To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

Julita - Czw Sie 26, 2010 17:52

milka35, a czy czrana samiczka jest przesiana srebrnym włosem ? (lub końcówki, niektórych włosow są srebrne, siwe), bo na zdj tak troche wygląda,jeśli tak to jest black berkshire silvered.
milka35 - Czw Sie 26, 2010 17:55

Nakota dziewczynki pochodzą z Gumtre...w czasie gdy szukałam ogonków nie było żadnych dostępnych do adopcji na szczurzych forach
szukałam dumbolców,bo bardzo je lubię....
Znalazłam na allegro,ale to była hurtownia zwierzaków(ul.Nałkowskiej) więc obawiałam sie czy nie trafi mi sie chów wsobny i zrezygnowałam...
Te dziewczynki urodziły sie z "wpadki" w domu,ale ich rodzice nie są spokrewnieni...
Nakota ,ale ta jasna w sumie nie jest brązowa...kurka przyglądam jej sie od kilkunastu minut...faktycznie ten jej "dziwnie szary" może podchodzić pod blue :roll:
...już sama nie wiem... :evil:
Czy może być tak,że teraz nie da się tego określić i trzeba poczekać aż sie wybarwi??

Tak...czarnulka ma taki "przeplatany" włos...to już identyfikacje jednej mamy "z głowy"

baradwys - Czw Sie 26, 2010 18:01

milka35, taki russian blue z agouti? czyli może być tak jak pisałam russian blue agouti?
Nakota - Czw Sie 26, 2010 18:05

milka35, ja na tych fotkach widzę brązowy. Może jestem ślepa, ale nie widzę tam grama niebieskiego. Chyba najlepiej będzie poczekać aż mała zmieni futro na dorosłe.
Bardzo dobrze, że nie kupiłaś maluszków na allegro. Ale czy Twoje dziewczynki są adoptowane? Nie dorwałam nigdzie informacji o wpadce z takimi maluszkami we Wrocławiu, dlatego pytam.
EDIT:
Okay, znalazłam. Rodzeństwo głównie blutowo-czarne, ale chyba jeden maluch jest ciemnobrązowy. Ciężko określić, słabe zdjęcia.

milka35 - Czw Sie 26, 2010 18:16

w sumie to miałam american blue dumbo i własciwie choć krótko żyła(zagryzienie w stadzie) to nigdy nie stała sie niebieska...była szara...
ta agutka natomiast w stosunku do tamtej blue jest jaśniej "szara"
...czyli dalej "wiem,że nic nie wiem" :) :)

sorry za offtop,ale weszłam na gumtre w poszukiwaniu tamtego ogłoszenia i oto co znalazłam :shock:
;( ;( ;(
http://wroclaw.gumtree.pl...QAdIdZ226144566

http://wroclaw.gumtree.pl...QAdIdZ225917856

:) :)

[ Dodano: Czw Sie 26, 2010 18:38 ]
znalazłam jeszcze jedna fotkę....kolor jak mi sie zdaje "najbliższy prawdy" jeśli chodzi o agutke...
w jakim wieku można powiedzieć,że szczurek jest już wybarwiony?

Off-Topic:
cholerka identyczna szczurka jak ta znaleziona z ogłoszenia umarła mi w kwietniu,a tak bardzo ja kochałam ;( ;( ;(

omry - Czw Sie 26, 2010 23:13





Trzej chłopcy są identyczni. Jak trafili do mnie, byli po prostu szarakami, jednak z czasem ciemnieją. Już się zrobiły od góry węgielkami. Ale pomiędzy tylmi węglowymi włoskami jest trochę białych. Dosłownie, jakby zaczęły siwieć. I to cała trójeczka. Za to brzuszki dalej mają szare.
Nie wiem, czy dobrze widać na tym ostatnim zdjęciu, ale też cała trójeczka na na główkach takie jasne plamki.. W tych samych miejscach.
Wiem, że to nie jest żadna wielce ciekawa odmiana, tylko dziwią mnie te białe włoski i te plamki na głowkach.

L. - Pią Sie 27, 2010 16:30

Shy_Lady, to na bank nie jest russian blu agouti, ani russian blue. nie wymyślaj :P
baradwys - Pią Sie 27, 2010 16:33

L., przecież ja nic nie stwierdziłam ;) też się pytam bo mój monitor nie pokazuje dobrze kolorów :)
Julita - Pią Sie 27, 2010 16:41

omry, zmienają futerko na dorosłe, więc ciemnieją, a te plamki też mogą być tego skutkiem, jeszcze ściemnieją na brzuszkach, ale zawsze może być one troche jaśniejsze od grzbietu, a silveredami raczej nie są
Iskrunia - Sob Sie 28, 2010 14:09

kochani pomóżcie wiem że fuzz ale co dalej?na jaki wiek ją oceniacie? ;) http://www.fotosik.pl/pok...6190fd847f.html mała ma ciemniejsze włoski na pleckach takie szarawe
sachma - Sob Sie 28, 2010 19:45

Iskrunia, musisz dać zdjęcie jak była jeszcze ofutrzona.. bo tak to jak niby ocenić kolor?
L. - Sob Sie 28, 2010 20:25

mi się wydaje , że to black husky był :wink:
ale bez futra to możemy zgadywać.

sachma - Sob Sie 28, 2010 20:38

L. napisał/a:
mi się wydaje , że to black husky był :wink:
ale bez futra to możemy zgadywać.


równie dobrze agouti husky :P albo black/agouti blazed :P

... albo blue coś..

Iskrunia - Sob Sie 28, 2010 22:34

niestety nie miałam jej gdy była ofutrzona więc nie mogę zamieścić fotek,mam ją praktycznie od miesiąca ale i tak dziękuję za pomoc
gabi30 - Nie Sie 29, 2010 09:58

Nie jestem ekspertem, ale mam dwa agutki fuzzy i wyglądają inaczej tzn. nie są takie różowiutkie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group