To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Świszczenie, kichanie, porfiryna, osłabienie, katar

smeg - Śro Wrz 05, 2012 16:15

Ewela9838, scaliłam z odpowiednim tematem.
Ewela9838 - Śro Wrz 05, 2012 16:25

on właśnie powiedział że nie wie dlaczego kicha . nie byłam w moim mieście u "specjalisty" od gryzoni
juz daje jej vibovit . ale najbardziej się martwie o to że jeden szczurek jest "chyba" w ciąży i boje się że sie zarazi . ale ta samiczka która jest w ciąży nie kicha

Ewela9838 - Śro Wrz 05, 2012 16:27

to znaczy byłóam w moim mieście to zdanie miało brzmieć : nie , ...
Lavi - Śro Wrz 05, 2012 16:28

Ewela9838, posta możesz edytować;) Nie musisz pisać jednego pod drugim.

Według mnie to trociny powodują, że Twoje szczurki kichają. Ja swoim dałam na tydzień zoologiczny żwir dla zwierząt i rozkichały mi się jak szalone. Kiedy zmieniłam ściółkę problem znikł.
Radziłabym zmienić podłoże i dodatkowo wzmacniać ogony witaminami;)

Kasik - Śro Wrz 05, 2012 16:39

Ewela9838, proszę Cię, skup się, jak piszesz i pisz staranniej, bo w ogóle nie można zrozumieć Twoich wypowiedzi...

Idź do polecanego na forum weterynarza - po pierwsze oceni, czy samiczka jest w ciąży. Jeżeli jest, to wnioskuję, że jako samiczka z zoologa, jest młodziutka, co na pewno nie przysłuży się jej zdrowiu. Odchowanie młodych jest w takim wieku wielkim problemem i ogromnym obciążeniem. Można wykonać sterylizację aborcyjną, lub uśpić ślepe maluszki. Brzmi okropnie, ale to może być wbrew pozorom najlepsze wyjście. Po drugie jeżeli wet osłucha ją i nie stwierdzi choroby, to faktycznie problem może być w trocinach. Dodatkowo z trocin łatwo załapać pasożyty. Najlepsze dla szczurków są żwirki drewniane (głównie sprzedawane jako kocie), typu Pinio, czy Cat's Best. Najtaniej zamówić przez internet dużą paczkę. A oprócz vibovitu warto zaopatrzyć się w beta-glukan, przydaje się przy szczurkach ;)

Ewela9838 - Wto Wrz 25, 2012 21:32

w końcu wymieniłam ściółkę szczurasom , ale one dalej kichają pomocy .!
Layla - Wto Wrz 25, 2012 21:36

Ewela9838, jak mamy pomóc na odległość? Idź do weterynarza znającego się na gryzoniach.
Ewela9838 - Wto Paź 02, 2012 21:56

on mówi że to przez ściółke . ale już ją wymieniłam
smeg - Wto Paź 02, 2012 21:58

I co, pomogło? ;) Na jaką wymieniłaś?
Ewela9838 - Pią Paź 05, 2012 07:31

no jest troszke lepiej . ale i tak kichają .na drewnianą z zooplusa
Ebia - Czw Paź 25, 2012 18:09

Co może oznaczać odgłos przypominający gruchanie gołębia? Wetka powiedziała, że płuca czyste, nie widać śladów infekcji..
Dodam, że szczurek jest pierwszy dzień u mnie. Myślałam, że to dźwięki ostrzegawcze w moją stronę, ale jednak nie.. gdy siedzi sama spokojnie, również czasami wydaje takie odgłosy.
Czy to może być objaw jakiejś choroby?

quagmire - Czw Paź 25, 2012 18:14

Ebia, płuca czyste, ale czy nie słychać szmerów lub świstów nad górnymi drogami oddechowymi?
Ebia - Czw Paź 25, 2012 18:31

quagmire, podobno nie słychać nic.. dostałam tylko marbocyl, który mam podać (1/4 tabletki), jeśli kichanie się nasili (chociaż kichać może teraz również ze stresu). Podobno infekcje mogą ukazać się dopiero po kilku dniach..
No ale to gruchanie jest głośne i seriami po kilka.. mało fajnie brzmi :(

AngelsDream - Czw Paź 25, 2012 19:44

Ebia, może oznaczać stres, problemy z drogami oddechowymi, z sercem.

Nie do oszacowania przez forum.

Ebia - Czw Paź 25, 2012 21:16

AngelsDream, wiem, że nie da się tego ocenić nie widząc szczura, ale wolę zapytać o różne możliwości, żeby nic mi nie umknęło, tym bardziej, że większość rzeczy znam z teorii, a w praktyce to jednak nieco inny odbiór + moje lekkie przewrażliwienie ;)

I na przykład nurtuje mnie, czy przy problemach z drogami oddechowymi takie gruchanie połączone jest z porfiryną z nosa lub innymi objawami? Teraz to wszystko ciężko mi ocenić, bo stres małej nieco zaburza obraz, ale chciałabym wiedzieć na co zwracać w kolejne dni uwagę i co ew. zasugerować wetowi przy kolejnej wizycie za ok 10 dni
A jeśli chodzi o serduszko, to chyba nie ten temat i zaraz poszukam odpowiedniego, bo też mnie to absorbuje :roll:

EDIT:
I taka ilość porfiryny, że chwilami chlupota jej w nosku i często go myje, jest normalna przy stresie, czy wskazywać może właśnie infekcję?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group