To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Przyjmę lub kupię szczurkę Elbląg

czlowiekkoldra - Śro Kwi 17, 2013 16:01

Komentarze o niej faktycznie nie są pozytywne. Chyba zrezygnuję po za tym adpotowanym... Jedno mnie zastanawia, czy skoro jest takim "okrutnym", przetrzymującym zwierzęta w skandalicznych warunkach dla zysku pseudohodowcą, to dlaczego zdecydowała się przyjąć taką masę szczurków z wolnej woli...
Nie zrozumicie źle, nie podważam faktów, tylko taki sprzeczny wizerunek tej kobiety mam teraz, ale no nic.
Czy w związku z tym polecacie hodowlę jakąś z dumbo?? Macie tych szczurków dużo, sami gdzieś kupiliście. Przejrzałam te, które są tam jako należące SHRS, ale to dla mnie gołe nazwy, a Wy mieliście już doświatczenia z jakimiś hodowcami.. Czytałam gdzieś, że Sun Rats wcale nie jest takie kolorowe, a przecież w dziale hodowli zarejstrownych się znajduje...

AngelsDream - Śro Kwi 17, 2013 16:38

czlowiekkoldra, ja obecnie mam szczury ze wszystkich zarejestrowanych w SHSRP hodowli, licząc, że jeden nie jest z miotu, ale na współwłasność z hodowcą, bo to szczur z Holandii.

W każdym razie, lepiej wybrać konkretny miot niż samą hodowlę. Każdej można coś zarzucić, do każdej ktoś może mieć jakieś "ale" lub żal. Czasami wynika to ze zwyczajnego niedogadania się między ludźmi, czasem z różnicy poglądów, a niekiedy faktycznie z błędu hodowcy, który ostatecznie też jest tylko człowiekiem. Dodam, że domki też nie są zawsze kryształowe i bez winy.

Na pytanie, czemu ta kobieta, choć opinie o niej są takie, zdecydowała się zostać DT, ja nie umiem udzielić odpowiedzi. Być może faktycznie z dobrego serca, może z jakichś niezrozumiałych dla nas powodów. Wszystko możliwe.

Niamey - Śro Kwi 17, 2013 16:39

czlowiekkoldra, SunRat's to bardzo dobra hodowla, mogę ją polecić, brałam od nich szczury, widziałam ich stado na żywo :) Aktywnych hodowli SHSRP jest obecnie bodajże tylko 5 i naprawdę wszystkie są godne polecenia.

To, że ta pani ma pseudohodowlę, nie oznacza od razu że jest chodzącym potworem. Może myślała, że wśród tych szczurów będą jakieś "chodliwe" odmiany, które mogłaby rozmnożyć, a potem po prostu sytuacja ją przerosła, bo okazało się że szczurów jest mnóstwo, a odmiany "zwyczajne"?

Szczury są zwierzętami, przy hodowli których trzeba się wykazać naprawdę dużą wiedzą oraz determinacją w monitorowaniu linii - czy nie pojawiają się jakieś choroby, które mogłyby być genetyczne itp. Do tego trzeba śledzić losy wszystkich szczurów z hodowli, ich przodków i krewnych. Ktoś kto po prostu rozmnaża szczury bo są kolorowe i dumbo jest pseudorozmnażaczam, choć oczywiście poza tym może być miłą osobą.

Karena - Pią Maj 17, 2013 11:12

czlowiekkoldra, Ogłoszenie aktualne?
Karena - Sob Maj 25, 2013 01:23

Brak odzewu. Zamykam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group