To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Przepisy na domowe smakołyki dla szczurów

Karena - Śro Paź 19, 2011 22:26

Kasia_89, tylko uważaj żeby nie przebiałczyć chłopaków
Kasia_89 - Śro Paź 19, 2011 22:38

Wszystko z umiarem, nie martw się :)
wojsza - Sob Paź 22, 2011 19:12

A ot pytanie co z serkiem tofu O.o jak byłby tolerowany przez szczurze organizmy?
Niamey - Sob Paź 22, 2011 21:41

według mnie tak, tylko nie za dużo - w końcu to białko :)
wojsza - Nie Paź 23, 2011 20:24

Hmm i podobno smakuje paskudnie ;p ale spróbuję w końcu to urozmaicenie jakieś :)
aneczka1-13 - Pon Paź 24, 2011 20:26

To napisz też o efektach :)
Cegriiz - Pon Paź 24, 2011 21:24

Ja moim dałam warzywka (były mrożone) z żółtym serem i chlebem. Niewiele, bo też wiele nie miałam. Ukradłam z patelni, bo były akurat podsmażone na minimalnej ilości tłuszczu bez żadnych dodatków (sól, etc..). Dodałam chleb, podgrzałam, dodałam sera i o!... pusta miska, bo zjadły... :P
Inta - Wto Lis 01, 2011 20:35

A ja dziś wypróbowałam przepis kataszy na szczurze placuszki. Jak już wystygły, zaniosłam w miseczce szczurasom, włożyłam do klatki, po czym poszłam...wracam kilkanaście minut później, miska puściutka ^^ (Swoją drogą mi też smakowały :P )

Jeszcze zdjęcie:

Kasia_89 - Nie Gru 11, 2011 20:22

Dobry :)

Wykombinowałam prezent świąteczny dla moich chłopaków ^^
Jest to popcornowa choinka, na wafelku do lodów, popcorn przyklejany jest na miodek.
Póki co choinka jest nie przystrojona, zrobię to w wigilię, wedle tego co trafi mi w łapki ^^

A o to zdjęcie:

podlawiedzma - Pon Gru 12, 2011 17:18

Kasia_89, to jest świetne ! :lol:
Mara - Pon Gru 12, 2011 17:38

a jak do tego coś przyczepić? Ja tam nie mam weny twórczej :D miodem polać to jakoś dziwnie z popcornem... ;)
ja się zawsze zastanawiałam, z czego bierzecie ten właśnie popcorn, który dajecie szczurkom? W paczuszkach wszystkie są z solą, serem etc.

Martini - Pon Gru 12, 2011 17:47

Popcorn? Z garnka:)
Kupujesz kukurydzę do prażenia, wrzucasz do gara i masz.
W życiu bym nie kupiła kukurydzy w paczce, raz, że syf, a dwa, że po prostu strasznie drogo. No i nie pachnie pięknie w całym domu i nie jest cieplutka;). Gdybyś bliżej mieszkała, to bym Cię zaprosiła na kukurydzę :wink:

Kasia_89 - Pon Gru 12, 2011 20:25

podlawiedzma napisał/a:
Kasia_89, to jest świetne !

Dziękuję ^^
Mara napisał/a:
a jak do tego coś przyczepić?

Maczasz w gęstym miodku koniec popcornu który chcesz przyczepić do wafelka i przylepiasz. Najlepiej robić to kołami, czyli pierwsze koło od podstawy i tak na okrągło aż do czubka a potem zalepić dziurki, które powstały przez nierówności popcornu ^^
Wszystko jest jadalne, zdrowe i fajnie wygląda ^^

trutlen - Wto Gru 13, 2011 10:11

Martini napisał/a:
W życiu bym nie kupiła kukurydzy w paczce, raz, że syf, a dwa, że po prostu strasznie drogo. No i nie pachnie pięknie w całym domu i nie jest cieplutka;)

Ja zrozumiałem, że chodzi o taką kukurydzę do samodzielnego uprażenia w domu, w mikrofalówce. Owszem, już soloną, albo z masłem... I pachnie w domu, i cieplutka ;)
Ale dla szczurków mam w puszce suche ziarno do prażenia, też je robię w mikrofalówce, w przykrytej miseczce.

Martini - Wto Gru 13, 2011 10:19

A to nie wiem, bo nie mam mikrowelki. Kupuje po prostu kukurydze bez dodatków i na lyzce tłuszczu praze w garnku, zawsze coś przypalajac, ale tak już być musi...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group