To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Koty vol. VII

jokada - Pią Wrz 12, 2014 08:49

Cudaczek piękny :serducho:
Alexis - Pią Wrz 12, 2014 10:51

jaki maluch :serducho:

u mnie już wszyscy kochają kotka (mam najpierw była wkurzona :D , ale już zmieniła zdanie i dała jej na imię Monisia :lol: ). a kotek dzisiaj dał do zrozumienia, co sądzi o saszetkach RC Kitten Instinctive - próbowała zakopać miseczkę w panelach :lol:
ogólnie jest małym głupkiem, najpierw się tuli i przymila, żeby zaraz zacząć gryźć po rękach :P i lubi mnie podsiadać :|

limomanka - Pią Wrz 12, 2014 11:28

Alexis napisał/a:
i lubi mnie podsiadać :|

Tja - znany temat. Aria też sądzi, że na fotelu kot jest w środowisku naturalnym - zwłaszcza kiedy właśnie się zwolnił i jest zagrzany dla kotka ;)

Nie mogę się powstrzymać :serducho:

Tygrys - Pią Wrz 12, 2014 11:32

U nas Maniek ma swój fotel i nie daj Boże przyjdą goście i usiądą :-p
mmarcioszka - Pią Wrz 12, 2014 12:19

limomanka, wygląda jak Zgredek, szczególnie na TYM zdjęciu :serducho:
Ninek - Pią Wrz 12, 2014 13:29

Alexis napisał/a:
co sądzi o saszetkach RC Kitten Instinctive - próbowała zakopać miseczkę w panelach :lol:

Mądry kotek to wie, że to szit ;)

pszczoła - Pią Wrz 12, 2014 14:32

witam się w tym temacie :mrgreen:
myślę nad adopcją/kupnem kota, co prawda dopiero mniej więcej za rok, ale czasami będę podczytywać ten wątek by się przygotować. W związku z tym mam pytanie, czy koty kategorycznie muszą być dwa, czy można mieć jednego? Mój partner zgadza się na kota ale nie wiem jak zareaguje, gdybym wyskoczyła mu z pomysłem dwóch :P tym bardziej że ostatnio rozwinęła się u niego silna alergia (na szczury i trochę na psy, na koty nie ma - mieszkał z nimi rok i było OK pod tym względem), więc przynajmniej rok chce odpocząć od jakichkolwiek zwierzów.

Devona - Pią Wrz 12, 2014 16:46

Pszczoła, są plusy i minusy posiadania dwóch kotów (np. łączenie może być trudne, czasem niemożliwe/niezalecane, chociaż to łatwo rozwiązać biorąc od razu dwa osobniki). Jednak jeżeli przez dużą część dnia nie ma Was w domu, to dla dobra zwierzaka polecam zapewnić mu towarzystwo, inaczej kot będzie się nudził sam w mieszkaniu.

Ludki, czy ktoś były zainteresowany odkupieniem ode mnie transportera Gulliver, rozmiar 4, w zestawie z kółkami? Jestem z niego bardzo zadowolona, ale potrzebuję czegoś mniejszego. Koty schudły i nie muszą już mieć takiego kolosa, to raz, a dwa - do dyspozycji mamy tylko 2-drzwiowy sportowy samochód i trochę ciasno z tyłu. Transporter mamy ok. roku, ale stan prawie idealny. Chciałabym 210 zł (już z przesyłką). Nie trzeba się od razu decydować, bo i tak najwcześniej w grudniu będę mogła kupić inny.

nezu - Pią Wrz 12, 2014 16:58

Czasem są do adopcji koty dorosłe, które stanowczo chcą być jedynakami. Także rodowodowe.
Jeśli chcesz się dokocic tylko jednym, celuj w takie stworki... ;)

Alexis - Pią Wrz 12, 2014 21:35

Ninek, czemu szit? kupiłam takie pudełko RC (400g suchej karmy, którą je chętnie + 4 saszetki), w suchej jest bodajże 36% białka, więc chyba nie ma tragedii? niedługo się skończy, już planuję kupić jakąś inną, może tym razem Purinę Pro Plan (40% ma).
smeg - Pią Wrz 12, 2014 21:50

Ale źródło tego białka to szit ;) "Suszone białko drobiowe" na pierwszym miejscu składu to głównie białko z piór, a nie z mięsa, co sprawia, że ma niską przyswajalność. Czemu nie jakaś bezzbożówka?
Alexis - Pią Wrz 12, 2014 23:21

rozważam to ;)
na razie chcę pokupować małe paczki, żeby wypróbować która najlepsza, w sumie te bezzbożowe nie wychodzą jakoś drożej, myślałam, że będzie gorzej.

a co do 'zbożowych' co myślicie o Taste of The Wild albo Purinie Pro Plan? obie 41-42% białka.

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10646757_336347709873688_4827082524783049505_n.jpg?oh=9b92e3ce1bf2a49d008ac8007c54586e&oe=5497E2D7 wszystkie moje kwiatki oprócz skrętników okazały się szkodliwe, oddałam więc w dobre ręce, od razu pokój się zrobił jakiś większy bez tej dżungli :P

Ninek - Pią Wrz 12, 2014 23:52

Devona, ja wstępnie jestem chętna ;)

pszczoła, wg mnie jeśli kociak to wyłącznie dwa. Jak koniecznie jeden kot to brałabym dorosłego jedynaka. Miałam jednego kociaka przez kilka miesięcy i to był koszmar. A ja nie pracowałam i spędzałam z kotem jakieś 22h na dobę.

Alexis, bo kot to nie kura i nie powinien jeść zbóż. A RC mięsa na oczy nie widziało.

Devona - Sob Wrz 13, 2014 00:12

Alexis, Taste of The Wild to karma bezzbożowa, jeżeli dobrze pamiętam. "Zbożowych" nie polecam w ogóle, bo suchy pokarm jest ogólnie niezbyt dobry dla kotów, więc skoro już ma jeść chrupki, to niech to chociaż będą te o jak najmniejszej zawartości składników pochodzenia roślinnego.

Ninek, odezwę się do Ciebie w grudniu w takim razie ;) .

Ninek - Sob Wrz 13, 2014 00:15

Alexis, poczytaj tutaj: http://www.kocie-abc.pl/d...est-taka-wazna/

Ogólnie cały blog jest bardzo fajny.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group