To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

baradwys - Nie Cze 06, 2010 18:52

więc jeśli jaśnieje to jest husky, teraz to będzie zgaduj zgadula jakiego koloru była...
izoldka - Pon Cze 07, 2010 09:07

Shy_Lady byla taka bezowa, jasno rudawa
myslalam ze husky jest dwukolorowy tzn ma brzuszek bialy a grzbiet w innym kolorze...ona jest od malenkosci jednokolorowa

Nakasha - Pon Cze 07, 2010 17:24

izoldka, biały brzuszek, a resztę w kolorze mają berkshire. ;) Za to szczurek biały z paskiem na grzbiecie to kapturek. Husky może być w każdym kolorze, jego cechą charakterystyczną jest biały trójkącik na mordce nieco przypominający blazed i to, że z wiekiem jaśnieje. Husky mają też rozjaśnione źrenice. Najczęściej są z wyglądu podobne do kapturków lub bandedów, ale haszczeją. ;)

Zdjęcia niestety kompletnie nie pokazują jej koloru, więc ciężko to ocenić. :P Skoro jaśnieje to może być beżowym husky. ;) A może jest kapturkiem champagne, niektóre champagne są bardzo jasne. Szczurki czasami zmieniają nieco odcień swego koloru gdy zmieniają sierść na dorosłą.

Nakota - Pon Cze 07, 2010 21:10

Mam teraz u siebie kilka samczyków na DT, ale jeden ma jakieś dziwny kolor/znaczenie. Otóż ów samczyk ma biały brzuszek, boczki ciałka i pysia rude (amber), natomiast grzbiet i górę główki (taki pasek jak u kaptura) w kolorze ciepłego champagne lub beżu. Wygląda to tak jakby na tym rudym miał jeszcze pasek innego koloru.

Nie wiem czy uda mi się zrobić jakieś dobre zdjęcie, bo pan jest bardzo ruchliwy, ale czy komuś po opisie przychodzi coś do głowy?

wuwuna - Pon Cze 07, 2010 23:45

Nakota napisał/a:
Nie wiem czy uda mi się zrobić jakieś dobre zdjęcie, bo pan jest bardzo ruchliwy, ale czy komuś po opisie przychodzi coś do głowy?
jednym z czynników które powodują, że szczur wygląda jak trójkolorowy jest złe karmienie i niedobór mikroelementów w organizmie zwierzęcia co się odbija na sierści i widać doskonale.

Ale poka foty

Nakasha - Wto Cze 08, 2010 00:40

A może też zmieniać sierść, np. chyba Kazoo Oli tak miał, że był wielokolorowy. :P
izoldka - Wto Cze 08, 2010 09:24

Nakasha wiem jak wygladaja husky, moja Pipi jest husky, chodzilo mi o to ze Kawcia jest cala jednokolorowa, i brzuś i grzbiet ma w tym samym kolorze, jest jak albinek, cala jednolita, ale kolor jej futerka rozni sie od bialej albinki, jest taki beżowawy, lekko wpadajacy w szaro-różowawy albo ja juz po prostu oczopląsu dostaję i mi sie wydaje :P jak tak przejrzalam temat to moze ona jest champagne?
Nakasha - Wto Cze 08, 2010 10:44

izoldka, bardzo możliwe. :)
Nakota - Wto Cze 08, 2010 16:34

Fotki pana 'trójkolorowego'. Mam nadzieję, że coś widać. Obecnie maluch ma około miesiąca.


dudzia - Wto Cze 08, 2010 16:38

Nakota, Moja Shellka tez jest niejednolita. główkę ma taką jakby jaśniejszą coś jak champagne a za to resztę ma im bliżej ogonka tym bardziej rudą. może faktycznie futerko zmieniają i takie jest wrażenie.

edit:

L. - Wto Cze 08, 2010 16:39

Nakota, takie zdjęcia oszukują ;) bo wszystko zależy od światła lampy.
zrób porządne foty z fleszem :)

Nakota - Wto Cze 08, 2010 16:43

L., ale one były robione w świetle dziennym, bez żadnej lampy.
Poza tym, ów pan właśnie pojechał do nowego domku...

maria89 - Śro Cze 09, 2010 23:03

A ja mam pytanie co do mojej szczurki. Jest to czarny kaptur, ale wydaje mi się, że silvered. :?:

http://picasaweb.google.p...877625380218786

albo

http://picasaweb.google.p...877489236334162

nezu - Czw Cze 10, 2010 02:02

hm, a wy myslicie ze czemu inna nazwa ambera to silver fawn? ;)

nakota, chlopina po prostu zmienia futerko na doroslejsze powoli. :)

4tonmantis - Pon Cze 14, 2010 21:03

Witam,
oto moje Maleństwo:







Z jasno beżowego na główce przechodzi w delikatnie przypalany brąz przy ogonku.
Oczy ciemno czerwone. 1/3 ogonka jasna : )



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group