To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - OGON - urazy, zmiany

Oli - Śro Cze 18, 2008 21:45

Misquamacus napisał/a:
rozumiem, że są zapisy itp, ale sprawa dość pilna, mogłaby chociarz okiem na korytarzu rzucić ...
Mogłaby, ale nie powinna. :wink: Rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale też wiem jak to jest z wetami. Jak nie obejrzy chociaż szybko, to źle, a jak tylko rzuci okiem to też nie dobrze. Ludzie bywają różni, dlatego weci (Ci przynajmniej którym zależy na dobrej diagnozie) nie patrzą pobieżnie. Żeby sprawdzić co się stało trzeba dobrze zbadać zwierzę, nie tylko miejsce na które wskazuje właściciel. :wink:

Może posmaruj małej ten ogonek fastum, aby ją nie bolało i wmasuj delikatnie, aby pobudzić krążenie i by szczurka sobie nie zlizała maści.

Misquamacus - Śro Cze 18, 2008 21:55

w domowej apteczce wykopałem takie specyfiki
niestety fastum nie mam :(
Ketoprom żel
tantum gel
altacet
maść arnikowa
i masc kamforowa
???

Oli - Śro Cze 18, 2008 21:56

fastum i ketoprom mają tę samą substancję czynną, więc możesz użyć ketopromu. :)
Misquamacus - Śro Cze 18, 2008 22:10

wmasowane
rano użyję maści arnikowej
kurczę, chcę żeby było dobrze :(
:kciuki:

Tulip - Śro Cze 18, 2008 23:29

uhhhu, wizyta w innym gabinecie za mna. szczurcia dostala kolejny zastrzyk, a ja polecenie smarowania fastumzel. Pani powiedziala ze to uraz ktory mogl powstac w wyniku mocnego uderzenia spora czescia ogona o cos (kuwete, czy kraty), ze mam sie jeszcze pokazac, i ze Mucha powinna wyzdrowiec :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nareszcie jakies konkrety :wavexxs: dziekuje wszystkim za pomoc w ciezkich chwilach, najgorsze juz za nami.
Nisia - Czw Cze 19, 2008 09:27

Misquamacus, drobna porada na przyszłość.

Spisz sobie wszystkie numery do wetów polecanych na forum. Przed wyjazdem z domu zadzwoń do lecznic i spytaj, czy przyjmą ogonka. Opisz problem etc. Wtedy nie będziesz jeździł na próżno....

Co do przypadków nagłych. Przypadki nagłe są często przyjmowane poza kolejnością, ale to wet powinien ocenić, czy dany przypadek jest nagły. Dla właściciela wszystko będzie nagłe i straszne, gdy tymczasem może się okazac, że dany przypadek może poczekać.
W mojej opinii przypadkiem nagłym u szczura mogłoby być (na przykład): inny szczur pogryzł cały ogon, krew nie daje się zatamować, szczur szybko traci siły. Albo nagły atak zapalenia mózgu. Szczur ni z tego ni z owego stał się "szmatką", nie reaguje na otoczenie. Etc.

Tak jak pisałam Ci wcześniej. Jeśli ogonek nie jest bardzo zimny (uwaga, końcówki ogonka nie muszą być super ciepłe), szczurek reaguje na zabiegi wokół zmiany (tj. ma czucie), widać, że zabarwienie jaśnieje/żółcieje i nie powiększa się, a zwierzak dobrze się czuje (ogólnie), nie musisz pędzić do weta na złamanie karku. Dzień, czy dwa w tą czy w tą nie zrobi różnicy.

