To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Koty vol. VII

Tuś - Sob Wrz 13, 2014 09:05

Alexis napisał/a:
rozważam to ;)
na razie chcę pokupować małe paczki, żeby wypróbować która najlepsza, w sumie te bezzbożowe nie wychodzą jakoś drożej, myślałam, że będzie gorzej.

a co do 'zbożowych' co myślicie o Taste of The Wild albo Purinie Pro Plan? obie 41-42% białka.



O purinie w ogóle bym nie myślała ;) drogo a szału nie ma.
A bezzbożówki wychodzą nawet taniej niż te zbożowe karmy.
Bez zboż:
porta21 (np cats heaven)- 18zł/kg
TOTW- 20zł/kg
zbożówki:
purina pro plan- około 25zł/kg
royal canin- 25-35zł/kg
josera- 25zł/kg

dane trochę uśredniłam i miałam na myśli paczki około dwu kilowe. ale różnicę widać. sama teraz karmię bezzbożówkami (najpierw porta21, teraz TOTW) i widzę, że kot zjada mniej karmy bez zbóż, więc jeszcze taniej wychodzi. to samo z mokrym jedzeniem. jesteśmy teraz na cosmie. cenowo nawet fajnie wychodzi (w zooplusie można trafić na super promocje, np ostatnio puszki 170g wychodziły po 2zł), w puszkach same mięso + bulion, bardzo ładnie pachnie no i kotom smakuje.

Alexis - Sob Wrz 13, 2014 09:35

dzięki dziewczyny, chyba zainwestuję w TOTW albo Applawsa ;)
limomanka - Sob Wrz 13, 2014 11:19

Można dopisać do pierwszego posta:
Sopran -> kocur * ur. 24.07.2014 (miesiąc i rok umowny) * mieszaniec * biało-rudy

mmarcioszka - Sob Wrz 13, 2014 11:44

limomanka, już masz oficjalnie kota na Allo :-D
limomanka - Sob Wrz 13, 2014 16:37

mmarcioszka, to najważniejsze :mrgreen:
Alexis - Sob Wrz 13, 2014 17:10

oo kurczę, to ja też powinnam :P
Monia -> kotka * ur. 4.05.2014 * dachowiec * bura pręgowana * niewychodząca

no, i kupiłam Acanę Grasslands, dobrze kotkowi wchodzi :P i fajny i ładny transporter z pokrętełkami zamiast zatrzasków.

mmarcioszka - Sob Wrz 13, 2014 17:56

Alexis, też masz już kota na Allo :P
limomanka - Nie Wrz 14, 2014 20:16

A moja bestia:


Najpierw upolowała sznurówkę...


potem słonia...


...i w końcu zmęczona usnęła w ramionach mojego taty :lol:

Szczurówka - Nie Wrz 14, 2014 20:35

limomanka, jakie słodkie kociątko :serducho:
Ebia - Nie Wrz 14, 2014 21:05

limomanka, a jak Aria? Przekonała się już do małego rudego?
Alexis - Pon Wrz 15, 2014 22:36

mojemu kotku wypadł mleczak :serducho: mama (która była dość mocno niezadowolona z kota), jak się dowiedziała, to była zachwycona i do kotka "a ti ti, też masz mleczaczki?" cuteness overload :D
limomanka - Śro Wrz 17, 2014 23:13

Ebia napisał/a:
limomanka, a jak Aria? Przekonała się już do małego rudego?


Na tyle, że pozwala mu się już ułożyć obok siebie na fotelu :) Na początku fuczała i buczała, teraz to już chyba tylko dla zasady - młody to wyczuwa, więc pozwala sobie na większe zbliżenie, nawet pcha jej się do miski, ale nie jest upierdliwy jeśli chodzi o zaczepianki i polowanie na ogon. Widać, że liznął kociego języka i wie, kiedy odpuścić - dobrze wybraliśmy (DT mówiło, że jest najmniej zaczepialski - z całej trójki - w stosunku do dorosłych rezydentów). Z każdym dniem jest lepiej.

Tuś - Czw Wrz 18, 2014 10:19

ile maluszków nowych na forum :serducho:
to i ja się pochwalę :twisted: ledwo poprzedni tymczasik znalazł dom, a tu znów mam przyjemność gościć malucha :roll:
miesięczny Kropek we własnej osobie:

limomanka - Czw Wrz 18, 2014 14:45

Tuś, o piękności :serducho:
pszczoła - Pią Wrz 19, 2014 14:56

Devona napisał/a:
zczoła, są plusy i minusy posiadania dwóch kotów (np. łączenie może być trudne, czasem niemożliwe/niezalecane, chociaż to łatwo rozwiązać biorąc od razu dwa osobniki). Jednak jeżeli przez dużą część dnia nie ma Was w domu, to dla dobra zwierzaka polecam zapewnić mu towarzystwo, inaczej kot będzie się nudził sam w mieszkaniu.


nezu napisał/a:
Czasem są do adopcji koty dorosłe, które stanowczo chcą być jedynakami. Także rodowodowe.
Jeśli chcesz się dokocic tylko jednym, celuj w takie stworki... ;)


Dzięki za odpowiedzi ;) Nie ma nas w domu 10-11 godzin, więc sporo. Może przez ten czas coś się zmieni, zobaczymy. W najgorszym przypadku będę szukała samotnika.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group