję go przejąć, pożyczę klatkę na DT i mogę mu dać trochę karmy, pomóc w szukaniu DS, kto go odbierze na miejscu i pościemnia?
FaerielDeVille - Wto Lip 02, 2013 19:25

Popieram! Ja mam zapas karmy w razie czego, mogę się podzielić. Tylko teraz trzeba szybko zadziałać, zanim szczuras wyląduje u kolejnej osoby, która się nie zna kompletnie na rzeczy.
Nikky - Wto Lip 02, 2013 19:31

Szczurówka pisała, że ma niedaleko. Super gdyby na ściemniała i go szybko wzięła :(
hekatomba - Wto Lip 02, 2013 19:33

Off-Topic:
szaganka napisał/a:
Po za tym... obcinanie zębów?! Wybaczcie, ale nigdy nie obcinałam zębów szczurom ;-) Sporo czasu mam futrzaki, ale z takim czymś się jeszcze nie spotkałam, same sobie świetnie radzą...

Nie zawsze. Czasami zdarzają się u szczurów problemy z przerośniętymi zębami. Zabieg polegający na obcięciu zębów jest wykonywany w większości gryzoniowych lecznic i nie tylko.

Szczurówka - Wto Lip 02, 2013 19:34

Na razie jestem niedyspozyczyjna....
Jadę do szpitala na dniach...
Jak wrócę to będę mogła przejąć królika na DT.
Mam doświadczenie z królikami.

[ Komentarz dodany przez: Kluska: Wto Lip 02, 2013 19:41 ]
Poprawiłam błąd.

FaerielDeVille - Wto Lip 02, 2013 19:36

Ale przerastające zęby nie należą raczej do oznak zdrowia szczura, a ta pani twierdzi, że jest zdrów jak ryba, bo weterynarz (od psów i kotów) nieprawidłowości nie stwierdził. :mur: :mur: :mur: :wisielec:

Może jest tutaj ktoś z okolic szeroko pojętych, najlepiej ze środkiem transportu? :roll:

hekatomba - Wto Lip 02, 2013 19:41

Off-Topic:
PaniCiurowa, nigdzie nie twierdziłam, że ze szczurem z ogłoszenia jest wszystko O.K., bo już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest. Jednak widząc zdziwienie szaganki wspomniałam jedynie, że szczurom jak najbardziej obcina się zęby, o ile wiążą się z nimi jakieś problemy i są np. przerośnięte.

FaerielDeVille - Wto Lip 02, 2013 19:44

Off-Topic:
No tak, tak. Wiem. Ale właścicielka twierdzi, że jest kompletnie zdrowy. :roll:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group