To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Koty vol. VII

Ninek - Wto Paź 07, 2014 15:08

ayar, prawidłowe łączenie i kot to będzie najlepsza zabawka dla innego kota ;)
nezu - Śro Paź 08, 2014 11:39

Z całego serca polecam dokocenie. :)
nimka - Czw Paź 09, 2014 03:13

Zrobiłam (w Kajmanie, za darmo) badanie kału kotów. Wyszła giardia.
Zrobiłam też tam badanie na resztę pasożytów (już płatnie) i nic nie wyszło.
Ratunku! Czy ja mam przeleczyć też szczury???
W dodatku przynajmniej jeden kot nie da się łatwo odrobaczyć - to dzikie stworzenie jeśli chodzi o podawanie czegoś na siłę (on nie jest do końca oswojony, na ręce czy kolana go nie wezmę, a jak tylko zwęszy podstęp że mu chce tabletkę podać, to się dziki robi :? ).

klauduska - Czw Paź 09, 2014 07:22

nimka, uuuu współczuję, to się długo leczy.
Ninek - Czw Paź 09, 2014 09:54

nimka, giardia paskudna jest więc obawiam się, że musisz przeleczyć wszystkich (włącznie z ludźmi).


U nas było tak, jak podejrzewałam - glista. Znalazłam 'aż' jedną w kupie. Po jednorazowym odrobaczeniu biegunki Mokki zniknęły a czarnuchy przestały kaszleć. 14.10 powtórka i powinno być z głowy. Milbemax jest genialny! Mefisto sam zjadł tabletkę :)



Nie wiem co robić z kastracją Maury. Młoda jest mniej więcej z 10.06, chciałam ją kastrować za 2-3 tygodnie. Ale... przez miesiąc była na antybiotyku przez kk, dopiero niedawno (po 1,5 miesiąca) pozbyliśmy się tego cholerstwa. Kilka dni później zaczęła zmieniać zęby i znowu nos i oczy mokre. Na tyle, że nie trzeba tego nijak leczyć ale do cięcia jej w takim stanie nie dam. Ma jeszcze sporo zębów do wymiany i boję się, że nie zdążymy przed rujką :/
Mefisto był kastrowany w trakcie zmiany zębów ale on wcześniej nie chorował.



DOPISANE
Na giardię nie ma jakiegoś środka jak Milbemax, który kot może sam zjeść?

Onia - Nie Paź 12, 2014 20:32

Przepraszam za zawracanie d... :) ale mam mega prosbę . Bardzo prosze o głos dla mojego E.T , wystarczy tylko polubić jego zdjecie ( ktore jest jako pierwsze) w konkursie z 8 pazdziernika - byłabym bardzo wdzieczna bo powoli zostajemy w tyle :) https://www.facebook.com/rynekzoologiczny
Trzynastka - Nie Paź 12, 2014 22:18

Dobry preparat na pchły? Koty dwa dorosłe, i dwa 2 miesięczne. Wiem kto przyniósł, ale i tak chyba całe towarzystwo do odpchlenia. Pies też.
Devona - Pon Paź 13, 2014 00:02

Onia, polubiłam :)
Onia - Pon Paź 13, 2014 10:58

Devona napisał/a:
Onia, polubiłam :)


Dziękuje :)

Alexis - Wto Paź 14, 2014 19:18

czy Wasze koty próbowały kiedyś jeść żwirek? Monia właśnie ma taką fazę :/ zżera lub próbuje zeżreć to, co wyniesie na łapkach z kuwety. dzisiaj jeszcze jak jej dosypałam czystego żwiru, to wlazła do kuwety i próbowała jeść prosto z niej :/ Jest u mnie ponad miesiąc i wcześniej tak nie robiła. da się tego oduczyć czy muszę czekać, aż z tego wyrośnie (ma 5 miesięcy)?
nie martwiłabym się, gdyby to nie był bentonit :/

nimka - Wto Paź 14, 2014 21:08

Alexis napisał/a:
czy Wasze koty próbowały kiedyś jeść żwirek? Monia właśnie ma taką fazę :/ zżera lub próbuje zeżreć to, co wyniesie na łapkach z kuwety. dzisiaj jeszcze jak jej dosypałam czystego żwiru, to wlazła do kuwety i próbowała jeść prosto z niej :/ Jest u mnie ponad miesiąc i wcześniej tak nie robiła. da się tego oduczyć czy muszę czekać, aż z tego wyrośnie (ma 5 miesięcy)?
nie martwiłabym się, gdyby to nie był bentonit :/

ja bym Ci radziła zmienić na razie (czem prędzej) bentonit na drewniany zbrylający
bentonit niespecjalnie zdrowy jest gdy jest spożywany :roll:

Co głupsze koty niestety jedzą żwir. Najczęściej są to kociaki, acz nie zawsze (ostatnio taką mądrą dorosłą w fundacji sobie sprawiliśmy - nowy nabytek z podwórka, z jelit tyłem wyszedł najpierw piach, jeszcze sprzed trafienia kota do nas, potem widzieliśmy że żarła żwir z kuwety, teraz jest na drewnianym).

Alexis - Wto Paź 14, 2014 21:51

wiem, zmieniłam na norkę niezbrylającą ukradłszy królikowi siostry :P oczywiście wyjęła sobie z kuwety jeden wałeczek i próbowała zeżreć, ale coś nie pykło kotku.

ale czy drewniany zbrylający też może zapchać? przyznam, że zbrylanie to bardzo przeze mnie pożądana cecha żwiru i chętnie bym się nań przerzuciła :P

Tygrys - Wto Paź 14, 2014 22:18

Onia, polubione :)
smeg - Nie Paź 26, 2014 13:24

Mojemu szczurowi wyrosły dodatkowe łapki:


I głowa:

Alexis - Nie Paź 26, 2014 15:01

:lol: co to za cudo? można tego szczura gdzieś kupić? fantastyczny :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group