To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Problemy z zębami

Kasienka - Czw Gru 09, 2010 13:25

Viss, nie, sama nigdy ich nie przytne, oczywiscie ze wet to ew. zrobi :wink: dopiero dzis wpadlam na to ze to moze ząbki- weci zajmowali sie jej stanem pooperacyjnym głownie, osłabieniem, itp, ale ze ona nie wykazuje checi jedzenia (operacja ponad tydzien temu) juz sama szukam przyczyn gdziekolwiek, a Zuzia niejadkiem nie była nigdy, o nieee...
susurrement - Czw Gru 09, 2010 13:27

Kasienka, owszem, może to być przyczyną. być może dolne zęby są zbyt długie, ale to oceni weterynarz. skoro próbuje sama skubać to daj jej np gerberka [np zupkę jarzynową, coś bez ryżu czy innej kaszy], nawet jeśli ma nieco przerośnięte ząbki to powinna sobie z tym poradzić.
Kasienka - Czw Gru 09, 2010 13:32

susurrement, dostaje gerberka tez- obiadek miesno warzywny, lekko z wodą rozrabiam zeby był plynny i dal sie nabrac w pipetkę, ale w miseczce nie je sama, jakby nie chcialo jej sie nawet jęzorkiem machać, lub po prostu nie moze, tego sie nie dowiem, nie chce mi powiedzieć :wink: , jak daje pipetką do pyszczka to je i bądz tu mądrym :roll:
Kasienka - Czw Gru 09, 2010 13:36

Viss napisał/a:

Ponadto nie możesz karmić szczura tylko i wyłacznie Nutri, bo go przebiałczysz.
Kup ensure, w ostateczności sinlac.

ooo pierwsze sysze, to jest płynne? i gdzie kupic?
nutri wyczytalam ze jest bdb w stanach Zuzi, ale faktycznie w drugą strone tez niedobrze :( ale cos musi pic i jesc, wiec poki to jej smakuje to nie mam wyjscia, nutri i gerberek na zmiane, zeby nie chudła, miala troszke siły i nie odwodniła się :(

Anonymous - Czw Gru 09, 2010 13:36

Kasienka napisał/a:
obiadek miesno warzywny
podajesz jej za dużo mięsa. Kup ensure, bo jej tylko zaszkodzisz.
http://www.abbott.pl/pdf2...-dowyslania.pdf

Kasienka - Czw Gru 09, 2010 13:39

Viss napisał/a:
Kasienka napisał/a:
obiadek miesno warzywny
podajesz jej za dużo mięsa. Kup ensure, bo jej tylko zaszkodzisz.
łoooo mamo, a tak sie cieszyłam ze je te gerberki, myslisz ze w nich jest za duzo mieska dla szczurka? w sumie az tak duzo ich nie je, raptem mała miseczka dziennie i to z wodą, a reszta co kilka godzin nutri, bo w gerberkach podaje jej scano oraz lacidofil, a w nutri metacam :?

dzis dokupie Ensure, wielkie dzieki :*

susurrement - Czw Gru 09, 2010 13:43

Kasienka, nutri jest wysokobiałkowe, a jak jeszcze gerberek jest mięsny to jest tego białka po prostu zbyt dużo. może gerberka mięsnego zamień na zupkę jarzynową, zmniejsz ilość nutri i dodaj ensure, informacje masz w linku, który podała Viss. jest też na forum temat o tym; można ten preparat kupić w aptece.
Anonymous - Czw Gru 09, 2010 13:43

Kasienka, tak, myślę, że podajesz za dużo białka zwierzęcego. :roll: Dieta szczura nie powinna zawierać go tyle. Kupuj gerbery bezmięsne, głównie podawaj ensure i z lekami nutri.
Pyl - Czw Gru 09, 2010 13:44

Vissku, ale ensure też zawiera białko zwierzęce... Skład. Dyskutowałyśmy już to w wątku poświęconym ensure. Ja bym się jednak w takiej sytuacji upierała przy sinlacu.
Kasienka - Czw Gru 09, 2010 13:46

Viss, susurrement, baaaardzi dziękujemy i dzis zakupimy koniecznie i nowe gerberki i Ensure :* a jutro koniecznie dopytamy wetkę o ząbki, chodzimy do Ogonka wiec na pewno jesteśmy w dobych rękach :wink:
Kasienka - Czw Gru 09, 2010 13:47

Pyl napisał/a:
Ja bym się jednak w takiej sytuacji upierała przy sinlacu.
ooo, kurcze, to juz nie wiem sama co robić :roll:
quagmire - Czw Gru 09, 2010 13:50

Kasienka, jak chodzisz do Ogonka, to pogadaj z dr Wojtyś. Sinlac był jej pomysłem w sumie - nie kupuj go w aptece, bo przepłacisz, są często w supermarketach, nawet w Carrefour Express widziałam - to bezglutenowa kaszka dla niemowląt.
Kasienka - Czw Gru 09, 2010 13:53

quagmire, dzieki to wstrzymam sie do jutra i zapytam, ktory z tych preparatow najlepiej podawać, wlasnie jutro widzimy sie z Dr Wojtys na zdjęciu szwow, wielkie dzieki wszystkim za pomoc :)
quagmire - Czw Gru 09, 2010 14:03

Kasienka, a w tym czasie możesz chociaż wymienić jej gerberka na bezmięsnego.
Kasienka - Czw Gru 09, 2010 14:04

quagmire napisał/a:
Kasienka, a w tym czasie możesz chociaż wymienić jej gerberka na bezmięsnego.
tak też zrobię, kupię zupki bezmięsne, i sa zapewne płynniejsze, moze nie trzeba bedzie rozpłynniać, dzieki wiekie :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group