To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - [Wrocław]Błagam o pomoc! DT!

helhaim - Sob Paź 27, 2012 12:40

Off-Topic:
powiedzcie mi krótko na czym polega ten bazarek?? :roll:

Noxa - Sob Paź 27, 2012 12:58

Matulu, kiepska sytuacja... Dobrze że DT się znalazło szybko... Ja niestety aktualnie nie mam możliwości dać cokolwiek na bazarek, ale mogę pomóc z jego koordynacją. Założyć temat, aktualizować, kontaktować się z ludźmi i wgl, bo trochę czasu wolnego mam.
Devona - Sob Paź 27, 2012 13:17

Helhaim, bazarek polega na przygotowaniu grupy rzeczy na sprzedaż, najczęściej na zasadzie licytacji, uzyskane w ten sposób pieniądze są przesyłane osobie opiekującej się szczurami, w tym wypadku Ninek. Fanty to najczęściej prywatna własność osoby prowadzącej bazarek, w tym wypadku chcemy zebrać "dobra" od wielu osób.

Noxa, uprzedzę uprzejmie :P , że koordynacja takiego bazarku jest czasochłonna i nieco problematyczna ;) . Najtrudniej zgrać wysyłkę, ale zacznijmy na razie od znalezienia chętnych. Jeśli jesteś zdecydowana, to załóż proszę temat w odpowiednim dziale (bazarki charytatywne), na razie będzie to wątek nt. osób, które mogą coś zaoferować, później go wyczyścimy i "przerobimy" na bazarek właściwy. Przejrzę, co mam w domu i też dam znać.

Mam wiadomość od Kluski - będzie dostępna na forum wieczorem i odpisze wszystkim osobom, które się do niej odzywały w tej sprawie.

Zmieniłam tytuł wątku, jak tylko Noxa założy wątek dot. zbierania fantów, wkleję tutaj odpowiedni link.

helhaim - Sob Paź 27, 2012 13:26

Devona dzięki za wyjaśnienie, póki co nie mam sprzętów szczurzych, więc może coś kupię? :)
Ninek - Sob Paź 27, 2012 13:40

Maluszki są już pozaklepywane, więc też nie ma co tak bardzo szaleć, bo długo tu nie zostaną pewnie. Nie wiem jeszcze dokąd dokładnie mają jechać do ds i czy będzie trzeba szukać transportu. Głównym problemem jest karma, bo to pewnie małe odkurzacze, jak zawsze maluchy, a nasz zapas sie kończy i trzeba coś szybko kupić.
helhaim - Sob Paź 27, 2012 13:47

Cytat:
Głównym problemem jest karma, bo to pewnie małe odkurzacze, jak zawsze maluchy, a nasz zapas sie kończy i trzeba coś szybko kupić.


tak jak pisałem wyżej, jak coś służę pomocą, tylko poproszę o dane, to coś tam przeleje. Mogę kupić i wysłać karmę , ale to bez sensu chyba... :roll:

Kluska - Sob Paź 27, 2012 13:52

Jeju, nie spodziewałam się aż takiego odzewu, bardzo Wam dziękuję, jesteście wspaniali! Maluszki mają domki zaklepane, kwestia przetrzymania ich do czasu znalezienia transportu, za co bardzo dziękuję Ninek!
Reszta moich ogonów na szczęście zostaje ze mną, chłopczyk ze schroniska, który jest u mnie na DT w poniedziałek jedzie do Warszawy i mogę spokojnie poprzenosić wszystkie moje rzeczy do nowego miejsca zamieszkania. Jestem teraz u rodziny, jutro wracam do Wrocławia pakować wszystkie rzeczy. Przepraszam, że nie odbierałam telefonu, jechałam samochodem. Jeszcze raz baaardzo dziękuję!

Edit: Maluchy pożerają jedną miskę Timy w dzień :)

Nashi - Sob Paź 27, 2012 13:53

Nie muszą to być rzeczy szczurze. ;)

Proponuję formę bazarku polegającą na tym, że każdy oddający fanty sam robi im zdjęcia, sam umieszcza na forum i sam pilnuje licytacji po czym pieniądze przychodzą na jego konto, a on przesyła to zbiorczo (za wszystkie rzeczy które sprzedał) DT. Wygląda to na trochę bardziej chaotyczne, ale obowiązki są równo rozdzielone i kasa napływa systematycznie.

Devona - Sob Paź 27, 2012 13:54

Ninek, zmieniłam tytuł na nieco mniej dramatyczny, dodałam informację o fantach w opisie. Maluchy na pewno będą dużo jeść i pewnie pamiętasz, że ściółka też szybko schodzi, bo trzeba częściej sprzątać. Na bazarkach przeważnie zbiera się kwoty ok. 200 zł, nie jest więc to kolosalna suma, ale na pewno pomoże w pokryciu podstawowych kosztów.
Devona - Sob Paź 27, 2012 13:58

Nashi napisał/a:
Proponuję formę bazarku polegającą na tym, że każdy oddający fanty sam robi im zdjęcia, sam umieszcza na forum i sam pilnuje licytacji po czym pieniądze przychodzą na jego konto, a on przesyła to zbiorczo (za wszystkie rzeczy które sprzedał) DT. Wygląda to na trochę bardziej chaotyczne, ale obowiązki są równo rozdzielone i kasa napływa systematycznie.
Od razu mówię, że będzie za duże zamieszanie. Koordynacja powinna być jednoosobowa, a pieniądze iść na jedno konto, bo niestety Nashi, ale zdarza się, że nie wszyscy wywiązują się z powierzonych obowiązków, im więcej osób, tym większa szansa, że ktoś nawali. Noxa zgłosiła się do prowadzenia bazarku, jeśli chcecie, to pieniądze można wysyłać do mnie (będę miała dostęp do internetu w hotelu, więc mogę co wieczór sprawdzać) albo bezpośrednio do Ninek i później rozliczmy się za przesyłki. Czekam tylko, aż Nashi założy wątek w odpowiednim dziale i też zacznę aktywnie działać w tej sprawie.
Nashi - Sob Paź 27, 2012 14:03

Devona napisał/a:
Czekam tylko, aż Nashi założy wątek w odpowiednim dziale i też zacznę aktywnie działać w tej sprawie.
A nie Noxa?
Ninek - Sob Paź 27, 2012 14:20

Myśle, że po prostu na razie sie u kogoś zapożycze i od razu zamówie karme, żeby szybko doszła (u nas nic sensownego nie dostane, wszędzie vitapol, itp). Najwyżej później z bazarku trafi do mnie tyle ile wydam a nadwyżka pójdzie na jakiś inny dt. Może być? ;)
Noxa - Sob Paź 27, 2012 14:37

bardzo proszę, temat założony: klik (;

Na razie jako tako, żeby było, później napisze się jakąś chwytną treść :wink:

Devona, zdaję sobie sprawę że może być trochę zamieszania, ale myślę że dam radę. Mi się aktualnie zajęcie czymkolwiek przyda, a i pożytek jakiś z tego będzie większy (;
W kwestii konta bankowego to Twoja propozycja była by bardzo na rękę, bo z moim księgowaniem po trzech dniach wszystko było by zbyt opóźnione (;

Devona - Sob Paź 27, 2012 17:08

Nashi napisał/a:
A nie Noxa?
Źle kliknęłam podczas pisania :P .

Ninek, jak dla mnie super :] .

Noxa, już zaglądam do tego tematu.

Ninek - Sob Paź 27, 2012 19:19

Na pw jedna miła duszyczka sie zaoferowała, że zamówi dla nas karme :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group