To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - Planowany miot V Emerald Moon - zmiana samca!

L. - Nie Mar 21, 2010 16:07
Temat postu: Planowany miot V Emerald Moon - zmiana samca!
Planowany jest miot "V" w hodowli Emerald Moon.
Miot będzie miał jeszcze status kontrolny, ale szczurki urodzone w tym miocie będą już miały prawo do rodowodów.
Krycie odbędzie się w połowie kwietnia br.

Rodzicami zostaną:

SAYURI SHINJU Emerald Moon & BLUE BIRD Iletis (imp. Czechy)
standard (Dc) russian dove agouti self // dumbo standard russian blue self


# #




Spodziewamy się:
uszy: 50% standard, 50% dumbo
sierść: standard
kolory: black, russian blue, russian dove; duża szansa na russian silver, russian silver agouti, russian dove agouti, russian blue agouti
znaczenia: self; szansa na downunder, irish, berkshire

***
Kilka słów o samych rodzicach i ich przodkach

SAYURI SHINJU (Best In Show Młodzieży, nominacja do championa)
To odważna i pełna radości samiczka. Lubi eksplorować nie ważne czy to biurko czy bluzka pod którą właśnie siedzi. Kocha zabawy z ręką :) Do tego wszystkiego jest bardzo urocza.

Jej tatą jest Siergiej - za kilka dni skończy 2 lata i 3 miesiące. Jest w dobrej formie i humorze. Siergiej pochodzi z miotu wpadkowego po matce z hodowli karmowej (Standard Dc, rex, black) i ojcu z niemieckiego sklepu zoologicznego (Dumbo, beige, blazed).
Znane są losy części rodzeństwa Siergieja, jak i rodziców. Nie było przypadków nowotworów, ani chorób mogących mieć podłoże genetyczne. Tata Siergieja umarł ze starości, a mama ma coś ok. 2 lat i 6 miesiecy.

Natomiast mamą Sayuri jest Lavender EM. Lavender to dorodna i zrównoważona samiczka. Zarówno mama jak i tata Lavender pochodzą z finlandzkich hodowli. Mają się dobrze i żyją w zdrowiu.

BLUE BIRD (II miejsce Najlepszy Samiec Sierść Standard )
Urodzony 11.11.2008 w Czechach. Blue to spokojny i opanowany chłopak. Zgrany ze stadem idealnie, nigdy nie jest skory do bójek, zawsze łagodzi wszelkie konflikty. Ludzi uwielbia, pcha się na ręce i każe się miziać. Jak każdy młody szczur jest także ciekawski, bieganie i zwiedzanie otoczenia jest super. Jest ładnie zbudowanym samcem o puchatej jak na standarda i błyszczącej sierści.
Pochodzi z długo żyjącej linii.

Link do wzoru CV hod. Emerald Moon oraz kilka zasad, z którymi należy się zapoznać przed rezerwacją malca. [TUTAJ]

Jeśli chodzi o inne zasady dotyczące miotu pozwolę sobie zacytować Nakashę :) z wprowadzeniem kilku własnym zmian.
Cytat:

Mogę odmówić rezerwacji maluszka bez podania powodu. CV, w których ktoś napisze, że maluszek będzie sam lub będzie rozmnażany w ogóle nie będą rozpatrywane (!!). Wymóg wypełniania CV i potem rozmowy na GG lub przez tel. wynika stąd, że chcę znaleźć dla moich szczurzych wnuków jak najlepsze domki. :)

Szczur to żywe, czujące stworzenie, a nie zabawka!

Rezerwacja nie jest gwarancją kupna. Rezerwacja nie jest też przymusem kupna.

Nie gwarantuję, że każdy dostanie takiego szczurka, jakiego opisuje w CV, ponieważ to zależy od tego, jakie ogonki się urodzą. :)

Jeśli dla kogoś nie starczy wymarzonego szczurka, może wybrać innego lub zrezygnować. Można też przepisać się na inny miot. :D

Rezerwacje są potwierdzane gdy malce kończą 14 dni i dopiero wtedy wybiera się maluszka dla siebie, według wskazanej przeze mnie kolejności ;) również wtedy opłaca się bezzwrotną zaliczkę w wysokości 30 zł. Wpłacenie zaliczki jest ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji. Późniejsza rezygnacja lub brak jakiegokolwiek kontaktu i w efekcie usunięcie rezerwacji nie uprawia do zwrotu zaliczki.

maria89 - Nie Mar 21, 2010 20:38

CV wysłane :wink:
sandra280586 - Czw Kwi 01, 2010 13:36

http://vrzucacz.chill-lab...3_675261599.jpg urzekła mnie ta fotka :serducho:
tak dyskretnie zapytam, ile będzie kosztowała jedna kluseczka? :mrgreen:

L. - Pią Kwi 02, 2010 14:03

Off-Topic:
mniej więcej od 60 do 80 zł. nie jestem teraz w stanie określić konkretnej sumy.


postaram się na dniach zrobić jakieś zdjęcia :mrgreen: bo Sayuri rośnie jak na drożdżach.
krycie odbędzie się trochę po wystawie w Katowicach. chce ją jeszcze przed ciążą wystawić do oceny :wink:

baradwys - Pią Kwi 02, 2010 14:19

brzmi apetycznie ;)
będą cuuuuudne maluszki :mrgreen:

sandra280586 - Pią Kwi 02, 2010 17:05

Sayuri Gwiazda 8)
maria89 - Pon Kwi 05, 2010 13:25

sandra280586 napisał/a:
http://vrzucacz.chill-label.info/src/pics/eL/eL_eL_20090425_1240692383_675261599.jpg urzekła mnie ta fotka :serducho:


mnie też, od razu ;)

sandra280586 - Wto Kwi 06, 2010 12:24

marai89 widzę, że czaimy się na to samo? :P A ja bym wogóle chciała wiedzieć, czy się na cokolwiek załapię, bo wysłałam cv i nie dostałam jeszcze żadnej odpowiedzi...
Anouk - Wto Kwi 06, 2010 12:34

Standard, standard, russian blue agouti :serducho: Dlaczego nie mogę się póki co doszczurzyć...
maria89 - Wto Kwi 06, 2010 18:20

sandra280586 napisał/a:
marai89 widzę, że czaimy się na to samo? :P


:-P

sandra280586 - Pią Kwi 09, 2010 17:18

Przepraszam bardzo, czy mogłabym prosić o jakieś potwierdzenie na maila w związku z moimi dwoma wiadomościami, które wysłałam? bo powoli zaczynam się zastanawiać, czy one wogóle doszły... :?
baradwys - Pią Kwi 09, 2010 17:22

Off-Topic:
sandra280586, spokojnie jutro jest wystawa, L. jest właśnie w drodze na śląsk (to jest 10godzin podroży), szkoła i niebłagalnie zbliżający się jej koniec też dają popalić :)

sandra280586 - Pią Kwi 09, 2010 17:36

No troszkę się zaniepokoiłam, bo pierwszą wiadomość wysłałam już tydzień temu, potem kolejną i nic... Nie wiem wogóle, czy sie na cokolwiek załapię, czy nie :? Gdybym napisała te maile wczoraj albo dzisiaj, to ok... stąd mój niepokój ... no ale teraz już wiem mniej więcej co i jak, będę jeszcze czekać, nie mam innego wyjścia :/ dziekuję Shy_Lady :]
maria89 - Nie Kwi 11, 2010 10:29

Czekamy na info o Sayuri i Bangu :?:
Sysa - Nie Kwi 11, 2010 12:26

Ale wy jesteście niecierpliwe dziewczyny, dałybyście odsapnąć :-P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group