To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty adoptowane - Miot tramwajowy już w nowych domach :)

susurrement - Czw Gru 19, 2013 19:07
Temat postu: Miot tramwajowy już w nowych domach :)
Poniedziałek w Pulsvecie zaczął się od wizyty eko patrolu - dostaliśmy kartonowe pudełko pełne szczurów. Ojciec, matka i 11 świeżourodzonych młodych.
Niestety mamusia nie była zainteresowana karmieniem i opieką a młode nie miały czasu czekać aż sobie o nich przypomni. Szybka akcja i dzięki zaangażowaniu i pomocy kilku osób (którym bardzo serdecznie za to dziękuję!) - mamy mamkę, która przygarnęła porzucone dzieciaki do swoich.
Przyda się nieco kciuków i ciepłych myśli, a za 4-5 tygodni - dobre i kochające domy.
Małe są tak wdzięczne, że daruję sobie to, co chciałabym powiedzieć na temat ludzi porzucających taką rodzinkę. Tę akurat w tramwaju (!).

Na ten moment jest 13 maluszków (łącznie z dziećmi mamki). Po wstępnych oględzinach: 8 samic i 5 samców. Wszystkie są bardzo dzielne, z dnia na dzień coraz bardziej ruchliwe i coraz większe.
Mieszkają sobie u mnie w sypialni i umilają czas uroczym kwileniem. Mamka cudownie się nimi opiekuje, ale bardzo stroni od człowieka.



Samiec jest na dt - jest rexem/double rexem, siamese albo albinosem, ciężko powiedzieć. jest biały i niezwykle uroczy. będzie szukał domu!
Mamusia czeka na swoje dt, a niebawem powinna też zostać wykastrowana, ponieważ zapewne jest w następnej ciąży - jest rexem/double rexem, dumbo, sierść jest ciemna, agouti albo jakaś mieszanka.
a maluchy.. maluchy jak podrosną to będę wiedziała więcej :)

teraz potrzebujemy kciuków i zapewne będziemy zbierać pieniążki na leczenie :)

REZERWACJE MALUCHÓW
ANKIETA DLA WŁAŚCICIELI



z moich wyliczeń wynika, że maluchy urodziły się 12 grudnia 2013.
do mnie trafiły 16 grudnia.

OTO REZERWACJE MALUSZKÓW:

samice
F1. samica fuzz, agouti, uszy standard - ANGELICA "PĘTELKA" SUPEŁEK
jak przystało na młodą samiczkę jest bardzo żywotna i ciekawska, ale chętnie siedzi przy człowieku.
w nowym domu u Cegriiz



tu z bratem:


F2. samica agouti, rex, uszy standard
praktycznie identyczna jak siostra, musiałam je pooznaczać, żeby je rozróżnić. ma nieco większe oczka od siostry i jest spokojniejsza od siostry.
w nowym domu u Eweliny



F3. samica agouti, rex, uszy standard
praktycznie identyczna jak siostra, musiałam je pooznaczać, żeby je rozróżnić. jest nieco bardziej żywotna niż siostra.
w nowym domu u Eweliny



i obie siostry razem:


F4, F5 i F6 czyli dziewczynki siamese, rex, uszy standard, których nie da się na ten moment konkretnie rozróżnić. wszystkie są równie śliczne i słodkie. zatem zdjęcia są grupowe:
dwie z nich zostają u mnie
jedna z nich już w nowym domu u Klaudii




samce

M7. samiec fuzz, agouti, uszy standard. - PRESLEY
- mniej owłosiony i dużo spokojniejszy niż łysa siostra.
w nowym domu u Malwiny



M8, M9, M10 i M11 - czyli chłopcy siamese, rex, uszy standard, których również nie da się rozróżnić, zatem foto grupowe:
dwójka z nich już w nowym domu u Alicji - SHELDON & COOPER
druga dwójka w nowym domu u Sirius - ZIOM & GANJA




i dzieci mamki, urodzone 15 grudnia 2013:

F12: samica rex, dumbo
zostaje u mnie



M13: samiec rex, dumbo, blazed - BILBO BAGGINS
już w nowym domu u Ady



razem:


F14: i dzielna mamka, również do adopcji!
już w nowym domu u Klaudii - HANIA


Gamabunta - Czw Gru 19, 2013 19:28

Co tym ludziom siedzi w głowach... Brak słów. Życzę powodzenia w opiece i szukania domków!
ema0505 - Czw Gru 19, 2013 20:09

Za maluszki :kciuki:
Layla - Czw Gru 19, 2013 20:11

susurrement, kciukam bardzo. Cieszę się, że znalazła się mamka. Mamusia pewnie była zestresowana sytuacją i dlatego nie mogła zająć się maluchami.
susurrement - Czw Gru 19, 2013 20:29

Layla, tak, a potem jej się przypomniało i pojawiło się mleko, ale maluchy potrzebowały go wiele godzin wcześniej, także mamka je uratowała.
ema0505 - Pią Gru 20, 2013 00:43

susurrement, to teraz mama karmi młode, czy mamka ?
Dukat - Pią Gru 20, 2013 00:46

Piękne cudaczki , One prawie są jak świąteczne prezenty :serducho: Niech rosną i zapomną o kiepskim początku !
Za mamkę ! za cud ratunku !

FaerielDeVille - Pią Gru 20, 2013 00:51

Kciuki za kluchy! Niech wyrosną tak pięknie jak moje półdziki. :mrgreen: :kciuki: :kciuki: :kciuki:
Starsza Pani - Pią Gru 20, 2013 08:56

ema0505 napisał/a:
susurrement, to teraz mama karmi młode, czy mamka ?

Karmi mamka.

Cegriiz - Pią Gru 20, 2013 08:56

Trzymam kciuki i niech zdrowo rosną :serducho: :kciuki:
Zizollo - Pią Gru 20, 2013 09:13

za maluchy żeby zdrowo rosły i znalazły kochające domy jak i rodzice :kciuki: :kciuki: :kciuki:
mmarcioszka - Pią Gru 20, 2013 20:46

Niech zdrowo rosną maluszki :kciuki:
Justka1 - Pią Gru 20, 2013 21:26

Jeśli samica ze zdjęcia to mama maluszków to wygląda na rexa/velveteena(na to prędzej stawiałabym).To na pewno nie doublerex ;) Kolor taki trochę minkowy.
Szlag trafia na ludzi,którzy tak postępują ze zwierzętami...Chyba są pozbawieni całkiem empatii :evil:
Kciuki również trzymam za gromadkę.

mmarcioszka - Pią Gru 20, 2013 21:29

Justka1, na zdjęciu jest mamka ;)
Mamuśka jest bardziej pokręcona z rzadszą sierścią, self w kolorze russian blue? (nie jestem pewna, ciemno było, jak ją oglądałam :P ).

Starsza Pani - Pią Gru 20, 2013 22:15

mmarcioszka napisał/a:
Justka1, na zdjęciu jest mamka ;)
Mamuśka jest bardziej pokręcona z rzadszą sierścią, self w kolorze russian blue? (nie jestem pewna, ciemno było, jak ją oglądałam :P ).


Mamka ma sierść standard.
Mamusia obecnie sierści prawie nie ma (została resztka na łapach i pyszczku), więc kolor trudno określić. To co zostało jet szarawe z perłowy połyskiem.
Mała będzie u Pyl na DT :mrgreen: .



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group