To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Koty vol. VII

Lazanka - Pią Cze 06, 2014 11:09

Te siatki montowane na tasme rzepowa sa z takiego sztucznego materialu - cos jak gesta poliestrowa firanka - to zadna przeszkoda dla kota. W sklepach (w lidlu byly jakos z miesiac temu) dostepne bywaja tez moskitiery ramkowe - tam siatka jest mocniejsza ale mysle, ze dla zdeterminowanego kota tez nie stanowilyby wielkiej przeszkody :/
Za to rozwiazanie zaproponowane przez jokade (blokada) powinno sie sprawdzic :) Taka blokade montuje sie do ramy okna i dzieki temu mozna ustawic "na sztywno" wielkosc otworu/uchylenia.

Karena - Pią Cze 06, 2014 11:53

Przeniosłam tu dyskusję z wyładuj negatywne emocje.
Ninek - Pią Cze 06, 2014 15:19

aniucha0711, ja bym przede wszystkim uświadomiła sąsiadowi co się może stać z kotem jak wypadnie przez okno. Bo one nie zawsze lądują na 4 łapy, często się łamią albo zabijają (zależnie od wysokości).
aniucha0711 - Pią Cze 06, 2014 16:06

Ninek napisał/a:
aniucha0711, ja bym przede wszystkim uświadomiła sąsiadowi co się może stać z kotem jak wypadnie przez okno. Bo one nie zawsze lądują na 4 łapy, często się łamią albo zabijają (zależnie od wysokości).


I w tym właśnie problem, bo mam okna metr od ziemi :?
Uwielbiam koty, ale wara od szczurów :>
Ta siatka balkonowa to ciekawy pomysł :) w kuchni mam takie, tylko przeciw owadom, na rzepy. Pamiętam moje koty w dawnym mieszkaniu dzięki temu nie skakały na parapety :)
Spróbuję najpierw te na rzepy, jak nie zdadzą egzaminu to wtedy zakupię te balkonowe do wiercenia 8)
Dzięki za pomoc! :mrgreen:

nimka - Pią Cze 06, 2014 22:51

aniucha0711 napisał/a:
Spróbuję najpierw te na rzepy, jak nie zdadzą egzaminu to wtedy zakupię te balkonowe do wiercenia 8)

Nie trzeba wiercić ;) tzn. można, jeśli chcesz siatkę rozpiąć na ścianie-murze. Jeśli chcesz na samym oknie, można zrobić z drewna ramkę, do ramki przymocować siatkę i ramkę umocować do ramy okna bezinwazyjnie (okna plastikowe) lub ciut inwazyjnie, jeśli okna są starszego typu, drewniane.

Albo blokada czy ograniczniki, jeśli nie masz potrzeby otwierania okna na całą szerokość... mniejszy koszt i chyba estetyczniej ;)

Moskitiera na rzepy moim zdaniem sprawdzi się nie dłużej niż minutę :P
Taką to moje koty w lato codziennie zszarpują całą z okna (mam ramkę z metalową siatką, na niej jak jest sezon na komary jest też rozpięta moskitiera "firankowa" na rzep).

Ninek - Pią Cze 06, 2014 23:17

Kotka brata po operacji. Odbierałam ją razem z nimi. Koszmarne. Ma szew na dobre 10cm, guz wielkości dorodnej brzoskwini (a zauważyli go tydzień temu, tak szybko skurkowaniec rósł), operacja trwała ponad 3h! Miejsce paskudne, ma uszkodzone wiele nerwów, wiele naczyń zamkniętych, usunięta część mięśnia (guz w okolicy pachy, lewej, przedniej łapy). Tak strasznie krzyczała z bólu (na maksymalnej dawce leków p-bólowych) i była taka biedna...
Oby przerzuty nie pojawiły się szybko...

limomanka - Wto Cze 10, 2014 14:47

nimka napisał/a:
Albo blokada czy ograniczniki

Poszukuję tanich. Podeślecie coś?

nimka - Wto Cze 10, 2014 22:44

limomanka napisał/a:
nimka napisał/a:
Albo blokada czy ograniczniki

Poszukuję tanich. Podeślecie coś?


Tego typu, chociaż niestworzone do okien, ale do sprzętów w domu, jednak myślę, że nadają się (tylko warto co jakiś czas sprawdzać czy klej nadal trzyma):
http://www.smyk.com/baby-...at-niemowlaka-p

W Praktikerze są najporządniejsze (najsolidniejszy ten pasek pomiędzy), w Ikei trochę gorsze, ale nadal się nadają no i te do których link podałam. Pod nazwą blokada uniwersalna one występują.

Można zamontować tak, żeby okno otwierało się "mało uchylnie" - tzn. zmniejsza się uchył stosując tą blokadę (przykleja się blokadę na górze, oczywiście najłatwiej do okien dwuskrzydłowych) lub na prosto na kilka cm (tyle, żeby kot nie wyszedł).

limomanka - Śro Cze 11, 2014 10:01

To są chyba blokady na lodówkę - dobrze interpretuję? W życiu bym nie wpadła, żeby użyć ich na oknach - dzięki. Choć pewnie będę jeszcze szukać takich haczyków, jakie miałam w domu rodzinnym do drzwi balkonowych. Metalowa listwa, którą można ustawić na żądaną odległość, dzięki rowkom/nacięciom - nie wiem czy opisuję to zrozumiale. Nie wiem też, czy w ogóle takie ograniczniki jeszcze produkują :drap:

EDIT: Można kupić :D http://allegro.pl/blokada...4300387989.html

Ninek - Śro Cze 11, 2014 10:15

A mi się strasznie marzy siatka w oknie ;( Jak widzę koty u lubego, wylegujące się na parapecie to mi żal moich, które mają tylko uchylne okno.
nezu - Śro Cze 11, 2014 14:43

Ninek, to samo.
Ale na wynajętym mieszkaniu nie możemy siatki niestety wstawić. Tak więc pozostaje nam uchylne + ogranicznik.
I kot w transporterze, jeśli wietrzymy "na oścież". Taki lajf.

Ninek - Śro Cze 11, 2014 14:57

nezu, u mnie się nie da otworzyć okna na oścież :( Mam mały pokój i łóżko, które blokuje okno. A żeby odsunąć łóżko trzeba odsuwać szafę, itp.
Nawet nie wiem czy bym mogła siatkę założyć, nawet bezinwazyjnie. Budynek zabytkowy i okno od uczęszczanej ulicy, mogłyby być problemy :]

nezu - Śro Cze 11, 2014 16:46

A dobra, pokażę

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10453291_748383011880851_1809451017_n.jpg?oh=e49b0abe758246b4506a63020e025281&oe=539A4702&__gda__=1402648082_4ff1d2c077d1b7145027e29e2bdce5be

Chomik. :)
Kolejna wsiawska znajda.
Jeszcze nie wiem, czy zostanie. Wiele zależy od tego, czy Eti zechce go zaakceptować.
To histeryczka pierwszej wody. Zobaczymy.

Karena - Śro Cze 11, 2014 17:19

nezu, o rany jaki puchacz :serducho:
wilczek777 - Śro Cze 11, 2014 18:36

Pięknę kotałę!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group