To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Oddam szczurki w dobre ręce - Gryfów Śląski/dolnośląskie

smeg - Śro Sty 16, 2013 14:40

martys665, u takich maluszków trudno jest ocenić charakter, większość jest żywiołowa, ale widać, że są oswajane od małego :) Więc nie powinno być z nimi problemów, jeśli Ty także nie zaniedbasz oswajania ;) Nieokrzesane dzikuski zdarzają się raczej w zoologach albo wśród starszych szczurów po przejściach.

Co nie zmienia faktu, że z mało oswojonym szczurem nie wychodzi się na dwór, żeby nie dopuścić do ucieczki. Nawet pozytywnie nastawiony do człowieka szczurek może się wtedy czegoś przestraszyć, spanikować i uciec.

martys665 - Śro Sty 16, 2013 14:45

Maluszek był właśnie ze sklepu zoologicznego :( Cóż, zdecydowałam się na ponowne przyjęcie ogonka z domowej hodowli i mam nadzieję, że się dogadamy :)
buszmen - Śro Sty 16, 2013 20:30

Myślę że ze szczurkami nie będzie problemu, bo od małego staram się brać je na ręce i przebywać z nimi jak najwięcej, w miarę możliwości.
Jeśli chodzi o rezerwacje, to ciężko powiedzieć bo ludzie często obiecują i później się wycofują. Na dzień dzisiejszy to myślę że zarezerwowane na 80% są dwie samiczki - ale to się okaże na dniach. Więc jeśli ktoś jest zdecydowany i mówi że jutro przyjedzie to szczurki na niego czekają.
Oczywiście szczurki tylko w dobre ręce (nie np. dla małych dzieci bo taki mają kaprys), po spełnieniu warunków takich jak klatka itd.

martys665 - Pią Sty 18, 2013 00:38

To znowu ja :) W moim domku zawitał ogonek i nie mogę się na niego napatrzeć. Z racji, że to jego pierwszy dzień, dzisiaj tylko go obserwowałam. Misza jest ze sklepu zoologicznego ale wygląda zdrowo i przyjaźnie. Myślę jednak nad towarzyszem dla niego, najlepiej z domowej hodowli. Bardzo mi zależy na tym aby mieć z nim dobry kontakt. Przyjaciel dla niego to będzie dobry wybór :) Mieszkam w Bolesławcu, tj jakies 40 kim od Gryfowa. Mam znajomego w miejscowości która jest bliżej położona Gryfowa lecz będzie jechał w moje strony dopiero za tydzien-dwa. Czy jest możliwość aby jeden ze szczurków został u was przez ten czas? :) Bardzo mi zależy.
buszmen - Pią Sty 18, 2013 15:51

Hej, nie mogę obiecać bo na dzisiaj jestem umówiony już po odbiór 2 samczyków - ale zobaczymy jak wyjdzie i wtedy dam znać.
martys665 - Pią Sty 18, 2013 16:54

Okej ;) ewentualnie dzisiaj dowiedziałam się, że znajomy jechałby w sobotę ale nei jest to na 100% pewne. Czekam na info ;)
buszmen - Pią Sty 18, 2013 21:39

Ok, podsumowując zostały dwie samiczki (reszta poszła mam nadzieję w dobre ręce), wstępnie są zarezerwowane na jutro lub pojutrze - o czym poinformuję jak to wyszło.
buszmen - Pon Sty 28, 2013 17:29

Witam, wszystkie szczurki znalazły już nowy domek, dzięki za pomoc na forum.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group