To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

Niamey - Pon Maj 10, 2010 21:16

u mnie jeden czarnooki ma niebieskie obwódki. Swoją drogą, bardzo mi się to podoba
extasygirl - Pon Maj 10, 2010 21:37

wuwuna napisał/a:
Skręcone brwi to może nie norma, ale dopuszczalna sprawa.

Topaz jest nazwą europejską to Czesi m. in. utrudniają sobie i innym i rozbijają ten kolor jeszcze dodatkowo na fawn.
Topaz to rozjaśnienie aguta a fawn cinnamona. Fawn powinien być słodszy w odcieniu i cieplejszy, ale to też nie reguła. W dodatku rude zmieniają odcienie w swoim życiu. Raz są piękne ciemne i nasycone a innym razem blade jak beże.


w takim razie czy jest prawdopodobieństwo że potomstwo może mieść kręcona sierść? :)

wuwuna - Pon Maj 10, 2010 21:45

Nie rozumiem? Stawiasz hipotezę? Czy szczur został rozmnożony i dał potomstwo z poskręcaną sierścią?
Azi - Pon Maj 10, 2010 21:46

wuwuna napisał/a:
Topaz to rozjaśnienie aguta a fawn cinnamona.
odwrotnie ;) przy czym oni stosują topaz jeszcze jako określenie rozjaśnienia chocolate agouti. Teoretycznie. Praktycznie sprawa wygląda tak, że ichnie topazy niekoniecznie są jednocześnie cynamonami czy czekoladami i nazywają je fenotypowo. A jak Wunia stwierdziła - ten fenotyp z biegiem lat może się zmienić.
wuwuna - Pon Maj 10, 2010 21:55

Azi szczerze? Moje pocynamony są opisane jako fawny wiesz? Czyli wychodzi tak naprawdę, że hodowcy się w ogóle nie znają i piszą cuda ma kiju :/
Azi - Pon Maj 10, 2010 22:00

Off-Topic:
wuwuna, no widzisz, a w oficjalnych czeskich standardach jak byk widnieje fawn - A- C- rr, topaz A- C- mm rr/A- C- bb rr ... oni sobie zycie utrudniają na maxa

extasygirl - Sob Maj 15, 2010 16:01

nezu napisał/a:
silvered, czyli tak zwany "posrebrzany". ;)


Czyli pełna nazwa to by było Dumbo, Standard, Silvered Black?

L. - Sob Maj 15, 2010 16:43

extasygirl, tak. chyba, ze ma jakieś znaczenie na brzuszku?
extasygirl - Sob Maj 15, 2010 17:19

L. napisał/a:
extasygirl, tak. chyba, ze ma jakieś znaczenie na brzuszku?
brzuszek ma jaśniejszy od grzbietu. nie ma wyraźnej granicy pomiędzy grzbietem a brzuchem kolor przechodzi płynnie
L. - Sob Maj 15, 2010 17:59

extasygirl, dumbo standard silvered black self :wink:
Niamey - Sob Maj 15, 2010 18:07

extasygirl, a tak z ciekawości, wiesz jak wyglądają rodzice?
extasygirl - Sob Maj 15, 2010 18:28

Niamey napisał/a:
extasygirl, a tak z ciekawości, wiesz jak wyglądają rodzice?


niestety nie :( szczura kupiłam w sklepie zoologicznym

Adeline - Pon Maj 17, 2010 22:12

Mam problem z określeniem mojego Yossariana. (Niestety nie mam aktualnie dobrego zdjęcia :( ) Yossi jest niby albinosem, ale... Nie jest taki zupełnie śnieżno-biały. Powiedziałabym, że jest bardzo bardzo jasno kremowy, albo, bo ja wiem, brudny biały? No i do tego ma ticking, tak? Na grzbiecie jest przetykany pojedynczymi ciemnorudymi włoskami. Oczy pink. Jak to określić?? :shock:
baradwys - Pon Maj 17, 2010 22:16

Adeline, może to jakiś wyhaszczały Husky?
wuwuna - Pon Maj 17, 2010 22:16

Adeline, bez zdjęcia nie damy Ci 100%pewności.
Powiedz w jakim on jest wieku. Bo najprawdopodobniej jest to husky silver fawn. Ale to tylko moja hipoteza. Zapodaj fotą.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group