To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Nasze klatki vol. 2

Karmell - Pią Wrz 13, 2013 20:29
Temat postu: Nasze klatki vol. 2
Poprzednia część tematu tutaj

Co myślicie..? Nie miałam zbytniej weny na ich klatkę. ;_;
Klatka dla 2 panienek o ogromnej zawziętości na hamaki, więc pewnie długo nie powiszą. :P


pszczoła - Pon Wrz 16, 2013 23:56

Karmell, zagospodaruj lewy górny róg, co najmniej jeden hamak tam jeszcze wejdzie :)
klimejszyn - Wto Wrz 17, 2013 11:44

urządzona klatka maluchów:

musiałam im jeszcze dorzucić pochylnię na ten niższy taras, bo głuptoki się bały zejść :D

nimka - Śro Wrz 18, 2013 00:52

Teraz klatka moich szczurów (czwórka) wygląda tak:



Wymiary:
wysokość: 121 cm
szerokość: 60 cm
głębokość: 40 cm

Konstrukcja połączona opaskami zaciskowymi.
Na suficie pierwszej od dołu klatki są odpowiednio wycięte i rozłożone oraz przymocowane na stałe podkładki pod talerz, z bardzo cienkiego tworzywa, a przynajmniej łapki nie wpadają oraz nie trzeba doczyszczać prętów.

Oczywiście i tak jakieś 22 godziny na dobę siedzą na samej górze - w domku oraz w hamaku.
Miskę z żarciem mają na najniższej półce (niebieskiej), żeby musiały biegać, bo niektóre tłuste są, te szczury ;)
Ale świeże żarcie (warzywa, owoce) dostają na górze do pyszczków prawie ;)


O dziwo - stabilne to jest. Na samej górze są przypięte dwie deski do krojenia, z tyłu wystają na jakieś 7 cm i dzięki temu można w pewnej odległości oprzeć klatkę o szafę.

limomanka - Śro Wrz 18, 2013 00:55

nimka, fajnie to wygląda :)
nimka - Śro Wrz 18, 2013 01:13

limomanka, dzięki :)

Ha! Właśnie sobie uświadomiłam, że ja to kiedyś będę musiała wstawić do wanny i umyć :lol: Oho. Jasne.
Jeszcze nie próbowałam tego podnosić ;)

Chyba że skończę z idealnym myciem klatki raz na kilka dni... Tylko trudno się doczyszcza niektóre miejsca bez możliwości polania z prysznica...

tatankayotanka4 - Nie Paź 13, 2013 09:31

przystosowana ptasia klatka, wys. 74 cm, 2 dziewczyny, "skryjówka" na górze ulega sukcesywnemu rozkładowi na czynniki pierwsze...ehh
sorry za przewrócone zdjęcie, ubuntu się buntuje :)

klimejszyn - Czw Paź 24, 2013 16:22

Hiacynt i Lukier dostali nową klatkę:


pokazałabym jeszcze wyhamaczkowaną klatkę głównego stada, ale hamaczki się piorą :D a mamy do kompletu z tymi u maluchów :)

mmarcioszka - Czw Paź 24, 2013 16:45

klimejszyn, Plusik :serducho:
klimejszyn - Pon Lis 04, 2013 20:51

mmarcioszka, strasznie licha ta ramka przy dachu, poza tym rozwaliłam już kuwetę.. ale ogólnie jestem zadowolona :lol:
Pyl - Pon Lis 04, 2013 21:05

klimejszyn, bo to nowy model plusika. Stary nie miał tej ramki i miał sztywniejszą kuwetę. Ale i tak plusik :serducho:
mmarcioszka - Pon Lis 04, 2013 22:34

Pyl napisał/a:
klimejszyn, bo to nowy model plusika. Stary nie miał tej ramki i miał sztywniejszą kuwetę. Ale i tak plusik :serducho:

Dokładnie to miałam na myśli :serducho:

emikia - Śro Lis 06, 2013 19:56



To i ja się pochwalę klatkę, a bardziej tylko pokażę, bo chwalić się nie ma czym ;p Trociny przy następnym sprzątaniu kuwety znikną, bo już kupiłam żwirek.
Klatka ma rozmiary 70x40x63 cm, nie jest największa, ale dwie panny się mieszczą, a w przyszłości pomyślimy o czymś większym, albo rozbudowie tej klatki.

cornflakegirl - Śro Lis 06, 2013 23:50

emikia napisał/a:
To i ja się pochwalę klatkę, a bardziej tylko pokażę, bo chwalić się nie ma czym ;p


Nie przesadzaj, ładna chatka :)

limomanka - Czw Lis 07, 2013 11:00

Fajka klatka :) Wymiary w miarę "ustawne" i sporo w niej zmieściłaś. Jak dorzucisz jeszcze jakąś rurę (np. na dnie albo którymś rogu klatki) dziewczyny będą wniebowzięte ^^


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group