To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

Adeline - Pon Maj 17, 2010 22:28

Ma ok. 7-8 miesięcy. Wg poprzedniej właścicielki to albinos ale te ciemnorude włoski nie dają mi spokoju.

Zdjęcia bardzo słabe, z telefonu.

Na żywo oczka ma jaśniejsze, pink.


Tutaj jest na dole. Nie widać mu tych rudych włosków ;/


Postaram się o lepsze zdjęcia.

[ Dodano: Pon Maj 17, 2010 22:29 ]
Może ewentualnie tutaj - widać grzbiet - ale też słabo.

Niamey - Pon Maj 17, 2010 22:33

A albinosom nie żółkną włosy? Mój szczur był husky szampanem - teraz jest zupełnie wyjaśniała, ale w miejscach, w których nigdy nie miała pigmentu, pojawiają się takie pojedyncze rudo-brudne włosy.
Adeline - Pon Maj 17, 2010 22:35

No właśnie Yossi też takie ma. Myślisz, że mógł być kiedyś husky champagne a nie albino?
Niamey - Pon Maj 17, 2010 22:41

Bez zdjęcia z młodości nie da się tego ustalić - nie wiem czy husky może aż tak szybko wyjaśnieć, zwłaszcza że poprzednia właścicielka nie zanotowała żadnej zmiany w ubarwieniu
wuwuna - Wto Maj 18, 2010 00:40

Może wyjaśnieć.
Moja czarna szczura husky z dużą wielką znaczoną bandedką zrobiła się cała biała w ciągu pól roku. A pamiętajmy, że szczury husky mogą być w młodości jasne, a potem mogą również ciemnieć.
Na żywo tylko można to ocenić.

Adeline - Wto Maj 18, 2010 13:54

Więc kolor Yossariana pozostaje zagadką... ;P Chyba, że ktoś z Was chce go obejrzeć na żywo :D
nezu - Wto Maj 18, 2010 14:45

Adeline, moja jedyna albinoska też miała takie zrudzenia, a była wistarką, więc wiesz... ;)
Poza tym kilka siamków, które genetycznie też są albinosami ma takie dziwne rdzawe przetykanie. Według mnie to wspomnienie po porfirynie... :P

Izunia789 - Śro Maj 19, 2010 18:24

Mam nadzieję że pomożecie i dokładnie opiszecie barwy moich laleczek:)!
Grupowe:).. jasna Szisza i niebieska Fifka;)

Mysia:*


Niwa:*

Szisza:*

Grupowe:)..Fifka jest za szybka na zdj indywidualne:P

Adeline - Śro Maj 19, 2010 22:03

aaa ta szara kapturka jest taka piękna! :serducho:
Izunia789 - Śro Maj 19, 2010 23:40

Adeline, Fifka.. a jaka stuknięta! Pozytywnie;)..choć dzikość do końca jeszcze z niej nie zeszła.. jesteśmy na dobrej drodze:)..
nezu - Czw Maj 20, 2010 00:43

Szisza jest chyba champagne hooded, Mysia agouti hooded, Niwa jest husky, ale jaka kolorystycznie to już nie rozpoznam.... Fifka to american blue hooded.
baradwys - Czw Maj 20, 2010 12:35

może mi ktoś powiedzieć jak dokładnie opisać tę panienkę ?
http://forum.szczury.biz/...p=445980#445980
jest to niestandardowy kaptur? a może coś innego?

Oli - Czw Maj 20, 2010 12:48

ja bym opisała jako broken hooded
Izunia789 - Czw Maj 20, 2010 13:55

nezu, Dziękuję:)
bebe - Pią Maj 21, 2010 12:04

kochani mam pytanko,mam mamuśkę husky która ponad miesiąc temu urodziła,dzieci miała z xxx,maluchy na początku były czarno białe,u mnie zostały 3 dziewuszki które robią się szarawe,ale taki piękny ten szary :P -jak u yorka tylko że ciemniejszy :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group