To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - poszukuję 2 młodych, leniwych samców

S - Pon Sty 20, 2014 17:18
Temat postu: poszukuję 2 młodych, leniwych samców
Witajcie

poszukuję 2 dwóch młodych, leniwych szczurzych samców, zainteresowanych jedzeniem, mizianiem i spaniem.

Moje doświadczenie:
4 szczurze samiczki (w sumie około trzech lat doświadczenia, Alma, Amiga, Negra i Guerra - wszystkie za tęczowym mostem)
1 wielkoszczur (niestety Modiego też już nie ma).

Pochodzenie poszukiwanych chłopaków: adopcja lub zakup u zarejestrowanych hodowców. Najlepiej z jednego miotu lub stada.

Karena - Pon Sty 20, 2014 17:24

S, Akurat są wolne szczury w hodowli SunRat's http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15751
;)

S - Pon Sty 20, 2014 17:31

Dziękuję.
Brakuje tam opisu charakterów chłopaków, a ja szukam leni.
Nie chciałabym trafić na szczurka z charakterem Guerry (inteligentna inaczej, bo nie miała czasu na myślenie, i wszędzie było jej pełno: pod niską szafą, na ruchach CO przy samym suficie, itd., nie rozumiała, że brzuszek może boleć z przejedzenia, darła się i przemieszczała z prędkością światła ... )

Cegriiz - Pon Sty 20, 2014 17:35

S, raczej nie znajdziesz młodych szczurów, które będą leżeć plackiem. Młodość ma to do siebie, że szczury wariują i brykają. Dopiero gdy dorastają mogą zamienić się w leniwców... ale niekoniecznie ;)
S - Pon Sty 20, 2014 17:42

Młode szczury wariują, to fakt, ale niektóre umieją usiedzieć 5 minut w jednym miejscu. Jak jedzą, po to aby się najeść. Jak matka wychodzi z gniazda, to nie zachowują się jak oposy - nie czepiają się matki jak rzepy (matka nosi oposy najpierw w kieszeni, a potem na grzbiecie, ogonie, łapkach).
Karena - Pon Sty 20, 2014 17:42

S, Nigdzie gwarancji konkretnego charakteru nie dostaniesz niestety. Spokojne samce i rozbiegane samiczki to często jedynie stereotyp ;)
pszczoła - Pon Sty 20, 2014 18:19

Poza tym charakter takich maluchów zmienia się kilkakrotnie w trakcie dorastania. Zależy od wielu czynników, zarówno od pochodzenia i charakteru rodziców, ale także w dużym stopniu od środowiska w jakim się wychowują, stada i człowieka który się nimi opiekuje, poświęconego im czasu itd. Ja tyle mogę powiedzieć, że Sunratsowe szczury są przekochane ;)
Kami - Pon Sty 20, 2014 20:26

pszczoła napisał/a:
Poza tym charakter takich maluchów zmienia się kilkakrotnie w trakcie dorastania.

To prawda, moim Sunratsowym siostrom się pozmieniało. ;) Batalia jako dzieciak była niezłym łobuzem, z wiekiem jej przeszło i rzeczywiście najbardziej lubiła jeść i zalegać w sputniku. Bitwa początkowo była dość spokojna (w porównaniu do siostry) i grzeczna, a z czasem wyrosła na typową wszędobylską dziewczynkę, nadal wszędzie jej pełno (ma prawie 2 lata).
Ale hodowlę polecam, obie są/były bardzo proludzkie i kochane.

Pyl - Pon Sty 20, 2014 20:40

A ja tylko napiszę, że to dzieci Szmerka Swawolnika, tfu, Spowolnika... :> Może się w genach poniosło? :P
mmarcioszka - Nie Mar 02, 2014 19:35

Aktualne?
mmarcioszka - Wto Mar 11, 2014 18:08

Brak odzewu, zamykam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group