To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - [Gdańsk] przygarnę 3 młodych samczyków

Lidkamk - Pon Sty 20, 2014 13:08
Temat postu: [Gdańsk] przygarnę 3 młodych samczyków
Witam, mam już jednego staruszka i nie czcę aby dalej był samotny i z chęcią adoptuję od kogoś młode szczurki najlepiej ok 2 miesięcy. Nie chciałabym kupować w sklepie szczurasków, dlatego jeśli ktoś ma to z chęcią je kupię lub przygarnę. Koniecznie samców i najlepiej jak najciemniej umaszczone np. brąz, czarny.
smeg - Pon Sty 20, 2014 13:37

Lidkamk, skąd jesteś? :) Szukałaś tutaj: https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje?fref=ts i w dziale "Oddam"?
Lidkamk - Wto Sty 21, 2014 13:59

Jestem z Gdanska I wiem ze to prehistoryczne ale nie korzystam z facebooka
smeg - Wto Sty 21, 2014 14:05

Ogłoszenia na tej facebookowej stronie są chyba dostępne także dla osób nieposiadających konta :) (przynajmniej ja je widzę nawet gdy się wyloguję). Możesz je przejrzeć, wiele osób nieudzielających się na forach ogłasza tam ogonki. W razie potrzeby tu jest temat transportowy: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10417 gdzie można się ogłosić, że potrzebujesz pomocy w przewozie szczurka z innego miasta. Bardzo łatwo jest znaleźć transport np. z Warszawy do Gdańska, więc z powodzeniem możesz szukać maluchów z tamtych okolic.

Jeśli chciałabyś maluszki z hodowli rodowodowej, tutaj są jeszcze dwaj wolni chłopcy: http://forum.szczury.biz/...p=939117#939117 . Należy wypełnić i wysłać ankietę na adres mailowy hodowli (link dostępny kilka postów dalej w tym temacie).

Pyl - Wto Sty 21, 2014 14:07

smeg napisał/a:
Ogłoszenia na tej facebookowej stronie są chyba dostępne także dla osób nieposiadających konta
Potwierdzam - jako prehistoryczny mamut bez konta na fb :P
Karena - Wto Sty 21, 2014 14:13

Lidkamk, w razie gdybyś potrzebowała się skontaktować z kimś prowadzącym fanpejdż 'SzczurzeAdopcje' to jestem ;)
Lidkamk - Śro Sty 22, 2014 14:07

Łał dzięki za pomoc, a jesli chodzi o szczurki z hodowli np. Sun Rats to prawda ze sa zdrowsze I dłużej żyja? Tylko ten warunek dotyczący sekcji... Miałam juz niestety taka przykra sytuacje ale nie dalam pokroic Milusia po prostu nie mogłam.
Pyl - Śro Sty 22, 2014 14:39

Lidkamk napisał/a:
a jesli chodzi o szczurki z hodowli np. Sun Rats to prawda ze sa zdrowsze I dłużej żyja?
Nie ma takiej gwarancji i nie ma badań, które by to potwierdziły. Hodowla jest nakierowana na eliminację chorób dziedzicznych, ale za mało czasu upłynęło, aby dawało to wymierny, mierzalny i powtarzalny efekt.
To co jest pewne to to, że szczury z hodowli mają dobry start (odpowiednie żywienie, odpowiednie warunki rozwoju), nie pochodzą z przypadkowego imbredu oraz co ważne są dobrze zsocjalizowane - mają kontakt z człowiekiem, z innymi szczurami, wychowują się w grupie rodzeństwa (nie są za wcześnie wydawane do domków jak czasem się to dzieje w sklepach). Do hodowli nie są brane również osobniki o niestabilnym charakterze czy agresywne.

Lidkamk - Śro Sty 22, 2014 16:37

Hmm no to mam dylemat, sekcja odpada nie przełamie sie Dostałam zgode na kupno 2 ogonkow z sun rats ale sama nie wiem, zwlaszcza ze na wczesniej polecanej stronie fc dziewcznie z Malborka urodziły sie male - kinder niespodzianka ze sklepu, jeszcze nie wiadomo czy sa chłopaki bo rodzone 7stycznia ale Słodziaki
quagmire - Śro Sty 22, 2014 16:39

Lidkamk, to adoptuj, w przypadku hodowli obowiązek wykonania sekcji jest zapisany w umowie.
Lidkamk - Śro Sty 22, 2014 18:46

Raczej tak zrobie w kazdym razie dzieki
mmarcioszka - Nie Mar 02, 2014 19:36

Aktualne?
Lidkamk - Pon Mar 03, 2014 01:06

Nie już nie aktualne - mam już trzech urwisów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group