Oli - Czw Cze 19, 2008 11:44

Off-Topic:
Przypadki nagłe to przypadki zagrażające życiu - tak się przyjmuje zarówno w medycynie, jak i w weterynarii. :wink:

Nisia - Czw Cze 19, 2008 12:04

Off-Topic:
Olimpia, chodziło mi tak w bardziej przystępnej formie dla przeciętnego człowieka, czyli w przykładach.
Natomiast w praktyce, dla właściciela nawet ugryziony i krwawiący paluszek może stanowić zagrożenie dla życia, dlatego też osobiście decyzję co do tego, czy przypadek jest nagły, zostawiłabym wetowi (zakładam, że ten zna się na leczeniu szczurów, wie, co wymaga natychmiastowej ingerencji i nie odmówi pomocy).
Ale i tak uważam, że nawet przypadek nagły należy wcześniej zgłosić (np. tuż przed wybiegnięciem z domu do weta), aby lekarz wiedział, co się stało i był gotowy na przyjęcie pacjenta. Ot, chyba nikt nie lubi niespodzianek...

raterka - Wto Lip 22, 2008 19:20

Błagam pomÓŻcie mi prosze, mój szczurek Tina zachorował na grzybice i wet podał jej 2 zastrzyki przeciwzapalne. Po pierwszym czuła się dobrze, ale po drugim juz nie. dwa dni pÓŹniej tina strasznie zaczęła chudnąć (była małym tłuścioSZkiem a teraz widac jej kości biodrowe ;( )jakby tego było mało osłabła a jej ogonek zrobił się kwadratowy mÓwię prawde ma brzegi :( ,tinka traci równowage i ciągle się przewraca. Ma apetyt ale co z tego kiedy tak strasznie chudnie ;(
PS. ma bardzo ciepły ogonek
mam nadzieję ze to nic powaŻnego :kciuki: :kciuki:
plis odpiszcie doradźcie :kciuki:

[ Komentarz dodany przez: Layla: Sro Lip 23, 2008 07:38 ]
Rozumiem, że sytuacja jest poważna, ale proszę, dbaj o pisownię.

Andzia - Wto Lip 22, 2008 22:44

raterka, rozumiem zdenerwowanie ale bardzo Cię proszę o zwrócenie uwagi na pisownie i błędy ortograficzne.
Jeśli chodzi o małą to dobrze jakbyś podała jakieś konkretniejsze informacje. Co szczurcia dostała w zastrzyku? Jeśli jest możliwość to skontaktuj się z innym weterynarzem. Ciężko mi powiedzieć co może jej dolegać. Może jak opiszesz dokładniej to będzie łatwiej. Na wzmocnienie dla małej możesz kupić Nutrii Drinka (w aptece) Tutaj możesz poczytać : http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=915

Nisia - Śro Lip 23, 2008 09:04

Andzia napisał/a:
Co szczurcia dostała w zastrzyku?

I w jakiej dawce?

Z uwagi na opisywane okoliczności wcale bym się nie zdziwiła, gdyby został podany lek szkodliwy dla szczurów lub został przedawkowany.
Jakby nie było, stan jest poważny i biegiem udaj się do innego weta.

PS. Kanciasty ogonek może świadczyć np. o odwodnieniu.

Layla - Śro Lip 23, 2008 10:49

raterka, widzę, że jesteś z Gdańska. U jakiego weterynarza byłaś? Do każdych przypadków, i poważnych i tych mniej, polecam udać się tu: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2214
raterka - Nie Lip 27, 2008 13:08

Nieudało mi się dowiedzieć coto były za zastrzyki, ale tina dostała dwa z przerwą trzech dni.Teraz raczej powinnam iść do innego tematu bo, dzień po tym jak napisałam Tina zaczeła się dławić i dusić, pojechaliśmy do innego weta, on stwierdził ze Tina ma powiększone węzły chłonne,obrzęknięte oskrzela i złe krąrzenie ;( ;( .Wet obawiał się nowotworu więc podał:
Enroxil
Dexamellum
h+R r1Bn h+c tak napisał na kartce :?:

raterka - Nie Lip 27, 2008 13:26

Dzięki za pomoc i dobre chęci.
Mam pytanko czy w Gdańsku jest jakiś specjalista dla szczurów?

Layla - Nie Lip 27, 2008 13:34

Dwa posty wyżej masz linka :roll:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group