To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Rozmnażanie - W ciąży czy nie?

aneczka1-13 - Śro Paź 19, 2011 22:14

Może tak dokładniej to wyjaśnij.
Kasia_89 - Śro Paź 19, 2011 22:20

nowokaina napisał/a:
No, prawdopodobnie z zoologa.

Jak to prawdopodobnie?

Masz ją od kogoś kto kupił ją w zoologu i dał Tobie?

nowokaina - Śro Paź 19, 2011 23:05

Znaczy, młodsza siostra koleżanki sobie "znalazła" prezent, po czym nie chciała powiedzieć, gdzie ten prezent "znalazła", aby rodzice nie oddali. No więc dwie samiczki trafiły do mnie. Jedna, Wanda, jest w tej chwili dwa razy grubsza od siostry i podejrzewam ciążę. Tyle.
Kasia_89 - Śro Paź 19, 2011 23:35

Kurcze, to weź spytaj tej jej siostry o to skąd ma szczurka, w sumie to i tak oddane babki zostały tobie więc jej teraz nie powinno specjalnie zależeć na tym żeby powiedzieć.
Ale i tak pewnie są z zoologa niestety :(
Jej, oby nie była w ciąży, w końcu tyle biedaków na forum czeka na domki...

nowokaina - Czw Paź 20, 2011 16:40

Właśnie znalazlam Wandę martwą.
klauduska - Czw Paź 20, 2011 16:50

:shock: :shock: :shock: CO SIĘ STAŁO??!!
susurrement - Czw Paź 20, 2011 16:50

nowokaina, zamierzasz zanieść ją na sekcję?
tak pomyślałam.. jeśli brzuszek powiększał się na boki - może to megacolon?

Pyl - Czw Paź 20, 2011 17:01

susurrement, też teraz o tym pomyślałam, ale mądry Polak po szkodzie :( Z drugiej strony - jeśli tak było to i tak nie dało by się małej pomóc. Bez sekcji możemy sobie gdybać. Mogło być też 1000 innych przyczyn - sama wiesz najlepiej.
klauduska - Wto Lis 01, 2011 12:15

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10844 a ta panna?
emileczka - Wto Lis 01, 2011 15:44

klauduska, chyba jest w ciąży, ale tycie może być spowodowane też zmianą diety i wzrostem szczura o ile nie ma roku (ale chyba nie ma),
klauduska - Wto Lis 01, 2011 15:47

emileczka, no właśnie też myślałam, że może zmiana diety, szczególnie, że na Timie jest. Nie wiem czy mam zacząć podawać jej dietę wysokobiałkową [choć mięska sporo dostaje i rzuca się na nie jak wariatka :D ]. generalnie jest bardzo maleńką samiczką i sama już nie wiem...
naturalhorse - Nie Gru 11, 2011 20:47
Temat postu: Czy to ciąża?
Witam, ostatnio pisałam w jednym z tematów o moich szczurzyczkach i o jednej ciąży. Jednak od kilku dni mam podejrzenia co do rugiej szczurzyczki. Nie spodziewałam się tego, babka od której je brałam mówiła tylko o jednej zaciązonej :evil:
Z początku myślałam, że jest poprostu bardziej upasiona od moich, jednak mam wrażenie że jej brzuszek robi się większy, zaobserwowałam , że powiększyły się jej sutki i wzmożoną wydzielinę z pochwy, nawet wczoraj widziałam krew. Co ciekawsze i tu oto mam do was pytanie. Od kilku dni zaczęła się niedogadywać z moimi. Mam juz szczurki ponad tydzieć. Proces łączenia przebiegłl pomyślnie. Jednak od kilku dni, zaczęły sie WALKI na nowo.Czy to może być objaw ciązy, wzmożona agresja w stosunku do innych koleżanek? Jedna z moich starych dziwczynek na ogonek nadgryziony :( Ogólnie samiczka stała się bardzej ociężała. Cały problem polega na tym, że ja już nie wiem co robić!:( mam juz jedną odzieloną samiczkę (urodziła i ogonka) tu są walki, nowa nie ma swojej koleżanki a prawdopodobnie jest w ciąży? Co zrobić już dać jej swoją osobną klatkę??

Kasia_89 - Nie Gru 11, 2011 20:51

:arrow: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=4331
Proponuję zajrzeć tutaj ^^

Pyl - Nie Gru 11, 2011 20:54

naturalhorse, przyszła szczurza mama ma prawo być rozdrażniona, walczyć - szczególnie, jeśli jest w "niepewnych" (wg jej oceny) i nowych warunkach, świeżym dla niej stadzie. Wszystko co opisujesz pasuje pod ciążę. Rozdziel ją od stada, znajdź dla niej spokojne miejsce.
Jeśli na dniach nie urodzi to wędruj z nią do weta - wydzielina z pochwy, ociężałość, agresja to objawy ciąży, ale również mogą być objawami choroby.

naturalhorse - Nie Gru 11, 2011 21:04

Dobra! odzielam ją dzisiaj, martwie się bo już tylke ostatnio przezyłam z pierwsza zaciążoną a teraz druga, no ale truno jak trzeba to trzeba! Mam tylko pytanie, czy na spacery puszczać ja z innymi czy raczej samą? Bo ja widzi się z innymi to sie piorą równo ... :(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group