To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Koty vol. VII

Ninek - Pon Wrz 29, 2014 12:50

Alexis, z ok. 10 czerwca jest :) Wygląda na to, że mamy prawie rówieśniczki :)
Ninek - Pon Wrz 29, 2014 14:27

Chyba mamy robale na pokładzie :/ Maura i Mefisto pokasłują (pojedyncze sytuacje, ze 3 razy w ciągu 4 dni słyszałam a jestem z nimi niemal 24h na dobe). Koty od 2 miesięcy w ogóle nie linieją więc to nie zakłaczenie. Wczoraj Mocca zrobiła totalnie luźną kupę. Dzisiaj znowu rzadka kupa w kuwecie (tym razem nie mam 100% pewności czyja). Niestety na tyle rzadka, że totalnie wymieszana ze żwirkiem i nie jestem w stanie sprawdzić czy widać robale. Jedzą cały czas tą samą mieszankę, nic innego nie dostawały więc to na 100% nie menu.

Orientuje się ktoś jaki środek na pasożyty jest najbezpieczniejszy dla kotów?
Ostatnio się tyle naczytałam o skutkach ubocznych tych leków, że przy każdym odrobaczaniu będę schodziła na zawał :/

nimka - Pon Wrz 29, 2014 15:36

W kupie nie będzie widać moim zdaniem robali - widać je (martwe) dopiero dzień po podaniu czegoś na odrobaczanie. Same z siebie nie wyjdą. Chyba że człony tasiemca ;)

Bezpieczny i dobry jest Panacur - podajesz 3-5 dni pod rząd z powtórką po 2 tygodniach.
Bezpieczny i drogi jest też Milbemax. Ostatnio bardzo polecany.
Jedno i drugie to tabletki. Ja akurat nie jestem zwolenniczką tych odrobaczaczy w kroplach na kark, dla mnie są zbyt trujące...
Oczywiście lepiej najpierw zrobić badanie kału (najlepiej też na lamblie - one nie powodują kaszlu, ale powodują rozwolnienie; kaszel powodują jakieś glisty), a nie tak w ciemno. I lepiej się też dopytać weta co jest bezpieczniejsze, a nie mnie słuchać ;) Ja się tylko swoją opinią dzielę ;)

Tuś - Pon Wrz 29, 2014 16:04

U mnie bezdomna kocica przy zarażeniu glistami kaszlała ale to już jak było bardzo nieciekawie (kaszlała, zwracała robakami oraz załatwiała się nimi). Cestal ładnie pomógł.


komu takiego puchatego szczylka? :serducho:



Ninek - Pon Wrz 29, 2014 16:04

Ja ogolnie tez jestem za badaniem kalu ale zamiast profilaktycznego odrobaczania. Jak mam dwa objawy robali u kotow to jednak wole nie czekac - zwlaszcza, ze spia mi na poduszce ;)
Wlasnie czekam w kolejce u weta i zaraz o wszystko wypytam.


DOPISANE
Wzięłam Milbomax. Dobre opinie o nim czytałam w wielu miejscach. Teraz się zastanawiam jak im to podzielić bo mam 5,3kg, 4,1kg i 2,3kg. Jedna tabletka jest na 8kg.

nimka - Pon Wrz 29, 2014 19:06

Ninek napisał/a:
Ja ogolnie tez jestem za badaniem kalu ale zamiast profilaktycznego odrobaczania. Jak mam dwa objawy robali u kotow to jednak wole nie czekac - zwlaszcza, ze spia mi na poduszce ;)

Masz dwa objawy, ale nie wiesz co je wywołuje - po to się też robi badanie kału, żeby wiedzieć co podać. Nie każdy preparat będzie działał na wszystkie robale/pierwotniaki. Np. lamblie się zwalcza lepiej antybiotykiem niż lekami przeciwpasożytniczymi itd. oraz nie każda zwykła tabletka "na robale" w ogóle zadziała na lamblie (w tym przypadku oczywiście każdy wet będzie miał swoje zdanie - ja słyszałam różne opinie oraz różnych wetów, wręcz wykluczające się ;) ). I nie każdy kaszel będzie od razu oznaczać pasożyty --- właśnie z tych najróżniejszych powodów ja jestem za badaniem kału zanim się poda kotu środki na odrobaczanie w ciemno (bo po co dwa razy truć kota, jak pierwszy środek będzie nie trafiony).

