To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Nasze klatki vol. 1

Nikaa - Pon Sty 28, 2013 22:28

To ja się pochwalę moją klatką, w której aktualnie nikt nie mieszka... i pewnie niestety jeszcze długo nie zamieszka... (no może poza pluszowym królikiem i szczurkiem z ikei :P )
Ale przy okazji zapytam : Co dodać do klatki, żeby ogony miały się czym bawić ? bo spać będą miały gdzie :lol: tylko co z zabawą ? :roll:




Asmena - Wto Sty 29, 2013 01:47

Spokojnie, zeżrą miejsca do spania, to będą miały fun :]
limomanka - Wto Sty 29, 2013 08:50

Nikaa napisał/a:
Co dodać do klatki, żeby ogony miały się czym bawić ?


Mają się gdzie ganiać i wspinać, co gryźć i rozsypywać, więc zabawy im nie braknie :P Ewentualnie jakąś rurę. Zresztą zabawę możesz im zorganizować na wybiegu. Klatka super :mrgreen:

Nikaa - Wto Sty 29, 2013 13:02

Zastanawiałam się nad powieszeniem jakiegoś grubego sznura, ale 1) nie mogę takiego znaleźć 2) nie specjalnie mam go jak powiesić, żeby szczurki nie spadały z wysoka 3) nie wiem czy to dobry pomysł, bo wszystkie elementy muszą być ruchome i łatwe do wyjęcia... domownicy są bardzo czuli na "zapaszki" więc będę musiała im to baaardzo często wymieniać. Teraz czekam jeszcze aż przyjdzie zamówienie z resztą wyposażenia: rura, jakieś tam piłeczki z wikliny, kuwety. A moje kolejne pytanie.... Czy jak taka klatka z pełnym wyposażeniem będzie stała u mnie w pokoju przez jakiś dłuższy czas (tj..~ 2 miesiące) to to nie będzie przeszkadzać ? Tzn. czy te rzeczy nie przesiąknął może zapachem naszego mieszkania i czy to później nie będzie dyskomfortem dla szczurków ? Czy przed wsadzeniem do klatki ogonów lepiej tego wszystkiego nie wyprać ? (dodam że mam kota... może ten zapach będzie im przeszkadzał.. choć zamierzam wziąć dziewczynki z hodowli gdzie są zaprzyjaźnione z kotem..aczkolwiek nigdy nic nie wiadomo) Czy ja zadaje bardzo głupie pytania ? :roll: Chyba tak...ale wolę zadać głupie pytanie i się zbłaźnić, niż popełnić jakiś głupi błąd.. :oops:
cornflakegirl - Wto Sty 29, 2013 13:10

Szczuraski będą mieszkać u Ciebie i jak tylko przekroczą prób domu poczują jego zapach i kota także. Wyprać? Nie wiem czy na dzień dobry lepszy jest zapach domu czy proszku do prania, ale sądzę, że to pierwsze. Moim zdaniem nie ma co się denerwować, klatka niech stoi przechodzi zapachem, do którego i tak będą musiały się przyzwyczaić :)

Nie ma głupich pytań :) dobrze, że pytasz, ale spokojnie, bo ze szczurkami i tak jest sporo nerwów, nie ma co jeszcze więcej dokładać :)

ratsa - Wto Sty 29, 2013 13:15

Szczurasy będą i tak chciały swoje terytorium oznaczyć, więc myślę że w klatce nie będzie ani zapachu domu ani proszku do prania tylko moczu :D bez obaw :)
Oluś - Wto Sty 29, 2013 13:47

Ja mam jedną linę w klatce - w brico marche kupiłam 3 metry zwykłej, parcianej w miarę grubej liny (kosztowała jakieś 3 zł za metr) i ją zaplotłam zwykłymi supełkami :) Szczury bardzo ją lubią, chętnie na niej siedzą.
Na tej fotce ją widać:

ommkus - Wto Sty 29, 2013 18:01

Witam,wczoraj moje szczurki dorobiły się nowej klatki ; ) w sumie przez przypadek bo nadarzyła się okazja:)
Klatka wygląda dość ubogo .. jeden hamak , dwa pięterka obok siebie (na jednym jest koszyczek w którym błogo sypiają), rura ale niestety dość krótka ; x.
planujemy dorobić jeszcze jeden hamak,pięterko i kupić jakieś dłuższe rurki bo bardzo im się ta jedna spodobała ; ) niestety większość rzeczy z poprzedniej klatki nie pasuje do tej ; x

http://imageshack.us/phot...0129174034.jpg/

K3 - Śro Sty 30, 2013 17:24

ommkus, nie za mała jest ta klatka :?:
Naładuj im trochę atrakcji do klatki, bo na razie mają trochę nudno. :)

ommkus - Śro Sty 30, 2013 18:53

szerokość 45cm, długość 60cm i wysokość 60 do tej (plastikowego 'dachy' ? ;d ) jesteśmy w trakcie uzupełniania klatki ; )
emyla.o - Czw Sty 31, 2013 15:31

Ja też pochwale sie moją klatką :)
zdjęcie jest stare bo teraz Dziewczyny mają do dyspozycji jeszcze nadstawkę :) Kalatka jest większa niż wygląda na zdjęciu :)

LaLuna - Sob Lut 02, 2013 23:09

nasza klatka, przypadkiem zamówiłam takie hamaki, a w międzyczasie zdecydowaliśmy się na malowanie pokoju - okazało sie BINGO :) strzał w dyche



lepakkomies - Nie Lut 03, 2013 00:32

emyla.o, co to za klatka?

LaLuna, fajny zbieg okoliczności ;)

limomanka - Nie Lut 03, 2013 22:39

emyla.o, czy to futerkowe to tunel czy kładka tylko? Strasznie mi się podoba, tylko nie wiem jak panowie podeszliby do tematu :]
susurrement - Nie Lut 03, 2013 22:42

LaLuna, fajna klatka, który to model?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group