To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Scanomune/BetaGlukan i pochodne - lek na cale zlo?

babyduck - Nie Lis 28, 2010 18:32

Czy odpowiednikiem Scano może być ImmunoDol albo Canifos Betaglukan? Jak wtedy z dawkowaniem?
harpoonka - Pon Lis 29, 2010 00:03

Jejku, przeczytałam kilka ostatnich stron i zwątpiłam. Kupiłam w aptece Immunactiv i nie wiem, czy mogę to podawać szczurom :roll: Zawiera Beta Glukan - 200mg, witaminę C - 50mg, bioflawonoidy - 25mg i cynk - 7,5mg w jednej tabletce.
Wczoraj już im troszkę dałam, ale boję się więcej teraz :?

quagmire - Pon Lis 29, 2010 12:44

babyduck, ImmunoDol na pewno, weci go podają często. Pyl na pewno zna dawkowanie.
Vermona - Wto Lis 30, 2010 12:14

Sky napisał/a:
Mam pytanie na temat innego leku, nazywa się Immunit.
Zawiera BDI 11 glukan, dodatkowo maltodekstrynę. Jedna kapsułka zawiera 10 mg beta-glukanu, która można rozpuszczać w wodzie.

Czy mogę ten lek rozpuszczony bezpiecznie podawać szczurom? Zauważyłam, że maluchy się pod ziębiły, a mam zapas tego leku w domu.
Co sądzicie? Ktoś się spotkał?

Dodam, że jest on uzyskiwany poprzez wyciąg z biomasy drożdży Saccharomyces cerevisiae (drożdze piwne). Czyli ok?


Dołączam się do pytania. :>

Firewarrior - Wto Lis 30, 2010 16:53

Z tego co wiem z kursu immunologii - spokojnie podawaj ogonom :)
harpoonka - Wto Lis 30, 2010 19:06

Jakie jest dokładne dawkowanie beta glukanu? W temacie znalazłam tylko informacje dotyczące części tabletki, ale nie było opisane ile taka tabletka zawiera beta glukanu w sobie. Te, co ja kupiłam mają go dużo i nie wiem, czy mogę podawać i w jakiej ilości :(
karraska - Śro Lut 02, 2011 18:30

Vermona, weterynarz polecił mi immunit, ponieważ nie mogłam dostać u siebie w okolicy scano ani beta glukanu. Tylko, że zawiera 10mg beta glukanu a nie 7,5 jak scano. Przy podawaniu czterem szczurkom zużywa się 3 kapsułki.

harpoonka, musisz sama sprawdzić na opakowaniu ile zawiera beta glukanu i dobrać dawkę. Przeważnie scano zawiera 7,5mg czyli kapsułka dla jednego ogonka.

aneczka1-13 - Śro Lut 16, 2011 22:43

Tak się chciałam zapytać czy istnieje jakaś forma Beta Glukanu w syropie czy czymś podobnym??
Asaurus - Czw Lut 17, 2011 01:54

aneczka1-13, google twoim przyjacielem :] Zaciekawiłaś mnie swoim pytaniem, bo właśnie będziemy zamawiać naszym chłopakom beta-glukan. Jest w syropie czy kroplach, jednak jak się przez chwilę wczytałem to pierwszy Immunoglukan ma witaminę C i niewiadomą ilość betaglukanu, zaś drugi znaleziony Vita Glucan-Immuno totalnie mnie zabił składem: 22% alkoholu przy 17mg BG na 5ml=30kropli, myślę że po kuracji takim specyfikiem szczury może nie byłyby zdrowsze, ale za to bardzo zadowolone.

Chyba jednak najsensowniejszym wyborem jest zwykły beta-glukan 1,3/1,6 w tabletkach 250mg. Zawsze można go rozpuścić w jakimś smacznym syropie, lub posypać nim gerbera.

AleksandraF - Czw Lut 17, 2011 08:18

Co do Imunactiv, to wychodzi kosmicznie mała dawka, skoro jest 200 mg, ale za to taniutko, opakowanie 30 tabl. u nas ok. 20 zł. Więc część dla szczurów, a sama robię sobie tygodniową kurację wzmacniającą. Trzeba dobrze patrzeć na dawki, bo faktycznie - podobne nazwy a skład raz 10 mg raz 200.
Tatyka - Pon Lut 21, 2011 15:20

Mam lek immunit UP bo inny nie był dostępny, a szukałam immunodolu i u weta scanomune - nie miał, żeby np. 10 tabletek kupić, powiedział, że może sprowadzić, ale wtedy muszę kupić całe opakowanie.. czy skład immuno UP jest odpowiedni? juz podzieliłam na 30 dawek.


(1 tabletka): beta-glukan 1,3/1,6 D 200 mg, laktoferyna 50 mg, substancje wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna, poliwinylopirolidon; substancja poprawiająca dyspersję i sypkość: krzemionka koloidalna; substancja wiążąca: skrobi glikol sodowy; substancja smarująca: stearynian magnezu; otoczka: substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna; środek zagęszczający: hydroksypropylometyloceluloza; emulgator: hydroksypropyloceluloza; substancja przeciwzbrylająca: talk; barwniki: dwutlenek tytanu, indigo carmine.

pszczoła - Wto Lut 22, 2011 14:56

ja też kupiłam Imunit (http://www.imunit.pl/sklad.php), bo nic innego w mojej aptece nie było.... pani powiedziała, że nie da się sprowadzić bo brak w hurtowniach beta-glukanu, a ostatnio go mieli w sprzedaży w 2009 :roll:
tabletka Imunitu zawiera 10mg beta-glukanu, więc zastosuję 1 tabletkę dziennie dla 2 szczurków...

quagmire - Wto Lut 22, 2011 14:58

pszczółka, mogłaś zamówić w dozie, na pewno u Was można odebrać.
http://www.doz.pl/apteka/...kapsulki_60_szt

AngelsDream - Wto Lut 22, 2011 15:20

Nasz beta glukan chyba utknął gdzieś po drodze, kupiłam na allegro.

Na razie u weta wzięłam dwie kapsułki scanomune dla Perkuna, ale beta glukan by się przydał, bo i psy mogłyby dostać. Innych preparatów tego typu nie stosowałam jeszcze.

pszczoła - Wto Lut 22, 2011 15:22

ooo dzięki quagmire :) na przyszłość będę wiedziała, może ten imunit sama zjem a zamówię beta-glukan w dozie :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group