To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jak ocenić wiek szczura?

Cegriiz - Pon Paź 24, 2011 19:00

nowokaina, koło miesiąca. Moje Haszczanki wyglądały podobnie.
Kasiasss - Sob Gru 03, 2011 20:47

Możecie pomóc mi ocenić wiek moich szczurków?
Nie mają więcej niż 15 cm długości (bez ogona), widać jąderka, futerko mają mięciutkie jakby puszyste. Na razie ważyć ich nie będę bo nie są jeszcze oswojone. Zdjęcia można zobaczyć w ich temacie (mój podpis), chociaż są kiepskiej jakości i nie wiem czy się nadają.

smeg - Nie Gru 04, 2011 12:06

Wyglądają na jakieś 6-7 tygodni ;) Ale klateczka maleńka, niedługo nie będą się w niej mogły obrócić, nawet chomika bym w takiej nie trzymała :(
Kasiasss - Nie Gru 04, 2011 13:51

Dzięki. O klatce to myślę kupić większą albo połączyć 2 :)
Cegriiz - Nie Gru 04, 2011 14:15

Kasiasss, lepiej kupić nową. Będzie mniej roboty ze sprzątaniem :) Wiem z własnego doświadczenia bo mam 3 klatki połączone i dwie kuwety :P

Ja też bym dała coś koło 6 tygodni :)

RedHead - Wto Sty 17, 2012 17:55

W jakim wieku syjamski samiec będzie całkowicie wybarwiony? :wink:

Na ile oceniacie mojego Niecierpka? Według mnie ma około 2 miesięcy. http://imageshack.us/f/15/dsc0303ub.jpg/

Anonymous - Wto Sty 17, 2012 19:03

RedHead napisał/a:
W jakim wieku syjamski samiec będzie całkowicie wybarwiony? :wink:
2, max 3 m-ce
RedHead napisał/a:
ma około 2 miesięcy
lub ciut poniżej.
Manta - Wto Sty 17, 2012 19:06

Viss napisał/a:
RedHead napisał/a:
W jakim wieku syjamski samiec będzie całkowicie wybarwiony? :wink:
2, max 3 m-ce
.


mi się wydaje, że jakieś 2,5, przynajmniej tak mniej-wiecej przestala sie wybarwiac moja :) dostalam ja w wieku 2 miesiecy i myslalam, ze jeszcze mocno bedzie ciemniec, a tu tylko chwile sie wybarwiala.

Co ciekawe, myszy wybarwiaja sie dłużej - dlatego zdziwiłam się, jak mojej pointy przestały ciemnieć :P

Anonymous - Wto Sty 17, 2012 20:00

Manta napisał/a:
mi się wydaje, że jakieś 2,5
sprawa osobnicza, nie ma co zawężać na siłę.
Pointy cienieją też przy niższej temperaturze.

Manta - Wto Sty 17, 2012 20:05

Viss, tj napewno osobnicza - zle sie wyrazilam :) cos zle mysle dzisiaj ;P
Chodzilo mi o to, ze moja wybarwiala sie do 2,5 miesiaca mniejwiecej, co mnie zdziwilo, bo oczekiwalam raczej wybarwiania sie jak u myszy a nawet dluzej ;)

Anonymous - Wto Sty 17, 2012 20:09

[offtop]Rozumiem już. :D [/offtop]
RedHead - Wto Sty 17, 2012 20:15

Dzięki :) Mój syjamuś z dnia na dzień jest coraz piękniejszy :serducho:
Kelpie - Pon Kwi 23, 2012 15:47

Troszkę odświeżę temat i poproszę ładnie o pomoc w określeniu wieku moich Panów. Kiedy brałam je z zoologa Pani mówiła, że mają 2 miesiące, miesiąc później byłam u weta i stwierdziła, że nie ma takiej opcji, żeby miały 3 miesiące, ona daje im 4-5 msc. Panowie ważą 360g i 330g (bracia).
smeg - Pon Kwi 23, 2012 16:08

Mój samiec przekroczył 400 g już w wieku 2 miesięcy (ale on był wyrośnięty i nie z zoologa), więc jeśli wet oceniała tylko na podstawie wagi, to jak najbardziej mogą mieć 3 miesiące ;)
Niamey - Pon Kwi 23, 2012 16:09

Kelpie, bez zdjęć sprzed miesiąca i obecnych raczej nie damy rady ocenić po samych wagach, bo te mogą być bardzo różne u różnych szczurów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group