To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

greenfreak - Nie Sie 15, 2010 20:38

katharsise, ja tu krótko jestem dosyć, ale tak podstawowo to rex z uszkami dumbo ;)

I ja też mam pytanie. Agutki mają ogółem białe brzuszki, czy to też liczy się jako znaczenie?

Niamey - Nie Sie 15, 2010 21:06

katharsise, skąd w ogóle jest ten szczur? Zastanawiasz się nad kupnem zwierzęcia od kogoś, kto nie umie ci powiedzieć, jak się nazywają rozmnażane przez niego/nią odmiany??
greenfreak, agutki mogą mieć znaczenia takie jak inne szczury (irish itd.), ale jeśli są selfami to po prostu mają taki jaśniejszy brzuch i to nie jest znaczenie

greenfreak - Nie Sie 15, 2010 21:14

Off-Topic:
Niamey, dzięki ;)

Julita - Nie Sie 15, 2010 22:14

Niamey, to zdjęcie jest z neta, często je widzę na różnych stronkach :wink:
Niamey - Nie Sie 15, 2010 22:27

a, ok :) Jeśli to tak poglądowo, to rozumiem, mam nadzieję, że nikt nie prezentuje tego jako zdjęcia swoich maluchów ;)
wuwuna - Nie Sie 15, 2010 23:50

Mam nadzieję, że katharsise, nie zamierzasz kupić szczura w sklepie. Jak chcesz takiego to należy poszukać u hodowców. Nie kupujemy zwierząt w zoologicznych sklepach, w hurtowniach czy na farmach.

A pod zdjęciem należy napisać jego źródło.

katharsise - Pon Sie 16, 2010 22:58

zgadza sie, jest to ogonek którego znalazłam na innej stronie, strasznie mi sie spodobał, wiem że jest to odmaina dumbo (większe uszka osadzone z boku) ale nie mam pojecia jakij to kolor?? jestem z Wrocławia i może podpowiecie mi do kogo powinnam się odezwać w sprawie zakupu, co do sklepów zoologicznych we wrocku...to różny jest stan zwierząt... część szczurków które tam widziałam nie wyglądały na zdrowe (strsznie sie drapały, były przeziębione)....
wuwuna - Wto Sie 17, 2010 01:19

katharsise napisał/a:
może podpowiecie mi do kogo powinnam się odezwać w sprawie zakupu, co do sklepów zoologicznych we wrocku...
Przepraszam, ale czy ty umiesz dziecko czytać ?? Post wyżej. Szczurów się nie kupuje w sklepach a w hodowlach zarejestrowanych w jakimkolwiek związku/klubie etc.

A nierasowe adoptuje się za darmo

Czarodziejowa - Wto Sie 17, 2010 02:26

katharsise napisał/a:
jestem z Wrocławia i może podpowiecie mi do kogo powinnam się odezwać w sprawie zakupu, co do sklepów zoologicznych we wrocku...to różny jest stan zwierząt...

koleżanka katharsise powinna między "zakupu" a "co" wstawić "?",a to że tego nie zrobiła zmieniło całkiem sens zdania. więc wawuna nie wkurzaj się niepotrzebnie; ) bo to zapewne tylko niewłaściwe użycie znaków interpunkcyjnych : P

katharsise - Wto Sie 17, 2010 11:45

ani razu nie napisałam że zamierzam kupić szczurka w sklepie zoologicznym...więc po co ta złość... w sklepach rozglądałam się za klatką a przy okazji trudno nie zerknąć na zwierzaczki które się tam też znajdują...

[ Dodano: Wto Sie 17, 2010 10:49 ]
a co do określenia "dziecko" to trochę nie pasuje dla 27-latki... krytyka jest mile widziana ale na poziomie!!!

baradwys - Wto Sie 17, 2010 11:50

Off-Topic:
katharsise, we wro jest hodowla Happy Feet :)

Niamey - Wto Sie 17, 2010 12:40

katharsise, ciężko ocenić bez oczu - jeśli są czerwone to może silver fawn, jeśli dark ruby to fawn, a jeśli czarne to beż. No i to maluch, czyli ma dziecięce futerko, a w dodatku z rexem, który trochę zmienia kolor. Ogólnie rzecz biorąc celuj w rudości, beże i szampany :) skoro podoba Ci się taka kolorystyka. Możesz też zajrzeć do hodowli z innych miast, większość ludzi kupuje szczurki nawet z odległych miejsc i szuka dla nich transportu (zawsze zostaje też przesyłka konduktorska).
(no i być może ktoś lepiej ode mnie rozpozna kolor ;) )

katharsise - Wto Sie 17, 2010 15:26

dzięki za odpowiedź :)
Julita - Wto Sie 17, 2010 22:27

bardziej stawiam na fawn, bo oczy chyba dark ruby, na pewno nie są czarne :wink:
nezu - Wto Sie 17, 2010 23:52

Niamey, jedna uwaga, beige nie ma oczu czarnych tylko dark ruby tak jak topaz.
To tak samo jak topaz mutacja red eyed diluted, tak zwany RED.
Topazy też mogą mieć oczy niemal czarne, przynajmniej na pierwszy rzut oka.
Tak samo beże mogą mieć i często mają oczy ruby i wcale to nie oznacza że nie są beige.

A wracając do szczura.
Zdjęcie jest zbyt małe i w zbyt niebieskim świetle, żeby można kolor jednoznacznie określić.
Ja się nie podejmę.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group