To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Rozmnażanie - W ciąży czy nie?

nowokaina - Nie Paź 16, 2011 22:28

Ile kosztuje USG?

Odstawiłam ją, bo w stadzie jest bardzo nerwowa od jakiegoś czasu.

Asmena - Nie Paź 16, 2011 22:33

Kasia_89 napisał/a:
Ja bym nie oddzielała od stada, musi być jej ciężko samej,

Jeśli rzeczywiście jest w ciąży, to w stadzie może być niepotrzebnie zestresowana.

Kasia_89 - Nie Paź 16, 2011 22:58

Myślę, że to zależy od zaawansowania ciąży, jeśli wczesne stadium to może zostać, ale na tydzień przed porodem bym oddzieliła.
Nie wiem, takie jest tylko moje zdanie, zupełnie nie wiem czy dobre. Tylko tak myślę.

Pyl - Nie Paź 16, 2011 23:14

Kasia_89, tylko kto będzie wiedział jaki jest termin porodu, skoro jest to szczurka przygarnięta.

nowokaina, ile czasu jest już u Ciebie? Ona jest bardzo młoda, może mieć problemy z porodem i wykarmieniem młodych. Osobiście bym jej nie stresowała USG, bo to nie leczy - poza potwierdzeniem ciąży nic nie da - to samo będziesz wiedzieć za tydzień czy dwa. Nie wiem też jaki jest wpływ leków przeciwpasożytowych na przebieg ciąży. Dobry wet powinien potwierdzić bez USG - jak byłaś ostatnio to nic nie mówił?
Jeśli faktycznie jest w ciąży to wskazana jest osobna klatka (najlepiej duna - jeśli masz - skąd jesteś?), dobra dieta i spokój na czas porodu i odchowywania małych. No i decyzja czy będziesz zostawiała jej młode - karmienie jest bardzo wyczerpujące a ona jest bardzo młoda.

nowokaina - Nie Paź 16, 2011 23:28

U mnie jest jakiś tydzień. Od kiedy byłam u weta przytyła sporo, więc możliwe, że wetka nie zwróciła uwagi. Możliwe, że to tylko wynik bogatszej diety, ale Lorna, która była od niej grubsza, teraz wygląda przy niej niesamowicie smukło.

Nie wiem, jaki jest wpływ leków przeciwpasożytniczych na ciążę, ale miała je podawane tylko zewnętrznie (puder na wszoły).

Przeniosłam ją do akwarium, będę ją obserwować, czy dalej tyje. Nie wiem, na razie, co zrobie z młodymi - zależy, ile się ich urodzi i w jakim stanie będzie po porodzie. Na razie mam nadzieję, że po prostu ma sklonność do tycia.

Pyl - Pon Paź 17, 2011 00:39

W sumie dobrze, że puder, choć zawsze miałam obawy, że jest to nieskuteczne. Ale jak widać, czasem wychodzi na lepsze.
Trzymam kciuki, niech to będzie tylko efekt diety i nic więcej.

nowokaina - Pon Paź 17, 2011 16:34

Wanda przez noc zrobiła się jeszcze grubsza. Co dziwnie, tyje głównie na boki...
Pyl - Pon Paź 17, 2011 17:57

Może tyć na boki, ale brzuszek też powinien być uwydatniony. Popatrz na fotki zaciążonych dziewczynek (w tym temacie lub w zapowiedziach miotów). A najlepiej wstaw fotkę brzuszka.
nowokaina - Śro Paź 19, 2011 14:05

Zdjęcia Wandy. Przepraszam za jakość.

http://a6.sphotos.ak.fbcd...504280735_n.jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcd...383897538_n.jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcd..._26410280_n.jpg

Martuha - Śro Paź 19, 2011 16:52

Jak dla mnie na ciąże to nie wygląda,ale mogę się mylić ;)
Pyl - Śro Paź 19, 2011 17:10

Jak dla mnie po tych zdjęciach to na nic mi nie wygląda, bo na nich nic nie widać :?
nowokaina - Śro Paź 19, 2011 17:15

Wiem, jakoś koszmarna, ale też Wanda jest koszmarna do fotografowania - od jakiegoś czasu gryzie. Cóż, poobserwujemy, zobaczymy.
aneczka1-13 - Śro Paź 19, 2011 19:31

No niektóre samice w ciąży czasami mogą gryźć. To też się zdarza. I na razie nie można chyba niczego wykluczyć.
Karena - Śro Paź 19, 2011 21:42

nowokaina, Najpierw idź do weta a dopiero potem podejmuj kroki.
i gdzie mogła zaciążyć ? masz ją z zoologa czy jak ?

nowokaina - Śro Paź 19, 2011 21:46

No, prawdopodobnie z zoologa.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group