To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Temperatura idealna dla szczurów

jullcia_ - Sob Mar 21, 2009 20:19
Temat postu: Temperatura idealna dla szczurów
Witam :wink:

Szukam i szukam, nie znalazłam podobnego tematu więc piszę..
Jeszcze nie jestem zaszczurzona, ale lada dzień może.. :roll:

Wracając do sprawy - jaka temperatura jest najlepsza dla ogonków?
Ogólnie moja rodzina jest zimnolubna, nie lubimy gdy jest gorąco w domu albo duszno.
Nie mamy przeciągów, ale średnia temperatura pokojowa to 15 -20 stopni C..
I tutaj moje pytanie - czy nie jest to zbyt mało?
Wiadomo, że ciurki będą mieć w klatce jakieś ścinki materiału, polarek..

Z góry dziękuję :mrgreen: :!:

gratis - Sob Mar 21, 2009 23:00

18 - 25.... chyba jakoś tak to było
nie jest za zimno, jak im zapewnisz jakiś domek z polarkami to sobie odpowiednio zagospodarują, pilnuj tylko czy nie dostaną katarku

jullcia_ - Nie Mar 29, 2009 21:48

18-25? ahm, to okej.. jak już pisałam, jesteśmy zimnolubni i bałam się, że może to jakoś źle wpłynąć na ogonki..

Off-Topic:
W ogóle słyszałam, że siamese w zimniejszym pokoju lepiej się wybarwiają, czy to prawda?
Tylko proszę nie myśleć, że chce je 'zamrażać' czy specjalnie 3mać w zimnym pomieszczeniu - absolutnie nie o to chodzi, z ciekawości tylko pytam :mrgreen:

Oli - Pon Mar 30, 2009 09:04

Dla szczurów najgorsze są przeciągi. To one powodują przede wszystkim przeziębienia. Co do temperatury to niższa jest ok, ale szczury muszą mieć możliwość ogrzania się - najlepsze do tego celu są norki lub domki wypełnione polarkami np.
gadget - Pon Mar 30, 2009 10:01

jak dla mnie to staraj sie utrzymac taka temperature zeby tobie nie bylo zimno i zebys mogla chodzic w koszulce z krotkim rekawem bez zadnego poczucia chlodu, ja tak robie i poki co jest dobrze ;] Moje maluchy nie narzekaja, co do domkow z polakiem itp to moje nie wiem czemu ale zawssze wyrzucaja wszystko przed domki :D ich sprawa ;] jak im bedzie zimno to sie przytula do siebie ;]
marhef - Pon Mar 30, 2009 10:17

gadget, ja czasem muszę chodzić w dwóch długich rękawach, bo taką mam temperaturę w domu. Pilnuję jednak, żeby nie było przeciągów i nie mam jakichś większych problemów ze szczurami. Tak więc to chyba nie jest reguła ;)
gadget - Pon Mar 30, 2009 17:46

nie twierdze ze to regula ;] ja tak robie i poki co jest ok ;]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group