To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

rysia.13 - Śro Sie 25, 2010 17:39

czyli to agutek ?
dziękuję :serducho:

nezu - Śro Sie 25, 2010 18:17

rysia.13, tak.
karola - Śro Sie 25, 2010 20:36

Chciałabym wiedzieć jak określić znaczenie tej małej:

Na pewno standard standard black... Ale co dalej?

Zdjęcia są własnością xxx

Lavi - Śro Sie 25, 2010 21:15

Niestandardowy husky?
pixel - Śro Sie 25, 2010 21:17

biało-czarna łaciata?
karola - Śro Sie 25, 2010 21:21

pixel łajdaku Ty tyle to i ja wiem :P

Lavi ja się zastanawiałam między niest. husky a dziwacznym blazed...

Lavi - Śro Sie 25, 2010 21:40

Mi się wydaje, że ma za dużo białego na pyszczku i po bokach pyszczka jak na blazeda... Ale w sumie nie jestem jakimś specem od znaczeń;) Stawiam na niestandardowego huskulca
Nakota - Śro Sie 25, 2010 21:41

standard black niest. husky. Wątpię by blazedem była :wink:
nezu - Czw Sie 26, 2010 00:34

Ma ojca husky, nie liczyłabym na blazeda. :)
karola - Czw Sie 26, 2010 08:37

Dzięki :)
milka35 - Czw Sie 26, 2010 16:35

Witam
Szczurkami zajmuje sie od ponad 2 lat,ale ponieważ zawsze miałam bardzo charakterystyczne odmiany,śledzenie ich umaszczenia traktowałam jako ciekawostki...
3 tygodnie temu odeszła najstarsza i ostatnia ze stadka,a że została przeraźliwie pusta klatka MUSIALAM przygarnąć kolejne ogonki :)
Ponieważ nie jestem specjalistką w fachowym nazywaniu szczurzego umaszczenia,proszę Was byście się wypowiedzieli w tej kwestii :) :)
Szczurki są dwie,obie dumbo...to siostry...urodziły sie 17 lipca,wiec to jeszcze maluchy:
Megi....to ta jasna(biała)(chyba kapturek)....wybrałam zdjęcia które najwierniej oddają jej kolor
Gucia...ta czarna z białym znaczeniem na brzuszku,ale jej kolor nie jest kruczo czarny
Obie mają(chyba) czarne oczy

Julita - Czw Sie 26, 2010 17:04

czarna to black berkshire (troche wygląda na silvereda), druga jest na pewno hoded (kapturowa), a kolor to chyba mink (nie jestem pewna)
milka35 - Czw Sie 26, 2010 17:20

Julita bardzo dziękuje za tak szybką odpowiedź :)
no właśnie czytałam cos-niecoś i ponieważ czarna nie specjalnie kwalifikuje mi sie na American Irish bo znaczenie ma za krótkie,utknęłam bezradna :)
co do koloru futerka,to nie jest zdecydowanie czarny,a jedna z dziewczynek z tego miotu urodziła sie jako Russian blue i była szara...
Kolor futerka jasnej też jest taki "dziwny"...do nieczego nie potrafię go porównać...ewentualnie "kawa z mlekiem"...taki "dziwnie szary"....
Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje,bo w sumie nadal nie wiem "na pewno" jaki mam ogonki? :) :)

baradwys - Czw Sie 26, 2010 17:23

a nie bedzie to russian blue agouti?
wiem, że mój monitor zmienia kolory ale tak mi się wydaje.

Nakota - Czw Sie 26, 2010 17:42

Kapturka mi bardziej minka przypomina. Jest taka mleczno kawowa, ślicznie brązowiutka.
milka35, mogę wiedzieć skąd masz ogonki?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group