To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Przepisy na domowe smakołyki dla szczurów

karraska - Wto Gru 13, 2011 11:41

Gdzieś już tutaj był na gałązki oblepione smakołykami. Podam mój przepis, który nieco zmodyfikowałam.
2-3 łyżki mąki żytniej
5-6 łyżek mąki pszennej
1 jajko
wszystko co lubią ogonki (ziarno, orzechy, otręby, suszone owoce, musli itp.)
gałązki
papier do pieczenia

Składniki wymieszać na gęstą masę. Konsystencja lanych klusek, jeśli wyszło za rzadkie dodać mąki. Patyczek/gałązki posmarować ciastem i obsypać równomiernie. Owinąć szczelnie papierem, jak cukierek i wstawić do piekarnika. (ok 5-7 minut w dobrze nagrzanym piekarniku). Powtarzać czynność do uzyskania pożądanej grubości. Po nałożeniu ostatniej warstwy zmniejszyć temperaturę piekarnika i suszyć ok 10-15 min. Im twardsze tym ogony będą miały więcej frajdy w zgryzaniu :mrgreen:

Cegriiz - Sob Gru 17, 2011 19:57

Ja przed chwilą zrobiłam ciastka dla moich panienek. Zrobiłam ciasto z jajka, mąki, mleka i miodu. Uformowałam miseczki, a do nich dałam starte jabłka z bananem i wiórkami kokosowymi (banan wzięłam suszony, bo innego nie miałam :P ). Nie dam zdjęć, bo za artystycznie to nie wyszło :P

No i zwykłego cukru nie dodawałam.

karraska - Nie Gru 18, 2011 19:20

Nie wiem czemu, ale wypieków dla ogonów w ogóle nie słodzę. Nawet miodem. Wolę dodać trochę kaszki dla niemowląt czy kaszy manny.
Pokrzywa09 - Czw Gru 29, 2011 18:19

mogę ugotować mojej szczurzycy kaszę, płatki owsiane i do tego jeszcze marchewkę?
Kasia_89 - Czw Gru 29, 2011 20:04

Pokrzywa09 napisał/a:
mogę ugotować mojej szczurzycy kaszę, płatki owsiane i do tego jeszcze marchewkę?


Możesz, na wodzie najlepiej. Krowie mleko to nie jest zbyt dobry pomysł. I pamiętaj bez przypraw i soli.

Pokrzywa09 - Czw Gru 29, 2011 20:18

Ok wielkie dzięki ciekawa jestem tylko czy będzie chciała jeść
Kasia_89 - Czw Gru 29, 2011 20:21

Uoj, nie znasz spustu szczura. Zje niemal wszystko.
Moje nie znoszą orzechów.
Masz jedną szczurcię?
Zaadoptuj koleżankę ^^

Pokrzywa09 - Czw Gru 29, 2011 20:24

Pracuje nad adopcją >D
Kasia_89 - Czw Gru 29, 2011 20:29

Off-Topic:
Pokrzywa09, super, trzymam kciuki.


Miłego gotowania dla szczurci <3

K3 - Śro Sty 18, 2012 20:35

Placuszki gryczane.

Pełny przepis na tej stronie Ekorodzice.pl

Podam moją przerobioną wersję, ponieważ robiłam już te placki z dziesięć razy.
- 1 czubata łyżka mąki gryczanej
- 3 lub 4 łyżki zimnej wody ( na oko trzeba mieszać i wybrać idealną konsystencję )

Do tego dodaję:
- siemię lniane

ale myślę, że można dodać inne ciekawe rzeczy jak np, trochę rozkruszonych pestek dyni, sezamu, kokosu, orzechów itp. Smażę na oliwie z oliwek.

Polecam na szybkie śniadanie dla siebie. :P Często robię do tych placuszków sosik owocowy ( łyżka dżemu z czarnej porzeczki i dwie łyżki śmietany )

Bardzo szybkie i bardzo proste :)


Hanami - Czw Sty 19, 2012 23:49

A ja mam w tym temacie pytanie z trochę innej "beczki".
Czy osoby, które karmią swoje szczurki karmą labofeed B zauważyły zwiększone pragnienie u swoich zwierzątek, czy utrzymuje się ono na normalnym poziomie.

taivas - Nie Sty 22, 2012 19:58

A było gdzieś to?




:)

Kasia_89 - Nie Sty 22, 2012 21:48

Było :P
Wrzuciłam tu gdzieś, chyba nawet w tym wątku ^_^

taivas - Nie Sty 22, 2012 21:51

A to przepraszam. :) Spróbuję moim łasuchom kiedyś zaserwować taką potrawę, pewnie nie docenią całej otoczki, a jedynie walory smakowe, ale dobre i to. :mrgreen:
Karena - Nie Sty 22, 2012 21:52

mhm http://forum.szczury.biz/...p=646319#646319


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group