To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

L. - Pią Wrz 03, 2010 17:10

Według mnie to niedorobiony rex :wink:
ee czy ona tak wyszła na zdjęciach czy jest w ciązy :shock: ? bo takie inne boczki ma.

Oli - Pią Wrz 03, 2010 17:26

moje wszystkie velveteeny mają proste wąsy :wink: rexy, te beznadziejne szczególnie mają takie pozakręcane, mniej lub bardziej, ale mają, velvety nie.
Iskrunia - Pią Wrz 03, 2010 17:45

L. nie mam zielonego pojęcia czy jest w ciąży ale mam nadzieję że nie ;( po czym mogę poznać czy jest czy nie??


przed momentem ją wyciągnęłam i nie jest jakoś wydatnie zaokrąglona i boczki ma wklęsłe jak reszta moich ciurków już sama teraz nie wiem :(

Bel - Pią Wrz 03, 2010 17:46

Iskrunia, po brzuszku rosnącym albo nie ^^ poza tym możesz jej zrobić usg
Iskrunia - Pią Wrz 03, 2010 17:56

mam nadzieję że nie jest :( na razie ją poobserwuję a jeśli coś mi podpadnie to z nią pójdę do weta
agacia - Pią Wrz 03, 2010 18:24

A długo juz ja masz u siebie?
Iskrunia - Pią Wrz 03, 2010 18:34

od dzisiaj więc muszę poczekać aż stwierdzę czy małej brzusio rośnie.trzymajcie kciuki żeby nie była bo nie wiem czy sobie z tym poradzi i czy ja dam radę :(
nezu - Pią Wrz 03, 2010 22:23

Velveteeny POWINNY mieć proste wąsy. To tak na marginesie.
Velveteeny z wąsami pofalowanymi to nie velveteeny, tylko w najlepszym wypadku velveteen rex.

To rexy mają "nieproste" wąsy. Mniej lub bardziej pogięte, wcale nie muszą być sprężynkowe. Szczerze mówiąc żaden mój rex nie miał sprężynek.
Ta samica to na pewno rex. Słaby, ale rex.
Wygląda jak moja Arnica, a Arnica velveteenem nie była, bo w tamtych czasach odmiany jeszcze nie było w Europie. Była rexem.
Poza tym córka Arnici spłodziła double rexa z rexowym samcem. ;)

(dla niezorientowanych, double velveteeny istnieją, ale nie łysieją jak double rexy).

Pyl - Pią Wrz 03, 2010 23:37

To skoro tak to ja też poproszę o rozpoznanie mojego Kardasia - przez niektóre osoby był już oglądany na papierowych zdjęciach (ale już jako dorosły) i został oceniony raczej jako velveteen, a czytając powyższe znowu :P mam wątpliwości. Za młodu miał znacznie bardziej pokręcone wąsidła.
Kardaś dorosły
Kardaś z braciszkiem - tu lepiej można porównać ubarwienie
zbliżenie na futerko - ono nie jest miękkie :(
Kardaś jako dzieciak
Kardaś jako dzieciak
siostrzyczka Kardasia jako dzieciak

To jakim szczurem on w końcu jest? Oczywiście poza tym, że kochanym :jezor:

Bel - Pią Wrz 03, 2010 23:40

Pyl, dodam pięknym :D oddaj
Pyl - Pią Wrz 03, 2010 23:41

believe_86, :*

Edit: I nie wiem czy aby na pewno go chcesz (pomijając, że nie oddam :P ) - właśnie diagnozujemy jego serducho - jest kiepsko tylko nie wiemy jak kiepsko :( A on ma 6 miesięcy...

agacia - Pią Wrz 03, 2010 23:44

Ja sie nie znam, ale jak na moje słabe oko to rex. A umaszczenie i znaczenia genialne :serducho:
Oli - Pią Wrz 03, 2010 23:50

rex albo velveteen rex o którym wspomniała nezu

Pyl, skąd go masz? wiesz coś o rodzicach?

Pyl - Sob Wrz 04, 2010 00:06

Oli, z wpadki sklepowej, więc generalnie o genach nic nie wiem. Mamusia, czyli Kawa - zwykły bury agutek (ale o niezwykłym charakterze), zdaje się, że niestandardowy irish. Tatuś nieznany, choć wg zapewnień sprzedawcy czarny rex, być może berkshire (na szczęście niespokrewniony).

Tu masz link do całej galerii Kawowych maluchów - 3 sztuki były "rexowate", reszta standardy.

A co to jest velveteen rex? I jak jest o kodowane na genach?

Oli - Sob Wrz 04, 2010 00:36

skoro matka była standard, to raczej nie jest możliwy velveteen rex, a dodatkowo jak była to sklepowa wpadka, to na 99% z rexem, nie velveteenem. chociaż ja mam Olivera, który jest wpadkowiczem i jest velveteen.

o genetykę musisz pytać nezu ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group