To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

Małpa - Sob Kwi 03, 2010 11:14

O tym silvered jestem przekonana na 80%. Ma białe włoski i wibrysy, a wibrysy ma pokręcone.
Oli - Sob Kwi 03, 2010 12:02

Małpa, zrób lepsze zdjęcia, bo na tych widać tak naprawdę rozmazane plamy. Rexem na pewno nie jest, a co do silvered to na tak kiepskich fotach nie da się tego określić.
Małpa - Sob Kwi 03, 2010 12:19

Więcej jego fotek jest w temacie o moich szczurkach : http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=7123
Oli - Sob Kwi 03, 2010 12:28

Małpa, nie więcej tylko lepsze. ;) Te, które wrzucasz są albo niedoświetlone albo rozmazane. No i są w klatce w takich miejscach, gdzie trudno dojrzeć całego szczura.
Roth - Sob Kwi 03, 2010 12:50

Cytat:
O tym silvered jestem przekonana na 80%. Ma białe włoski i wibrysy

Akurat w przypadku czarnych szczurów muszę przyznać że bardzo trudno znaleźć takiego, który nie ma sierści przetykanej białymi włoskami ;) Ja osobiście takiego nie widziałam. Prawdziwy silvered powinien mieć naprawdę mocny ticking. Białe wibrysy ma dlatego że jest irish. A jeśli są poskręcane to może jest kiepskim rexem.

Małpa - Sob Kwi 03, 2010 20:47

Off-Topic:
A teraz tak z innej beczki.... Co to jest velveteen?


[ Dodano: Sob Kwi 03, 2010 20:48 ]
postaram się jutro przy dziennym świetle( jak znajdę czas) postaram się zrobić jakieś lepsze zdjęcia, a robiłam w dużej rozdzielczości specjalnie,żeby było lepiej widać.

kociarnia - Sob Kwi 03, 2010 21:16

Proszę:
Velveteen: bez włosów prostych, sierść dłuższa, pofalowana
Na stronie ogonka jest to fajnie wszystko pokazane.

Małpa - Sob Kwi 03, 2010 21:27

kociarnia, to może on jest velveteen? Bo ma dłuższą sierść niż Jamal, i pofalowaną...
L. - Sob Kwi 03, 2010 21:28

ale jeszcze ważne są wąsy, które z wiekiem u velveta się prostują, są nie znacznie zakręcone na końcówkach.
kociarnia - Sob Kwi 03, 2010 21:30

Szczerze mówiąc trochę głupio mi się wypowiadać na ten temat bo nigdy nie miałam kontaktu z inną odmianą niż standard. Poczekajmy na kogoś doświadczonego ^^
Niamey - Sob Kwi 03, 2010 22:20

Mam jeszcze pytanie - jak wygląda genetycznie velveteen? Tzn. jak się niesie i z czym występuje?
I przy okazji - moja sklepowa szczura ma delikatnie poskręcane na końcówkach wąsy (ale nie wszystkie) i jakby odrobinę dłuższe. Na pewno zawsze było delikatniejsze i milsze w dotyku, niż innych szczurów, ale nigdy nie dotykałam velveta, więc nie wiem, jak to naprawdę wygląda. No i futerko raczej nie jest pofalowane. Czy możliwe, że to velvet, czy raczej jakieś osobnicze, bliżej nieokreślone uwarunkowanie?

nezu - Sob Kwi 03, 2010 22:28

Ja powiem tylko że to zupełnie inna mutacja niż rex i może występować razem z rexem na jednym szczurze.
Tak samo jak rex jest również dominujący, nie recesywny. Czyli jeżeli skrzyżuje się velveteena ze standardem, to w miocie urodzą się zarówno velveteeny jak i standardy.
Szczur standard, nawet jeśli jest po velveteenie go NIE NIESIE.

Przykładem miotu w którym może się pojawić maluch rex i velveteen w jednym jest miot V valhalla i, archiwalnie, mój miot H.

Twoja samiczka jest raczej standardem, tyle że ma osobniczo delikatniejsze futro. Miałam kiedyś standardkę z brwiami zawiniętymi w pętelkę. ;) (Mała Mi).

Niamey - Sob Kwi 03, 2010 22:49

nezu, dziękuję bardzo za tak pełną odpowiedź :jupi:
Chciałam jeszcze dopytać czy dobrze kombinuję, że po rexie i velveteenie urodzą się rexy, velveteeny i standardy, ale już sprawdziłam, że w miocie V Valhalla, właśnie takie się urodziły :) Ciekawe czy da się dostrzec velveteena na rexie...

sachma - Sob Kwi 03, 2010 23:00

Niamey napisał/a:
velveteena na rexie...


nie da się ;) a przynajmniej nie znam nikogo kto by to określił nie rozmnażając szczura ;) to wychodzi dopiero jak takiego "podejrzanego" łączysz ze standardem ;)

nezu - Sob Kwi 03, 2010 23:11

Można podejrzewać w takim miocie bossskiego pofalowanego mięciuteńkiego rexa z połyskiem o bycie rex velveteenem, ale takie rexy zdarzają się też w miotach satynowych, więc nie, nie da się tego jednoznacznie określić. ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group