To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jak ocenić wiek szczura?

Oddie - Pią Wrz 02, 2011 15:29
Temat postu: wiek szczurkow
witam, w jakim wieku moga byc te szczuraski 2? sa to samiczki
http://imageshack.us/g/402/zdjcie0461.jpg/

zdjecia slabe.. ale.. sa:)

Nashi - Pią Wrz 02, 2011 18:46

Nie ma za bardzo skali odniesienia. Nie znam się za bardzo na ocenie wieku, ale komuś kto się zna najpewniej przydałyby się informacje o tym, jakie były duże.
wojsza - Wto Wrz 06, 2011 10:10

Mi to wygląda na od 3 do 6 miesięcy, ale głowy nie dam ;p
Cegriiz - Pon Wrz 19, 2011 09:06
Temat postu: Re: wiek szczurkow
Oddie napisał/a:
witam, w jakim wieku moga byc te szczuraski 2? sa to samiczki
http://imageshack.us/g/402/zdjcie0461.jpg/

zdjecia slabe.. ale.. sa:)


W czym Ty je trzymasz? :shock:

Asmena - Pon Wrz 19, 2011 09:15

Cegriiz, o ile pamiętam- to zdjęcie szczurów w zoologu. W innym temacie już było tłumaczone ;)
Cegriiz - Wto Wrz 20, 2011 11:27

O matko, ale ze mnie gapa. Ale fakt, coś mi nie pasowało : /
nowokaina - Czw Paź 13, 2011 19:00
Temat postu: Wiek szczura
Piszę, ponieważ nie znalazłam takiego tematu - jeśli jest, bardzo przepraszam, przeoczyłam. Jak ustalić wiek szczura, jeśli się nie wie nic o jego pochodzeniu? Mam samiczkę mierzącą ok. 10 cm (bez ogona), ważącą jakieś 70 g. W jakim jest wieku?
karola - Czw Paź 13, 2011 19:08

Scaliłam. nowokaina, jeśli nie udaje Ci się znaleźć interesującego Cię tematu poprzez opcję "Szukaj" to polecam przeglądać spisy treści poszczególnych działów.

nowokaina napisał/a:
mierzącą ok. 10 cm (bez ogona), ważącą jakieś 70 g
Dwa miesiące?
Pyl - Czw Paź 13, 2011 19:44

nowokaina, wstaw fotkę. Łatwiej jest jak widać proporcje i futerko. 70 g to może być i miesiąc. Na pewno stara nie jest.
nowokaina - Czw Paź 13, 2011 21:46

http://imageshack.us/phot...2572856610.jpg/ - proszę bardzo.
Pyl - Pią Paź 14, 2011 12:17

nowokaina, na pewno jest młodziutka, ja bym obstawiała do miesiąca - nie zaczęła jeszcze haszczeć.

Natomiast przyjrzyj się jej futerku na plecach - zdjęcie jest niewyraźne, ale wydaje mi się, że są tam małe białe plamki na futerku - wygląda to na jajeczka pasożytów (wszoły?). Oprócz białych plamek mogą być (tego oczywiście już nie widzę) maleńkie żyjątka w sierści przy samej skórze - to najlepiej widać na pleckach przy ogonku. Jeśli tak jest to trzeba gnać do weta na odrobaczenie.

Nashi - Pią Paź 14, 2011 13:34

Wygląda podobnie, jak moja haszczanka w wieku 5-8 tygodni.
nowokaina - Pią Paź 14, 2011 19:01

Pyl napisał/a:


Natomiast przyjrzyj się jej futerku na plecach - zdjęcie jest niewyraźne, ale wydaje mi się, że są tam małe białe plamki na futerku - wygląda to na jajeczka pasożytów (wszoły?). Oprócz białych plamek mogą być (tego oczywiście już nie widzę) maleńkie żyjątka w sierści przy samej skórze - to najlepiej widać na pleckach przy ogonku. Jeśli tak jest to trzeba gnać do weta na odrobaczenie.


Rzeczywiście, byłam już u weta i zostały gruntownie odrobaczone. Tak to jest ze szczurami z zoologa.

Pyl - Pią Paź 14, 2011 23:43

Off-Topic:
To cieszę się, że wet już pomógł, bo takie maleństwa mogą nieźle osłabić ogonka. Na szczęście dość łatwo jest się ich pozbyć.
Wymiziaj ogoniaste ode mnie i niech zdrowo rosną.

wojsza - Sob Paź 22, 2011 17:48

Tak mam pytanie jako że sobie czytałem na temat oceny wieku rożnych zwierzątek domowych, zazwyczaj robi się przelicznik długość lub wielkość w stosunku do wagi plus jakieś cechu biologiczne(zużycie zębów, przekrwienie oczu itp), jednak jak wiem szczurki mają różną wielkość w stosunku do wieku i tak samo tyczy się to wagi, jednak są na pewno jakieś cechy szczególne dla zwierzaka które na pewno poświadczą że może być starszy albo młodszy szczurek, ktoś ma na ten temat wiedzę jakąś?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group