To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Domki

polna - Pon Mar 17, 2008 13:57

Ostatnio na allegro widziałam i tez mnie zastanowiły.


Ja aktualnie czaje się na te kolorowe z living world, tylko nad rozmiarem się zastanawiam. Łączył ktoś te domki? http://animalia.pl/produkt.php?id=7872&kat=114

Anonymous - Pon Mar 17, 2008 14:17

Ratata napisał/a:
obfocę i pomierzę.
będę wdzięczna, u mnie niektózy są grubi...
polna napisał/a:
Łączył ktoś te domki?
ja i polecam. Dobrze sie trzymają, łatwo myją, bardzo fajne. Jeśli chcesz w klatce, to można dowolnie, na wysokośc czy szerokośc, a jeśli na wybiegu, to fajnie robic dużo tuneli itp rzeczy. U mnie to z powodzeniem funkcjonowało przez bardzo długi czas.
Ma jeden minus tylko - jest pół przezroczyste i nie daje w środku ciemności.

Ratata - Pon Mar 17, 2008 14:18

Z Living Worldu mam taki domek, tyle że z kwadratów, a nie prostokątów.
Wszystkie części pasują do siebie, tak że na pewno uda się ze sobą połączyć dwa lub więcej domków.
Oto obiecane wymiary dużego domku:
średnica 21 cm
wysokość bez daszka 17 cm
wysokość z daszkiem ok 30 cm

mały jest ok. połowę mniejszy.

Oto fotki:
Z Fotonem (jakieś 650-700g)


I z Richiem(jakieś 350-400g)

Anonymous - Pon Mar 17, 2008 14:20

Ratata napisał/a:
średnica 21 cm
łał, to faktycznie spore. A powiedz, czy to można by powiesić? Za daszek czy jakoś inaczej?
Ratata - Pon Mar 17, 2008 15:41

Za daszek raczej nie, bo jego można zdjąć. Za to myślę, że bez problemu można powiesić, przeciągając drucik czy łańcuszek między jednym a drugim okienkiem i przyczepiając do bocznej ściany klatki. Ja w ten sposób przypiełam domek stojący na półce, żeby panienki nim nie miotały za bardzo i trzyma się świetnie.
Postaram się znaleźć jakąś fotkę ;)

EDIT/

Oli - Pon Mar 17, 2008 15:41

polna, ja mam takie domki i bardzo je sobie chwalę. Moje sikające samce na wszystko co jest ich własnością też sobie chwalą. Wydaje mi się, że nie potrzebny jest totalnie ciemny domek. U mnie w pokoju klatka stoi w takim miejscu, że w pewnej części jest ciemniej (zasłaniają drzwi pokoju) i tam stoi domek. Najbardziej lubi go Filip. Z ekipy ENO non stop śpi w nim Elton. Bardzo łatwo się je myje i łączy też bez problemu.

Ratata napisał/a:
Ja w ten sposób przypiełam domek stojący na półce, żeby panienki nim nie miotały za bardzo i trzyma się świetnie.
Postaram się znaleźć jakąś fotkę ;)
Vissnia ma w ten sposób też przymocowany domek, więc chyba będzie wiedziała o co chodzi. :mrgreen:
PALATINA - Pon Mar 17, 2008 15:57

Kurcze, fajne te domki (jedne i drugie). :)
Aż szkoda, że do 'mojej' klatki już nic się nie wciśnie.

Ratata - Pon Mar 17, 2008 18:02

PALATINA, zawsze można spróbować coś dopchnąć ;)
polna - Pon Mar 17, 2008 21:20

Ratata, chyba u Palatiny jednak nie wejdzie. :lol:


Olimpia właśnie widziałam w Twojej nowej klateczce, także czekam na przypływ gotówki ech.

Oli - Pon Mar 17, 2008 21:23

Te w klatce to dwa złączone domki. :wink:
polna - Pon Mar 17, 2008 21:27

a nie trzy? :wink:
Oli - Pon Mar 17, 2008 21:31

nie, dwa. :P :mrgreen: każdy domek ma w zestawie (mam na myśli te świnkowe) trzy prostokątne i dwie kwadratowe ściany.
Anonymous - Pon Mar 17, 2008 21:37

Olimpia napisał/a:
Vissnia ma w ten sposób też przymocowany domek, więc chyba będzie wiedziała o co chodzi.
Ano mam, fakt, dzięki. :mrgreen:
Ratata, dzięki wielkie za zdjęcia, coraz bardziej podoba mi się domek, chyba go nabędę, cenę ma.. piękną. :D

Ratata - Śro Mar 19, 2008 07:08

Viss, polecam. Moje grube chłopy są zachwycone, chociaż przez pierwszy dzień w ogóle do niego nie podchodziły(chyba się bały :roll: )
Ma ktoś może link do tych domków-poideł na allegro? Bo nijak znaleźć nie mogę.

Ka$ka9141868 - Śro Mar 19, 2008 07:12

A ja mam jako domek- karton po soku :]
Obklejony wycinankami, ładnie wygląda :)
A czy szczurki będą do niego wchodziły- to się okaże ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group