To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

nezu - Nie Maj 09, 2010 12:10

extasygirl, bo prawdopodobnie jest silvered black. :)
extasygirl - Nie Maj 09, 2010 12:20

nezu napisał/a:
extasygirl, bo prawdopodobnie jest silvered black. :)


póki miała "dziecięcą" sierść była jednolita a teraz właśnie się zmienia i tak nie wiem co z tym fantem;)

Oli - Nie Maj 09, 2010 12:35

extasygirl napisał/a:
póki miała "dziecięcą" sierść była jednolita a teraz właśnie się zmienia i tak nie wiem co z tym fantem;)
nezu Ci dała odpowiedź :roll:
nezu - Nie Maj 09, 2010 12:58

silvered, czyli tak zwany "posrebrzany". ;)
Anouk - Nie Maj 09, 2010 19:06

Mam pytanie, spójrzcie na to zdjęcie:



To jest moja Ronja. Jest russian blue, więc ma czarne oczka (kolory dziwnie wyszły na tej focie). Ale jak zrobi wytrzeszcz, widać, że oczka mają niebieską obwódkę. Każdy mój szczur z czarnymi oczkami tak miał, oprócz Dremy, która ma czarne oczy z rozjaśnioną źrenicą. I tutaj moje pytanie - czy szczury z oczkami pink, ruby, dark ruby też mają jakiegoś koloru obwódki? Wiem, dziwne pytanie, ale mnie to zastanawia od jakiegoś czasu. :mrgreen:

baradwys - Nie Maj 09, 2010 20:11

Anouk, u mnie tylko szczury z oczami black takie mają ;) nie wszystkie ale np. Nimay ;)
Oli - Pon Maj 10, 2010 00:24

Anouk napisał/a:
I tutaj moje pytanie - czy szczury z oczkami pink, ruby, dark ruby też mają jakiegoś koloru obwódki? Wiem, dziwne pytanie, ale mnie to zastanawia od jakiegoś czasu. :mrgreen:
u żadnego mojego "pinkowca" nie zauważyłam czegoś takiego, natomiast u czarnuchów jest ta niebieska obwódka.
Adeline - Pon Maj 10, 2010 13:46

Niee... Ciastko nie może być topazem. Bo oczka ma nie pink, tylko takie ciemnobrązowe.
Devona - Pon Maj 10, 2010 13:50

Adeline napisał/a:
Niee... Ciastko nie może być topazem. Bo oczka ma nie pink, tylko takie ciemnobrązowe.
Zapewne dark ruby ;) , co nie wyklucza sierści w kolorze topaz.
baradwys - Pon Maj 10, 2010 13:54

Adeline napisał/a:
Niee... Ciastko nie może być topazem. Bo oczka ma nie pink, tylko takie ciemnobrązowe.
ja mam 2 topazy i oba mają oczy dark ruby ;) więc to jak najbardziej jest możliwe :)
Adeline - Pon Maj 10, 2010 15:41

Gdzieś na początku wyczytałam, że przy topazie oczy zawsze są pink. No ale skoro tak mówicie... Niech będzie i topaz ;)
wuwuna - Pon Maj 10, 2010 16:09

Adeline, topazy tylko i wyłącznie mają oczy DR, pink mają ambery.
extasygirl - Pon Maj 10, 2010 17:07

nezu napisał/a:
extasygirl, bo prawdopodobnie jest silvered black. :)


a co z fantem że szczuro ma kręcone brwi?:)

zuuzuushii - Pon Maj 10, 2010 17:15

a jaka jest różnica pomiędzy Topaz a Fawn ? Który jest bardziej rudy?
wuwuna - Pon Maj 10, 2010 17:28

Skręcone brwi to może nie norma, ale dopuszczalna sprawa.

Topaz jest nazwą europejską to Czesi m. in. utrudniają sobie i innym i rozbijają ten kolor jeszcze dodatkowo na fawn.
Topaz to rozjaśnienie aguta a fawn cinnamona. Fawn powinien być słodszy w odcieniu i cieplejszy, ale to też nie reguła. W dodatku rude zmieniają odcienie w swoim życiu. Raz są piękne ciemne i nasycone a innym razem blade jak beże.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group