I też wydaje mi się, że ludzie się nie zarażają od kotów pasożytami? Więc co za różnica czy kot śpi na poduszce czy nie? ;)


Ninek, milbemax dajesz CAŁY. Niezależnie czy kot waży 5 kg czy 7 - dajesz ten na 8kg, całą tabletkę na kota. Jak kot waży poniżej 4kg to chyba są te mniejsze milbemaxy, do 4 kg. Tak mi weci warszawscy tłumaczyli.
Czyli moim zdaniem powinnaś podać po jednej tabletce dużej (do 8kg) dwóm największym kotom, a Maurze tą do 4kg. I koniecznie powtórka po ok 2 tygodniach, bo tabletki nie zabijają jaj - i te się wyklują za jakieś 10 dni, wtedy trzeba je dobić kolejną tabletką.

Ninek - Pon Wrz 29, 2014 19:40

nimka napisał/a:

I też wydaje mi się, że ludzie się nie zarażają od kotów pasożytami? Więc co za różnica czy kot śpi na poduszce czy nie? ;)

Oczywiście, że się zarażają. Glista kocia przenosi się na ludzi. Może zawędrować np. do oka albo mózgu.
Bąblowcem również można się zarazić od zwierzęcia. Lamblie też mamy te same - ludzie i zwierzęta.

A zwykłe badanie kału, z trzydniowych zbiorów, jest bardzo mało miarodajne.
Kaszel wywołują chyba tylko tasiemcowate.


Mój wet mówił, że Milbemax można dzielić. Więc już zgłupiałam jak mam im to podać.

Onia - Pon Wrz 29, 2014 20:58

limomanka napisał/a:
Alexis napisał/a:
paskuda boi się odkurzacza, jak odkurzam w pokoju to ona spiernicza jak najdalej.

A nasza bestia na odkurzacz poluje :doh: Przez chwilę uciekał przed mopem, wczoraj odkryłam, że tylko parowanie włączonego żelazka jest dla niego straszne. Ma chłopak charakterek :twisted:


E.T uwielbia parowanie żelazka ( ale to chyba dlatego, że jeszcze u nas nie grzeją i biedak szuka wszystkiego co daje ciepło :)

Muszę wlasnie poszukać jakiegos hamaka na kaloryfer żeby miał na zimę

Alexis - Pon Wrz 29, 2014 23:32

hamak na kaloryfer raz: http://www.zooplus.pl/sho...ta/hamak/394757 mam i sobie chwalę, na 82 stronie tego wątku zdjęcie :P
klauduska - Wto Wrz 30, 2014 00:05

Ninek napisał/a:
A zwykłe badanie kału, z trzydniowych zbiorów, jest bardzo mało miarodajne.

Ale bzdura..

Badanie kału to PODSTAWA. Zamiast odrobaczać "może się trafi", to badanie kału i odrobaczanie celowane.

edit:
Na lamblie nie zbiera się kału, tylko jak najszybciej zawozi się świeżą próbkę do weta na badanie.

Onia - Śro Paź 01, 2014 13:39

Alexis napisał/a:
hamak na kaloryfer raz: http://www.zooplus.pl/sho...ta/hamak/394757 mam i sobie chwalę, na 82 stronie tego wątku zdjęcie :P


Dziekuje za link,wlasnie takiego szukam,a i cena kusząca
A zdjecie boskie :lol:

Ninek - Śro Paź 01, 2014 14:01

klauduska napisał/a:
Ninek napisał/a:
A zwykłe badanie kału, z trzydniowych zbiorów, jest bardzo mało miarodajne.

Ale bzdura..

W takim razie laboranci pracujący w zawodzie od kilkudziesięciu lat gadają bzdury :) Skoro sami mówią, że wynik negatywny oznacza, że robali nie ma albo nie wyszły w badaniu i często dopiero w którymś z kolei coś się znajdzie.



Też ten hamak na grzejnik muszę kupić - Mocca już mi się pod kołdrę pakuje w nocy :lol:
To mi się strasznie podoba: http://www.zooplus.pl/sho...t_spacer/450984
Ale 7 dych mnie trochę boli w tej chwili.

Onia - Śro Paź 01, 2014 17:01

U nas E.T pewnie ze spania pod kołdrą nie zrezygnuje,tym bardziej ze spi tak z nami od pierwszego dnia (Jak dlugo nie rozkładam łożka to sam przychodzi i błagalnie sie drze,zreszta ja tez lubie jak z nami spi):)

Ale ten hamak w ciagu dnia fajna sprawa ,w końcu bez poczucia winu bede ET mogla wykąpać :mrgreen:

NinaWi - Śro Paź 01, 2014 17:17

Alexis, jakbyś chciała "recenzji" znanych mi wetów w Łodzi, odezwij się do mnie w PW :)
Alexis - Śro Paź 01, 2014 17:29

napisałam :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group