To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Ogonowy offtopic - Wielkoszczur Gambijski

L. - Pią Lip 25, 2008 14:29

Właśnie, ja sie od wczoraj zastanawiam, jak wyglądają tam szczurze potyczki.
Czy lepiej brać dwa szczury tej samej płci z jednego miotu na raz?
Czy wpierw jednego, a potem drugie ? A jesli tak to jak z łączeniem ? One się nie pozabijają?

A jak z tresurą? I tą uwielbianą przez nas proludzkością ?

sachma - Pią Lip 25, 2008 14:58

L., nie wiem czy chcialabys miec dwa tak duze szczury w domu :P a jak juz to lepiej od razu pare, bo z tego co wiem one sie kiepsko rozmnazaja i dlatego malo ich.
Anonymous - Pią Lip 25, 2008 15:06

sachma napisał/a:
nie wiem czy chcialabys miec dwa tak duze szczury w domu

a czemu nie?
ja bym chciala.

sachma - Pią Lip 25, 2008 15:23

katasza, bo na dwa takie szczury to trzeba przeznaczyc juz pokój :P a nie klateczke ;)
Anonymous - Pią Lip 25, 2008 15:25

No tak ;)
Ale takie duze to jak sie oduczy kabli gryzl, moga siedziec caly czas poza klatka.
wkoncu nie sa male i nie wleza gdzies gdzie nie powinny.

sachma - Pią Lip 25, 2008 15:27

katasza, z tego co wiem to mozna ich nauczyc wielu rzeczy, wiec moga zyc w domu jak koty. (kuweta tylko potrzebna) ale zeby je nauczyc to trzeba duzo czasu ;) jak zreszta nauczenie kazdego zwierzecia ;) tylko nie wiem czy da rade je oduczyc gryzienia mebli.. wszak kota trzeba kupywac drapaki zeby meble zostawily w spokoju..
Mangusta - Pią Lip 25, 2008 15:34

przy takich zwierzętach trzeba przeliczać siły na zamiary, ja bym się nie podjęła gambiana bo wiem że nie mam cierpliwości i nie wyobrażam sobie zdewastowanych mebli. poza tym ugryzienie takiego gambianka to już nie to co nasze pociechy, można palec stracić. zdecydowanie wolę bardziej statyczne stworzenia :twisted:
pituophis - Pią Lip 25, 2008 16:38

Wlasnie o to chodzi. Nalezy kupowac to zwierze TYLKO WTEDY gdy jest sie pewnym, ze poradzi sie z nim sobie, nawet gdy zupelnie nie oswoi sie ( co nie jest rzadkie ). Na to, ze nie bedzie niszczyl, nie liczylbym.

Samce Cricetomys sa agresywne w stosunku do siebie, nawet tak bardzo, ze zapach obcego na rece opiekuna moze wywolac atak, albo przeniesienie agresji na samice. Z samicami bywa roznie.
Samica w parze moze zdominowac samca, jest to nierzadkie. Czesto taki samiec boi sie ja kryc i nie ma mlodych.

Lavi - Pią Lip 25, 2008 20:49

Ojej, te szczury są piękne. Widziałam na jednym z filmików, że żył w dużej wolierze, takiej dla Ar. I żył sam. Czy można mieć tylko jednego takiego szczura i nie obawiać się tego, że będzie czuł się samotnie?
Mangusta - Pią Lip 25, 2008 20:55

Lavi, te szczury są bardzo terytorialne jak mówi Pitu, i chyba w naturalnym środowisku także częściej są właśnie samotnikami. nie zapominajmy że ten szczur to jest szczur tylko z nazwy i z naszymi milusińskimi ma tak naprawdę niewiele wspólnego. owszem, jest bardzo inteligentny i podobny z wyglądu, ale to tyle.
Lavi - Pią Lip 25, 2008 21:11

Ale piękniutkie są.. :serducho:
pituophis - Sob Lip 26, 2008 15:05

Mam nadzieje, ze ich uroda nie bedzie pretekstem do bezmyslnego kupowania.
Anonymous - Sob Lip 26, 2008 15:11

Mi one przypominaja fretki, a fretki kocham bezgranicznie.
Pewnie dlatego i one mnie sie podobywuja ;)

Mangusta - Sob Lip 26, 2008 17:29

oby nie skończyły tak jak fretki, czy też żółwie czerwonolice albo legwany... na szczęście jeszcze długo zanim będą dostępne dla przeciętnego człowieka.
Savash - Sob Lip 26, 2008 17:35

:mrgreen: ale mimo wszystko są śliczne.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group