To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - Planowany miot "Cukierkowy"

Bel - Wto Wrz 13, 2011 03:25

Skoro to hodowla Czeska to cennik też Czeski w koronach powinien obowiązywać ;)
baradwys - Wto Wrz 13, 2011 06:52

pixel, z powodów osobistych, będąc jeszcze członkiem SHSRP posiadałam (i posiadam nadal) członkostwo w innym (zagranicznym) stowarzyszeniu.
Karena, Wszystko zależy od samego osobnika, od poprawności jego znaczenia ( w przypadku tego miotu od jego braku), rodzaju sierści oraz uszu :) .
Nie będzie to jednak cena wysoka, nie zamierzam wprowadzać osobnych cenników dla rożnych krajów (a znaczna część hodowców czeskich tak robi), cena będzie wahała się od 300-600czeskich koron co w przeliczeniu na polskie złotówki daje nam mniej więcej ceny między 55 a 105zł :)
Bel, mogę zażądać zapłaty nawet w jenach ;)

Off-Topic:
Nie widzę potrzeby by rozpisywać i wywnętrzać się na tym czy jakimkolwiek innym forum, jeśli ktoś na szybko szuka odpowiedzi zawsze może tu wysłać do mnie PW :)

EpKee - Wto Wrz 13, 2011 12:34

Proszę w tym temacie tylko i wyłącznie o pisanie na temat miotu, stosowny temat pojawi się w stosownym dziale już niedługo.
baradwys - Śro Wrz 14, 2011 21:52

Aktualizacja pierwszego postu, dodałam rodowód :)
smeg - Śro Wrz 14, 2011 22:38

Eifi von Edrimea urodziła się 3.1.2011, a jej córka 26.9.2010? Chyba się pomyliłaś przy przepisywaniu ;)
aneczka1-13 - Śro Wrz 14, 2011 22:43

I jeśli dobrze rozumiem że americka modra ma oznaczać american blue to w tym miocie raczej tej odmiany po mojemu nie będzie. Bo Laguno nie ma tej odmiany w przodkach wpisanej.
Nakota - Czw Wrz 15, 2011 01:17

aneczka1-13 napisał/a:
I jeśli dobrze rozumiem że americka modra ma oznaczać american blue to w tym miocie raczej tej odmiany po mojemu nie będzie. Bo Laguno nie ma tej odmiany w przodkach wpisanej.

Nie musi mieć. Russian silver to rozjaśnienie russian blue poprzez gen american blue :wink:

baradwys - Czw Wrz 15, 2011 09:11

smeg, dzięki, przepisywałam go po ciężkim dniu :P i tak mało błędów zrobiłam ;)

Wstawiłam już poprawiony.
Yellow jest po badaniu USG, które nie wykazało nic co mogło by nas zaniepokoić, badanie zniosła bardzo dzielnie, praktycznie się nie wiercąc.
Jutro jesteśmy we Wrocławiu, jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć się z mamusią miotu można do mnie napisać PW (zabieram komputer ze sobą więc odczytam nawet w pociągu) lub eska, numer telefonu u moderacji :)

aneczka1-13 - Czw Wrz 15, 2011 10:36

Eh no nie wiedziałam. Cóż muszę się jeszcze poduczyć.
Azi - Czw Wrz 15, 2011 10:57

Nakota napisał/a:
Russian silver to rozjaśnienie russian blue poprzez gen american blue
Niby tak, ale ostrożnie z tym, bo już nie raz spotkałam się, ze russian silver nazywane są szczury po prostu za jasne jak na wzorcowe russian blue, a genetycznie am. blue nie mają ;)

Szczerze? Shy sprawdź ten rodowód, bo z nim jest coś mocno nie halo. Po dwóch russian dove, czysty russian silver z czarnymi oczkami? Możliwe, ale mało prawdopodobne. Zresztą z tego co widziałam, właścicielka CHS od Krisnicy opisuje go ze znakiem zapytania ;)

Czy w miocie Yellow Submarine von Percy urodziły się jakiekolwiek ruski? Bo jak nie, to szansa, że w ogóle się jakiś urodzi też jest niska. No ale może będziesz miała szczęście, bo póki co jako pewnik, to widzę tylko blacki ;) Za to dumbo, a wiadomo, że dumbo black są słodkie :)

quagmire - Czw Wrz 15, 2011 11:12

Azi, ale takie babole się zdarzają niestety, zwłaszcza wśród dalszych przodków naszych szczurów. Ile razy widziałam czarnego szczura po dwóch russian blue - a niby jak?
baradwys - Czw Wrz 15, 2011 11:14

Azi, tak został opisany, posiada również rejestrację więc został dobrze pooglądany.
Urodził się w miocie jeszcze syjamek russ. silver point. Tak, miot Y to miot z Russ. silverami :)

Pojedziemy, pokryjemy i zobaczymy co się urodzi ;)
mam nadzieję że pani genetyka nie wyplata nam figla ;)

Azi - Czw Wrz 15, 2011 13:07

quagmire, no właśnie dlatego mówię tylko, żeby sprawdziła. Jak się urodziło, to jakaś jasność jest ;)
baradwys - Sob Wrz 24, 2011 16:08

Przed chwilą wróciłam z Ostravy, Yellow już na miejscu. MOja skleroza jest nieoceniona, aparat zostawiłam oczywiście przy łóżku i dopiero w połowie drogi sobie o nim przypomniałam.
Lanugo jest na prawdę cudowny i taki chętny do przytulania :serducho:
Ale tęsknię za moją księżniczką. Dostałam buzi na pożegnanie i czekam teraz na wieści :)

Yellow dostała również rejestrację o statusie chovna II

aneczka1-13 - Sob Wrz 24, 2011 17:04

A co to znaczy status chovna II ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group