To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Scanomune/BetaGlukan i pochodne - lek na cale zlo?

Tatyka - Czw Lut 24, 2011 09:57

Mam inne pytanie bo mama miała chłopakom podać dawkę beta-glukanu jak byłam na biwaku i zapomniała, ehhh... czy jeżeli jedna dawka została ominięta i teraz dam, nic się nie stanie?
Anonymous - Czw Lut 24, 2011 09:59

Nic sie nie stanie, beta glukan to środek wspomagający system immunologiczny a nie antybiotyk.
Tatyka - Czw Lut 24, 2011 20:47

Dziękuję za pomoc. Czyli dziś dać teraz jak wcześniej dawałam? Bo tą ominiętą dawkę podałam im około 9 rano.
Anonymous - Czw Lut 24, 2011 20:48

Podaj normalnie, kiedy ci wygodnie. Ja nie podaję o ściśle określonych porach, raczej ogólnie wieczorem i tyle. :)
susurrement - Pią Lut 25, 2011 16:08

pomyślałam, że poradzę się Was.
otóż.. zakupiłam jakiś czas temu CANIFOS BETA GLUKAN
http://www.biowet.pl/inde...betaglukan.html

przejrzałam w lecznicy całą szafkę z tego typu lekami, porównywałam ceny, ilość tabletek oraz zawartość beta glukanu. ten właśnie produkt wzięłam na próbę - zawsze w razie czego nakarmię tym psa - 75 sztuk kosztuje ok 15-20 zł.

wartość odżywcza tabletki:
wapń 520 mg
fosfor 358 mg
magnez 2,4 mg
beta glukan 20 mg
sód 3,8 mg
potas 3,6 mg
żelazo 2,2 mg
cynk 238 µg
mangan 25 µg
miedź 24 µg
białko 230 mg
tłuszcz 104 mg
naturalne witaminy głównie z grupy B.
[podane wartości odnoszą się do konkretnej serii produkcyjnej poddanej badaniu]

małym psom podaje się 2 tabletki dziennie. [2 x dziennie po 1]
zakładając, że mały pies jest do 10 kg - 1 tabletka byłaby na 5 kg.
sądząc po tym oraz po ilości beta glukanu wydaje mi się, że jedną tabletkę mogłabym podać na całe stado. tabletki są naprawdę duże, ok 2 cm średnicy, także w razie czego podzielenie ich także nie byłoby raczej trudne.

tylko czy patrząc na pozostały skład można to podawać szczurom?
i w jakiej dawce?

Lenica - Pią Kwi 01, 2011 22:47
Temat postu: Scanomune
Witam ja troche z innej beczki :) czy ktoś nie chciałby sprzedać kilka sztuk tabletek Scanomune? Ewentualnie chętnie dogadam sie z kimś z Gdańska w celu wspólnego zakupu tego preparatu. :)
mrófka - Sob Kwi 02, 2011 00:38

Lenica jak chcesz to jestem w posiadaniu zapasów BetaGlukanu i też jestem z GDA ;)
Zawsze możesz naskrobać PM ;)

Lenica - Nie Kwi 03, 2011 23:20

mrófka poszło na pw i dziękuję ;)
Anomalia - Śro Lip 06, 2011 12:46

Czytam i nie mogę się doczytać, a matematykiem tak jak większość co pisała nie jestem. :mrgreen:
Ile dawki Beta Glukanu na ważącego 570 gram szczura?

AngelsDream - Śro Lip 06, 2011 12:48

Anomalia, przeciętne od 1/20 kapsułki do 1/33 kapsułki na dzień.
Anomalia - Śro Lip 06, 2011 13:26

Dzięki. :)
Kasik - Śro Lip 27, 2011 17:56

Mam pytanie, może ktoś mnie poratuje? Kupiłam u weta Immunactiv Balance, bo nie było scanomune. Ile mam tego dawać? Całą kapsułkę?
fen - Śro Lip 27, 2011 18:04

Na pewno nie całą.
Jedna kapsułka jest dla psa poniżej 10 kilo lub kota.
W środku jest proszek? Jeśli tak to warto przeliczyć dawkę na szczurka i wymieszać część proszku z kapsułki z gerberem czy czymś takim.

Kasik - Śro Lip 27, 2011 18:13

No ale Scanomune ma 7,5mg czyli 1tabl/szczura, a też ma wpisane, że jedna tabletka na zwierzęta do 20kg.
fen - Śro Lip 27, 2011 18:22

Dziwne jeśli taką samą dawkę dostaje 10 kg pies, kot i szczurek. Zupełnie inne wagi.
Ja po mojej całej nauce farmakologii, ostrożnie podchodzę do takich immunologicznych bajerów bo bardziej można zaszkodzić niż pomóc. Jeśli się dopuszcza taką końską dawkę to niby ok - to suplementy, więc podejrzewam, ze ich wchłanianie i tak nie jest szałowe.
Ale poczekaj aż wypowie się ktoś bardziej zapoznany z tymi preparatami w takim razie :)
Dla mnie oczywistą rzeczą jest przeliczanie na indywidualną wagę wszelkich preparatów ale w tym wypadku może to nie gra większej roli.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group